VA panel vs IPS panel

Bütçe
5000
Direkt panel üzerinden bir kıyaslama olmaz model üzerinden kıyaslama daha mantıklı olur. Ayrıca VA paneller üzerinde bir ön yargı var kaliteli bir VA IPS'i aratmaz.

IPS daha guzel diyorsunuz tepki olarak evet ama yüksek kontrasta alışmış olan gözlerim yaklaşık 10 yıldır ayni monitorde IPS cidden cok kotu geliyor normalde Lenovo R25i-30 alacaktım IPS cok kotu gözüktüğü icin R25F-30 düşünüyorum şu an iyi midir sizce?
Va panelde kontrast daha iyidir. Muhtemelen gözün, kontrast'a alıştı. Va'da siyah daha siyah, beyaz daha beyaz gözükür. Daha "iyi" görüntü veriyormuş hissine kapilabilirsin. En iyi tepki süresi istiyorsan, TN panel, en iyisidir.

IPS daha guzel diyorsunuz tepki olarak evet ama yüksek kontrasta alışmış olan gözlerim yaklaşık 10 yıldır ayni monitorde IPS cidden cok kotu geliyor normalde Lenovo R25i-30 alacaktım IPS cok kotu gözüktüğü icin R25F-30 düşünüyorum şu an iyi midir sizce?
Hocam şimdi şöyle, VA panellerde ghosting sorunu yaşamanız olası. Dolayısıyla Va önerisi yapmak çok zor. 10 kişi alır 3 kişi yaşamaz, diğer 7'si yaşar. Yani ips panele alışın bence. En az sorun yaşanan panellerden biridir.

Hocam şimdi şöyle, VA panellerde ghosting sorunu yaşamanız olası. Dolayısıyla VA önerisi yapmak çok zor. 10 kişi alır 3 kişi yaşamaz, diğer 7'si yaşar. Yani IPS panele alışın bence. En az sorun yaşanan panellerden biridir.

FPS oyunu oynamiyorum ve en az ghostinge sahip bildiginiz VA panel var mı?

Hocam şimdi şöyle, VA panellerde ghosting sorunu yaşamanız olası. Dolayısıyla VA önerisi yapmak çok zor. 10 kişi alır 3 kişi yaşamaz, diğer 7'si yaşar. Yani IPS panele alışın bence. En az sorun yaşanan panellerden biridir.

IPS'e inanın alışamam çünkü RDR Ghost of Tsushima gibi görsel kalitesi güzel olan oyunlar oynadığım icin VA almam daha iyi olur.

FPS oyunu oynamiyorum ve en az ghostinge sahip bildiginiz VA panel var mı?

IPS'e inanın alışamam çünkü RDR Ghost of Tsushima gibi görsel kalitesi güzel olan oyunlar oynadığım icin VA almam daha iyi olur.
Hocam benim bildiğim yok açıkçası, biraz kumara girer. Yani kimseden de Va tavsiyesi almayın bence çünkü yukarda da dediğim gibi, onda ghosting olmayabilir fakat sizde ghosting olmayacağının garantisi yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı