Valorant 500 FPS'den 300 FPS'ye düştü

Bir de 500 FPS monitörünüz mü var ne gerek var o FPS'ye çıkmaya?

BIOS ayarlarindan bir şey kapatılınca normal seviyesine iniyordu ısı değerleri. Aynı işlemciyi kullanıyorum.

Belki sıcaklık değerleri yüksek diye FPS düşüklüğü yaşıyorsunuzdur.

Hocam boşta değil 200 FPS için 20 derece değer mi bir de işlemciyi yüke bindiriyorum 100 de 100 kullanımda 65 derece Valorant da 85.
Anladım pekala, 500'den 300'e düşüş yaşamışsınız bilgisayarınızın genel durumu nedir? Meşguliyet açısından arkada çalışan programlar vesaire. Biraz kötü bir güncelleme geldiyse bilemiyorum artık.

Anladım pekala, 500'den 300'e düşüş yaşamışsınız bilgisayarınızın genel durumu nedir? Meşguliyet açısından arkada çalışan programlar vesaire. Biraz kötü bir güncelleme geldiyse bilemiyorum artık.
Hocam demek istediğim işlemci çok ısınıyo diye gücünü düşürdüm ve 20 derece fark etti yani 20 derece için 200 FPS değermi

Stokta normal hocam.
Kesinlikle normal değil hocam. 8 seneyi geçecek neredeyse. I5-6500 işlemciyi stok fanla kullanıyorum 8 senedir macunda değiştirmedim ama boştayken 30 derece oyundayken 60. Kesinlikle arkadaşın işlemcisinde soğutmasında veyahut macununda bir sıkıntı var.

Size büyük bir tavsiye vermek isterim. Evet ne kadar FPS o kadar kaliteli oyun ama bu sisteminizi yorup sisteminizin ömrünü çok büyük ölçüde azaltıyor. O yüzden Monitör olarak kaç HZ alıyorsanız onun 30-40 FPS fazlasına ayırmanız. Mesela benim monitör 165 HZ ben de genellikle bunu 190-200 arasına ayarlıyorum FPS oyunlarında. Şu an ki ekonomik şartlarda uygulamalısınız.

Yeni aldığınız PC'de boşta 65 derece mi görüyorsunuz?😳 Değerler pek normal değil diyebilirim. Olduğunuz ortam çok sıcaksa bilemiyorum.

EDIT: Arkadaşlar testlerde 90 oyunda 98 yazan birini gördüm. Biraz daha ısınsa bilgisayarın kapanacak, o macunu git değiştir gözünü seveyim. 😁
Boşta ekran kartı 65 oyunlarda 95 derece işlemci 98 derece oluyor.1 yıldır hiçbirşey olmadı devam.Bu arada laptop kullanıyorum.

Kesinlikle normal değil hocam. 8 seneyi geçecek neredeyse. I5-6500 işlemciyi stok fanla kullanıyorum 8 senedir macunda değiştirmedim ama boştayken 30 derece oyundayken 60. Kesinlikle arkadaşın işlemcisinde soğutmasında veyahut macununda bir sıkıntı var.

Size büyük bir tavsiye vermek isterim. Evet ne kadar FPS o kadar kaliteli oyun ama bu sisteminizi yorup sisteminizin ömrünü çok büyük ölçüde azaltıyor. O yüzden Monitör olarak kaç HZ alıyorsanız onun 30-40 FPS fazlasına ayırmanız. Mesela benim monitör 165 HZ ben de genellikle bunu 190-200 arasına ayarlıyorum FPS oyunlarında. Şu an ki ekonomik şartlarda uygulamalısınız.
Her işlemcide aynı olacak diye birşey yok hocam.

Hocam bence sıkıntıdan değil işlemci çok güçlü stok fan yetmiyor

Hocam demek istediğim işlemci çok ısınıyor diye gücünü düşürdüm ve 20 derece fark etti yani 20 derece için 200 FPS değer mi?

Bence değer, FPS arkadaşın dediğine göre düşük giriş gecikmesiymiş anlamını pek bilmiyorum ama galiba mouse klavye tepkimesi. Çok yüksek FPS'e o kadar gerek yok bence. 300 Gayet yeterli, yirmi derece de bana göre dediğim gibi değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı