Uzaylılar gerçek mi?

Şöyle düşünün.
Bir ada var, bu adanın ortası ve çevresi devasa bir duvarla çevrili. Yani ne adadan çıkabiliyorsunuz ne de adanın diğer yarısına geçebiliyorsunuz. Şimdi iki kabile düşünün. Birisi adananın bir yarısında, diğeri ise diğer yarısında. Bu iki kabilenin dilleri, görünüşleri, kültürleri ve inançları tamamen farklı olsun.
Adanın bir tarafında yaşayan köylüler, diğer taraf için hikayeler uyduracaktır. Orada onlara benzeyen farklı insanlar olduğunu söyleyeceklerdir. Bazı köylüler, diğer taraf diye bir şey olmadığını; her şeyin kendi taraflarından ibaret olduğunu savunacaktır. Bir takım köylüler ise, diğer tarafın olduğunu ama orada kimsenin yaşamadığını söyleyecektir.
Her iki taraf için de; bu tahminlerin hepsi, birisi karşıya geçene kadar doğrudur. Siz o duvarın ardına geçmediğiniz sürece; orada başka köyler hem vardır hem de yoktur.
Hikayeyi uydurdum, nasıl?

Koca evrende yalnız değiliz ifadesi için diyorum. Yalnız oluruz olmayız o beni ilgilendirmez. Ben "koca evren" de yalnız olamayız diyenlere söylüyorum. Yani evren büyük olmayabilir.
"Koca evrende yalnız olamayız." ifadesi gayette haklı. Evrenimiz çok büyük, sayısız yıldız ve gezegen var. Bu kadar çok gezegen varsa dünya dışı yaşam ihtimalide doğru orantıda artar. Yani iş sizin dediğiniz "Bize göre büyük , onlara göre küçük." ile alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı