Uzaylıların var olduğuna gerçekten inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar ben bu konu hakkında bir soru sormak istiyorum. Şimdi bu uzaylılar eğer bize lanse ettikleri gibi sistemleri çok yüksek, UFO'larla gezegenler arası yolculuk yapıyorlarsa hiç dünyamıza gelmezler miydi? Hiç bize sinyal göndermezler miydi bir şekilde?

Ayrıca güneş sistemindeki diğer gezegenlerde de rastlanmadı bu canlılara. He ama bu gezegenler dışında başka bir gezegendelerse, ve bu yüksek teknolojinin aksine gelişmemiş teknolojileri varsa ve gelişmemiş canlılarsa onu bilemeyeceğim.
Bize lanse ettiklerinin hiçbir önemi yok, hepsi hayal ürünü. Bizim dışımızdaki yaşam formlarının varlığının ihtimali için güneş sistemindeki diğer gezegenler konuşacağımız en son konu olur. Yakınlarda bir yerlerde herhangi bir akıllı yaşam formu olsaydı onlara dair herhangi bir ipucu bulabilirdik, şu ana kadar hiç bulamadık. Hiç bulamayışımıza dayanarak başka yaşam formlarının olmadığı ihtimaline yakın olmak kesinlikle mantığa aykırı, çünkü sana uzak olan milyarlarca galaksi, sayısız yıldız sistemi ve gezegen var. Herhangi bir akıllı yaşam formunun uzayda yeni gezegenler keşfetmek için yıldız sistemlerini dolaşması da çok zor, galaksiler arası dolaşabilmesi ise zannımca imkan dahilinde değil. Bize en yakın galaksi olan Andromeda'ya uzaklığımız 2.5 milyon ışık yılı. Bizim gibi kütleli cisimlerin ışık hızına ulaşabilmesi için kütlesinin olmaması gerekiyor. Bunu bir şekilde başarsan ve ışık hızına ulaşsan dahi 2.5 milyon yıl sürecek bir yolculuk demek.

@Darqx Bizim güneş sistemimizde bile Mars var. Araştırıyorlar ediyorlar. Su var mı yok mu diye. Olmasa bile sorgulatıcak seviyede şüphelendiriyor. Sadece Samanyolu galaksisinde düşünemiyorum kaç milyon tane vardır öyle gezegen.
Her uzaylı, filmlerdeki gibi inanılmaz teknolojik olacak diye bir şey yok zaten. Olanlarında bizi keşfedicek teknolojiye sahip olup bizi umurlarına takarlar mı bilmiyorum. Uzaylı konusunu o UFO geldi kaçırdı bizi vs. gibi düşünmeye gerek yok.

Arkadaşlar ben bu konu hakkında bir soru sormak istiyorum. Şimdi bu uzaylılar eğer bize lanse ettikleri gibi sistemleri çok yüksek, UFO'larla gezegenler arası yolculuk yapıyorlarsa hiç dünyamıza gelmezler miydi? Hiç bize sinyal göndermezler miydi bir şekilde?
O şeyler kurgu ürünlerinde oluyor.

Belki gezegenimizin ya da galaksimizde milyonlarca yıl önce insanoğlu dışında başka bir varlık dâhi yaşıyor olabilirdi.

@Computer Hardware @MarkS Yani kısacası diyorsunuz ki ne onların bize ne bizim onlara ulaşmamız mümkün değil. Olsalar bile başka bir galaksideler demek istiyorsunuz yani?

Belki gezegenimizin ya da galaksimizde milyonlarca yıl önce insanoğlu dışında başka bir varlık dâhi yaşıyor olabilirdi.
Dinazorlar yok muydu zaten?

@Darqx, dostum belki de gelmişlerdir ama bu durumda onlardan teknolojik olarak çok çok geride olduğumuza göre bizle iletişim kurmaları için bir sebep olmamalı ki, bize varlıklarını ilan etme ihtiyacı bile duymuyor ve bizi kendi halimize bırakıyor olabilirler. İlla ki bize "hey biz geldik" demelerini beklemek biraz komik olabilir. Bizimle alış veriş yapacakları ve bizden öğrenecekleri birşey zaten yoktur muhtemelen. Bu da iyi birşey olmalı, yâni bizle ilgilenmemeleri. O zaman bunu sıkıntı etmeye de gerek yok.

Bu arada üye isminiz eğer İngilizce ise ikinci kelime Niqht değil Night olmalıdır, yâni düzeltilmesi gerekiyor. Yine de siz bilirsiniz.

@Darqx Samanyolunda da olabilir uzaylılar. Bizim onlara ulaşamadığımız kesin. Onlar ya bizi sallamıyorlar ya da onlarda bize ulaşamıyor.

@MarkS @IBM 3090 VF Doğrudur sizin görüşünüz, bir şey diyemem. Normalde uzaylıların varlığına inanırdım ama artık bana pek de mantıklı gelmiyor. Çok sallamasyon, hayal ürünü bir şey gibi geliyor. En azından ufak da olsa bir kanıt görene kadar fikrim bu yönde.

Bu arada üye isminiz eğer İngilizce ise ikinci kelime Niqht değil Night olmalıdır, yâni düzeltilmesi gerekiyor. Yine de siz bilirsiniz.
Doğru yazılışı o, bu harf Minecraft oynadığım zamanlardan geliyor. Pro oyuncular isimlerinin sonuna "q" eklerlerdi. Bu da oradan aldığım bir şey :).

@ZCPS21 Sizin görüşünüz :).

Böyle bir ihtimale inanıyorum çünkü biz Samanyolu Galaksisi içinde yer alan Dünya ismini verdiğimiz gezegende evrimleşmiş uzaylılarız.

Dostum baya gelişmiş bir formdan bahsettin. Şempanze desen %97 mi ne genlerimiz aynı. Bunun bir üstü Khajit oluyor. 😅

Abi Khajiit gibisi yok... Diğer ırkları da sevsem de gönlüm hep Khajiit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı