V-Sync açmalı mıyım?

ruzgarturhan

Centipat
Ben genellikle LOL, CS:GO, GTA 5 tarzı oyunlar oynuyorum. 75 Hz monitor kullanmaktayım. V-Sync'yi açtığımda yırtılmaların önüne geçebileceğimi biliyorum. Fakat bu ayarı açtığımda oyunda kasma, gecikme tarzı bir şey ile karşı karşıya gelir miyim? Herhangi bir negatif durum ortaya çıkar mı? Onu merak etmekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kısa ve öz olarak söylemeliyim ki.Oyunda her yolu denedin ancak yırtılma ve dalgalanmanın önüne geçemedin o zmn v-sync aç .V-sync hiçbir zararı yoktur.Duraksama fln hiç öyle bir şey yok.Ki zaten monitör 75 hz ki 60 hz den sonrası hzler akıcıdır.Yararı var zararı yok.Hayırlı kandiller

Benimde aynı performans ayarları seçili 😅 hangi GPU olursa olsun elimde o sliderdan "maksimum performansı tercih et" seçili olması gerekiyor, içim rahat etmiyor 😂😂

Çok fazla tecrübem yok ama kullandığım bir laptop var. RTX 2060 modeli benim modelime göre adamın sanırım 12K kadar bir modelde kartı vardı o da Full performans yaptı 😂

Arkadaşlar az önce GTA 5'de V-Sync ayarını denedim. Ayar açıkken herhangi bir takılma, kasma sorunu yaşamadım. FPS 50-78 arasıydı. Ayar kapalıyken FPS muazzam bir şekilde 110'a kadar çıktı. V-Sync kapalıyken FPS artışında önemli bir artış gördüm. Açıkken FPS düşse de görüntüde düzelme oldu. Şimdi sizin fikrinizi almak istiyorum. Siz olsaydınız V-Sync ayarını açar mıydınız yoksa kapatır mıydınız?

Arkadaşlar az önce GTA 5'de v-Sync ayarını denedim. Ayar açıkken herhangi bir takılma, kasma sorunu yaşamadım. FPS 50-78 arasıydı. Ayar kapalıyken FPS muazzam bir şekilde 110'a kadar çıktı. V-Sync kapalıyken FPS artışında önemli bir artış gördüm. Açıkken FPS düşse de görüntüde düzelme oldu. Şimdi sizin fikrinizi almak istiyorum. Siz olsaydınız v-Sync ayarını açar mıydınız yoksa kapatır mıydınız?

Hocam iki türlüde takılma olmadıysa sizin göz zevkiniz hangisini daha çok beğendi. Önemli olan bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı