Vaka sayıları cidden düştü mü?

Dedikleri gibi "15 Şubat'ta tüm kısıtlamalar bitecek"se bal gibi de gönderirler. Sınavla da tehdit ederler devamsızlıkla da. Yok ben bunu yapmam, şunu yapmam bırakın. Erkenden büyük konuşmayın.
Zamanında büyük konuşmuştum ve gitmedim. :D

Bu virüs parayı seviyor, para olan yerlerde bulaşmıyor. Geçenlerde okul servislerine sanırım % 20 zam yaptılar.
Turizm mevsimi açıldığı zaman da virüs olmuyor her nedense...
Okulları açınca çocukların hepsine aşıyı vurup oldu bittiye getirmeleri muhtemel.
Veliye imza attırıp çocuğuna virüs bulaşırsa sorumluluk kabul etmiyoruz da cabası.

Bir sene eğitimin donması demek o sene mezun vermemek demek. Öğrencilerin iyice soğuması demek derslerden, uzaklaşması demek. Aklına bile gelmeyecek tonlarca büyük probleme bile sebep olur. Bu kadar basit değil bu işler.

Uzaktan eğitimin de pek farkı yok ki hocam.

Ben hiçbir şey anlamadım. Daha 1 ay ya oldu, ya olmadı. Vaka sayısı 33K idi. Hiç kısıtlama da getirmedik. Sadece 4 günlük bir kısıtlama vardı. O da zaten sağlam bir kısıtlama değildi. Biz ne ara 10K'nın altına düştük? Kısıtlama olsaydı tamam derdim. Ama kısıtlama yoktu. Acaba okulları, üniversiteleri açmak için mi? Yanlış hatırlamıyor isem bir bilim kurulu üyesi, "15 Şubat'ta tüm kısıtlamalar bitecek, okullar açılacak" demişti. Yani acaba 15 Şubat'a kadar vakalar iyice düştü gösterilip, her yeri açacaklar mı? Aşı ama fos çıktı. %78 etki göstermiş Brezilya'da.
Ben vakaların düştüğüne inanmıyorum ayrıca test sayılarıda yalan bence.

Uzaktan eğitimin de pek farkı yok ki hocam.
Var. Çok farkı var. Sen dersleri anlasan da anlamasan da o dersler anlatılmış kabul edilecek, sınavlarda sorulacak. Sonraki sene okullar açılırsa biliyorsun kabul edilecek. Online olarak anlatılırken konuyu kavramasan da bir şekilde oturtmak zorunda kalacaksın. O boşluğu zorla dolduracaklar, doldurtacaklar. Muhtemelen önemli konular yüz yüze tekrar anlatılır okullarda ancak resmi müfredatta yer verileceğini sanmam.

Var. Çok farkı var. Sen dersleri anlasan da anlamasan da o dersler anlatılmış kabul edilecek, sınavlarda sorulacak. Sonraki sene okullar açılırsa biliyorsun kabul edilecek. Online olarak anlatılırken konuyu kavramasan da bir şekilde oturtmak zorunda kalacaksın. O boşluğu zorla dolduracaklar, doldurtacaklar. Muhtemelen önemli konular yüz yüze tekrar anlatılır okullarda ancak resmi müfredatta yer verileceğini sanmam.
Zaten önüne gelen kopya çekip geçiyor. İmkanı olan haksız yere sınıf geçiyor. Vaka sayılarını isabetli verebilseler ve önlemler için ekonomimiz olsa çok iyi olacak da nerede?

Zaten önüne gelen kopya çekip geçiyor. İmkanı olan haksız yere sınıf geçiyor. Vaka sayılarını isabetli verebilseler ve önlemler için ekonomimiz olsa çok iyi olacak da nerede?

Üniversite sınavları için evet. Ama ilk okul, orta okullar sınav olmayacak. Lise olacak. Oda yüz yüze.

Katılıyorum. Bize performans ödevleri verdiler 1'i açıklandı onda da okulda ben 1. olmuşum ama imkanı olanlar başkalarına yaptırıyor ve bu da karneye işleniyor çok acı bir şey.

Geri
Yukarı