Valorant FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

kaygisiz64

Femtopat
Öncelikle herkese merhaba, Valorant'da daha önce hiç yaşanmamasına rağmen dün olan güncellemeden beri dört yüz elli FPS almama rağmen FPS düşmesi yiyorum, güncellemeden mi kaynaklı? Yoksa herhangi başka bir sorun mu var?
Dipnot: Ekran kartı Gigabyte 1080 Ti Black Edition.
Edit: İşlemcim Ryzen 7 3700X darboğaz sonucu FPS düşmesi oluşması münkün mü? Daha önce hiç olmamıştı.

Son düzenleme:
Çözümü tam olarak bilmiyorum ancak ben de benzer bir sorun yaşıyordum. 200-250 FPS'ten 90-100'e drop yiyordum. Support'a yazdım birkaç ayar yaptırdılar şuan FPS 150-160'ın altına inmiyor ama yine düşmeler oluyor. Oyunun optimizasyonu ile ilgili bir sıkıntı var bence, hala düzeltemediler.

Çözümü tam olarak bilmiyorum ancak ben de benzer bir sorun yaşıyordum. 200-250 FPS'ten 90-100'e drop yiyordum. Support'a yazdım birkaç ayar yaptırdılar şuan FPS 150-160'ın altına inmiyor ama yine düşmeler oluyor. Oyunun optimizasyonu ile ilgili bir sıkıntı var bence, hala düzeltemediler.
Support'un verdiği cevabın ss'ini atar mısın veya başka bir yolla ulaştırır mısın? 4 gün cevap beklemek istemiyorum Support'a yazıp.

@lusty msconfig, dns, IPv6 ayarları falan yaptırdılar mesajı attıktan birkaç hafta sonra tekrar eski halinde döndü (yani drop yemeye devam ettim). Bilgisayara format atıp az da olsa çözebildim, tavsiye ederim. İlla ki istiyorsanız ss'leri atabilirim ancak 5-6 kişiyle konuşmam var. Biri yazıyor, çözülmedi diyorum başkasını bağlıyorlar.

@lusty msconfig, dns, IPv6 ayarları falan yaptırdılar mesajı attıktan birkaç hafta sonra tekrar eski halinde döndü (yani drop yemeye devam ettim). Bilgisayara format atıp az da olsa çözebildim, tavsiye ederim. İlla ki istiyorsanız ss'leri atabilirim ancak 5-6 kişiyle konuşmam var. Biri yazıyor, çözülmedi diyorum başkasını bağlıyorlar.
Anladım ben de gönderdim ticket cevap bekliyorum bakalım cidden can sıkıcı bir durum çok gereksiz fps düşmesi oluyor fps'in bu kadar önemli olduğu bir oyunda optimizasyonun bu kadar leş olması akıl alır gibi değil.

Hangi ayarı yaptırdılar bize de söylermisin kral?

Geri
Yukarı