Uzun Türkçe Kelimeler

MertKemal

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar konu basit uzun Türkçe kelimelere örnek verelim. Ben başlıyorum devamını da bekliyorum :D

- Afyonkarahisarlaştıramadıklarımızdanmısınız? Tam 43 harf.

Sanırım "muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" sözcüğü, en uzun sözcük olarak kabul ediliyormuş. (Anlaşılır şekilde ve populer kültürde olmak kaydıyla)

Son düzenleme:
Bence en uzunu bu, üstat koca cümleyi tek kelime gibi okuyor maşallah. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yanılmıyorsam üstattan daha iyi Türkçe konuşan da yokmuş. Eskiden beri öyle aklımda kalmış, yanılıyor muyum?

Son düzenleme:
Yanılmıyorsam üstattan daha iyi Türkçe konuşan da yokmuş. Eskinden öyle aklımda kalmış, yanılıyor muyum?
Yok abi benim açımdan da en iyi konuşanlardan birisi Zeki Müren. Vurgulamaları ve sesleri çıkartışlarıyla gerçekten de dili en iyi kullanan insanlardan birisiydi kendisi. Yıldız Kenter de iyi konuşurdu bu arada. :D

@NecRo7, genel olarak bakacak olursak 78 harfli kelime oluşturabilmek mümkün ama bahsettiğiniz kelime popüler kültürde yer almaz tabii. Ben popüler kültürü dikkate alarak 70 harfli bir sözcük söylemiştim. Hatta sizin dediğinizde "kuyruksallayangiller" sözcüğü yerine "elektroensefalografi" sözcüğü de getirilebilir. Bir fark olmaz, o ayrı konu.:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı