Uzaktan eğitim geliyor olabilir mi?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Gördüğüm kadarıyla KYK'da kalan bazı kişiler yurt yönetiminin "ne olur ne olmaz eşyalarınızı götürün" dediğini gördüm. Bizimki henüz bir şey demedi ancak her an diyebilir sanırım. Sizce uzaktan eğitim mi olacak bahar döneminde? Normalde bunu rica etmelerini hiç beklediğimi söyleyemem. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Bakanlık okulları kapatmayacağını ısrarla söylüyor ama bir yandan da vakalar artmaya devam ediyor. Bence bir süre daha kapanmaz ama bir yerden sonra uzaktan eğitime geçilir.

Bence yarıyılda öğrenciler yokken pansiyon olarak kiralayacaklar. O yüzden eşyalarınızı alın demişlerdir.

Bakanlık okulları kapatmayacağını ısrarla söylüyor ama bir yandan da vakalar artmaya devam ediyor. Bence bir süre daha kapanmaz ama bir yerden sonra uzaktan eğitime geçilir.
Ben onların ve diğerlerinin dediklerini tersinden anlıyorum hocam. Yapmayacağız, etmeyeceğiz, getirmeyeceğiz vs. dedikleri her şeyin genelde tersini yapıyorlar.
Bence yarıyılda öğrenciler yokken pansiyon olarak kiralayacaklar. O yüzden eşyalarınızı alın demişlerdir.
O kadar olmaz herhalde. Olabilir mi ki? Bu yasal mı ki? Sonuçta burası yurt yani. Amacı o değil.

Neden dediklerini bilmiyorum fakat uzaktan eğitim olacağını düşünmüyorum. Okullarda hijyen şartları iyileştirilirse de olmasına gerek yok zaten. Fakat bu şartlar ile olması veya en azından isteğe bağlı olması lazım.

Ben onların ve diğerlerinin dediklerini tersinden anlıyorum hocam. Yapmayacağız, etmeyeceğiz, getirmeyeceğiz vs. dedikleri her şeyin genelde tersini yapıyorlar.

O kadar olmaz herhalde. Olabilir mi ki? Bu yasal mı ki? Sonuçta burası yurt yani. Amacı o değil.

Ben her şeyİ beklerim hocam. Sonuçta bir simülasyonda yaşıyoruz. Simülasyon da bugların olması çok normal.

Neden dediklerini bilmiyorum fakat uzaktan eğitim olacağını düşünmüyorum. Okullarda hijyen şartları iyileştirilirse de olmasına gerek yok zaten. Fakat bu şartlar ile olması veya en azından isteğe bağlı olması lazım.
Ben isteğe bağlı olmasından yanayım hocam. Kimin işine geliyorsa yüz yüze, kimin işine gelmiyorsa uzaktan eğitime geçmeli. Sonuçta kronik hastalığı olanlar da var. Korona virüs bildiğim kadarıyla bunları tetikliyor ve ölüm riskini arttırıyor. Kaldı ki kullandığımız otobüsler ağızına kadar dolup taşıyor. Mesela bizimkiler o kadar kötü ki 2 kuruş fazla kazanacağım diye kapısına yapışana kadar dolduruyor hatta ona rağmen almak bile istiyor. Bazen biz itiraz ediyoruz alma yer yok gibisine ve almaktan vazgeçiyor.

Ben her şeyİ beklerim hocam. Sonuçta bir simülasyonda yaşıyoruz. Simülasyon da bugların olması çok normal.
O da doğru. Şaşırmam. Her gün daha şaşırtıcı ne olabilir diye düşünüyorum ve daha da şaşırtıcı vakalar çıkıyor ortaya.
Yurtlar ne zaman kapanıyor halen finaller bitmedi mi şubat geldi.
Bizim halen devam ediyor. Bu hafta da var ama iyi olduğum halde bana ısrar kıyamet PCR yapıldı ve boş yere pozitif çıktım. Finallere giremeyeceğim. Şubat 3'de tüm bütler bitiyor.

Geri
Yukarı