VA monitör vs IPS monitör

lasta

Zeptopat
Daha fazla  
27 inc kavisli monitor almak istedim bunu almayı düşünüyorum ama aynı zamanda bu monitorde güzel duruyor.

Sizce 27 inc VA panel kavisli bir monitor mu almalıyım yoksa 23,8 inc IPS panel düz monitor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ips monitörler renk ve parlaklık açısından daha iyi.
27 inc kavisli monitor almak istedim bunu almayı düşünüyorum ama aynı zamanda bu monitorde güzel duruyor.

Sizce 27 inc VA panel kavisli bir monitor mu almalıyım yoksa 23,8 inc IPS panel düz monitor mu?

Kişisel tercihimdir, günlük oyun, film, dizi şeklinde kullanım için IPS harici panel tercih etmem. Attığın gigabyte modelinde kronik ölü pixel ve ghostingden bahsediliyor iyice araştırmanı tavsiye ederim.

VA almayin. 1080p de hic onermem.

Ben Sea of Thieves , The witcher , God of War gibi yüksek grafikli oyunlar oynadığım için İps panel tercih ediyorum. Çünkü renk doygunluğu Efsanevi grafiklerde oyunu içine daha çok çekiyor.

VA panelde genellikle ghostingle karşılaşılıyor. IPS daha iyi olacaktır.

1669140177820.png

?

VA panellerin en buyuk sorunu smearing dir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gordugunuz gibi, hizli hareket eden goruntude, renk, detay vs bozulur, siyah golgeler olusur.

Eki Görüntüle 1581398

Uydurmak yerine gerçek açılımını verelim değil mi?

VA panellerin en buyuk sorunu smearingdir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gordugunuz gibi, hizli hareket eden goruntude, renk, detay vs bozulur, siyah golgeler olusur.

Dediğiniz Hertz ve renk yoğunluğuyla alakalı değil mi yanlış bilmiyorsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı