VA Panel veya IPS Panel hangisini tercih etmeliyim?

Daha fazla  
24" monitör alacağım ve aşağıdaki iki monitörden birisini alacağım.
BenQ 23.8” GW2406Z İnce Çerçeve IPS Panel Full HD HDMI+DP Led Monitör
BenQ 23.8" EW2440ZH 4ms Eye-Care AMVA+ (E2E) Full HD HDMI Led Monitör

BenQ 23.8” GW2406Z olan IPS Panele sahip ve diğer özellikleri (Tepki süresi 5MS ve kontrast hariç 1000:1) aynı.
BenQ 23.8" EW2440ZH olan VA Panele sahip, kontrast değeri 3000:1 ve tepki süresi 4MS.

Sizce IPS panel mi VA panel mi ?
Şu yüzden IPS şu yüzden VA değil diye açıklama yaparsanız sevinirim.

VA panel olan modeli almanı öneririm. Renkleri biraz daha canlı gösteriyor. Zaten monitörün yorumlarına bakarsanız karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ben IPS tercih ederdim. IPS'te renk kalitesini daha iyi buluyorum ve daha çok beğeniyorum. İnternette bu iki panelin karşılaştırma videolarına erişebilirsiniz. Ya da en temizi Vatan Bilgisayar gibi bir teknoloji mağazasına gidip bu iki panele sahip monitörlerin verdikleri görüntüyü çıplak gözle inceleyebilirsiniz.

Ben IPS tercih ederdim. IPS'te renk kalitesini daha iyi buluyorum ve daha çok beğeniyorum. İnternette bu iki panelin karşılaştırma videolarına erişebilirsiniz. Ya da en temizi Vatan Bilgisayar gibi bir teknoloji mağazasına gidip bu iki panele sahip monitörlerin verdikleri görüntüyü çıplak gözle inceleyebilirsiniz.

Yaşadığım şehirde Vatan yok sadece Teknosa var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı