VA/IPS panel nasıl temizlenir?

onurfirat

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir adet laptop var IPS panele sahip ve bir de monitörüm mevcut VA panel. Zamanla üzerisi toz ve lekelerle doluyor. Bu lekeler konuşurken ağızdan sıçrama ile veya hapşırma ile oluşabilen lekelerdir. Bunlara ek olarak parmak izi gibi lekeler mevcuttur. Ne ile nasıl temizleyebilirim zarar vermek istemiyorum. Önericeğiniz şeyler kullandığınız yöntem ve ürünler ise önerin lütfen.

Fakir LCD Cleaner ürünü vardı. Bende IPS monitörüm için aldım. Bimde şuan 13 TL yarı fiyatına satılıyor. 19 haziranda gelmişti. Bi bakın isterseniz duruyorsa alın. Trendyolda da kargo dahil 27 TL ye satılıyor.

Cam bezini neredeyse kuru diyeceğimiz şekilde ıslatın yani ıslattıktan sonra sıkın tüm ekstra suyunu akıtın hani sadece nemli kalsın bez kuruya yakın ıslak.
Ekranlarınızı silin ve bekleyin kuruyunca bir tur daha silin ve kullanmaya devam edin.

Monitörümün üretici firmasına bu soruyu sorduğumda, monitörlerin hassas cihazlar olduğunu ve sadece nemli mikrofiber bezle silmem gerektiğini öğrendim. Kimyasallar panellere zarar verebiliyor ve bu zararlar sonucu monitör garanti dışı kalıyor. He ne kadar doğrudur, onu bilemem.

Cam bezini neredeyse kuru diyeceğimiz şekilde ıslatın yani ıslattıktan sonra sıkın tüm ekstra suyunu akıtın hani sadece nemli kalsın bez kuruya yakın ıslak.
Ekranlarınızı silin ve bekleyin kuruyunca bir tur daha silin ve kullanmaya devam edin.

Bahsettiğim bez buydu cam bezi budur aynı zamanda mikrofiber dediğiniz bez de budur.
cam-bezi.png

Geri
Yukarı