Uzun zamandır mutsuzum, ne yapmalıyım?

Merhaba.
Bu mutsuzluk halini uzun süredir yaşıyorum, pek sosyal bir insan değilim gerçi olmak istiyor muyum ondan da emin değilim. İnsanlarla bağlantı kurmak istemiyorum. Bazen uzun uzun dalıp hayatı sorguluyorum, insanları, etraftaki gülüşmeler ve bağrışmaları... Çok canım sıkılıyor, günlerim avucumdan kayan su damlaları gibi geçip gidiyor hem de mutsuz ve çaresiz bir şekilde. Ne yapmak istiyorum, bilmiyorum. Bir öneriniz varsa seve seve dinlerim.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Merhaba.
Bu mutsuzluk halini uzun süredir yaşıyorum, pek sosyal bir insan değilim gerçi olmak istiyor muyum ondan da emin değilim. İnsanlarla bağlantı kurmak istemiyorum. Bazen uzun uzun dalıp hayatı sorguluyorum, insanları, etraftaki gülüşmeler ve bağrışmaları... Çok canım sıkılıyor, günlerim avucumdan kayan su damlaları gibi geçip gidiyor hem de mutsuz ve çaresiz bir şekilde. Ne yapmak istiyorum, bilmiyorum. Bir öneriniz varsa seve seve dinlerim.
Okuduğunuz için teşekkürler.
Bu pislik sistem insana mutsuzluğu kötüymüş gibi gösteriyor. Yalnız hissediyorsanız kendinizi gibi felsefecilerin(Arthur Schopenhauer) kitaplarını okuyabilirsiniz. Mutsuzluğu sürekli hissediyorsanız ve bu sizin için bir sorunsa bakış açınızı da değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ama ben bir psikolog değilim. Bu yüzden işin uzmanına da bir görünseniz fena olmaz.

Geri
Yukarı