Uzaylılar vs dünyalılar

Hadi var diyelim(olması muhtemel), o kadar zeki olduklarını nereden biliyorsunuz? Hadi uzayda yolculuk yapacak kadar zeki, bize yakınlar mı yoksa ışık hızında seyahat mi ediyorlar? Yani çok karışık. Eğer buraya gelecek kadar zekiyseler, işte o zaman hapı yuttuk.

Merhaba uzaylılar var mı bilmiyorum ama varlarsa bile dünyaya gelmezler hadi o kadar şansızlar ve geldiler muhtemelen şunlar olur.

Uzaylı kardeş: Misafirliğe geldik varsa alırız bir tane çay.
İnsanlar: Saldır saldır nükleerle dal.
Uzaylı kardeş: Necmettin kaç oğlum kaç bunlar bizi burada öldürecek.

Yani demek istediğim uzaylılar mı daha tehlikeli insanlar mı? Bence insanlar daha tehlikeli çünkü uzaylı bile geldiğinde barışçıl yaklaşır. Biz ise uzaylıların geldiklerinde amaçsız bir şekilde bizi yok edeceklerini falan düşünüyoruz ama uzaylılar bizimle savaşmaya bile tenezzül etmez.
Onlarla tanışsaydım cevap verdim be kanka.
Ama eğer filmlerdeki gibi galişmişlerse işte o zaman pek şansımız yok:)

Biz insan olarak kendi türümüz dışında başka akıllı bir tür ile ne şekilde olduğu önemli olmaksızın etkileşime geçemedik. Uzaylıların olmaması için hiçbir sebep yok, evren çok büyük ve "yaşam" en ekstrem koşullarda bile var olabiliyorsa bu demektir ki "biz varsak başkaları da vardır."

Başka bir tür bizden tamamen farklı şeyler tecrübe etmiş, farklı şekillerde hayatta kalmaya çalışmış ve en sonunda sorgulayabilecek zekaya erişene kadar zeka yönünde tamamen farklı bir yol izlemiş olabilir. Bizlerden çok farklı düşünüyor olabilirler. Dolayısıyla gelseler yok ederler mi ne yaparlar falan diye tartışmak hiç mantıklı değil, çünkü kafalarının içinde ne düşünürler kesinlikle bilemeyiz. Ayrıca bizler de uzaylıyız, başka türlerde bizim var olup olmadığımızı düşünüyor ve neye benzediğimizi vs merak ediyor olabilirler.

Onlarla tanışsaydım cevap verdim be kanka.
Ama eğer filmlerdeki gibi galişmişlerse işte o zaman pek şansımız yok:)
Belki eğer uzaylı diye bir şey varsa bizdeki hayvanlar gibi sadece hayvandırlar. İlla insan gibi düşünebilen bir canlı olacak değiller.

Geri
Yukarı