Valorant HWID ban hakkında bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OSAYİSAMUEL

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Evet arkadaşlar forumda gezerken bu konu hakkında bayağı yanlış bilgileri doğruymuş gibi gösteren insanlar gördüm. Ve bu konuyu açma gereksinimi hissettim. Hem insanlara da bir yol gösterir belki. Ben kapalı betada haksız yere HWID ban yiyen kişilerden biriyim. Bir konuda da neden haksız yere yediğimi anlattım. Ben yaklaşık 4 ay HWID banlı kalmış biriyim. Ve bu 4 ayda öyle şeyler yaptım ki çok uzun bir süreçti. Gerek forumlardan gerek Valorant desteğe belki 70'den fazla bilet atmam hiçbirinde sonuç alamadım.

Ve 4 aylık uğraş sonucunda akıl sır ermeyecek işlemler yaparak. 4 aylık emek sonucunda kendi HWID banımı kendim kaldırdım. Sanırım o zaman Türkiye'de tektim. Neyse şimdi ilk olarak şu yanlış bilgiyle başlayalım. HWID'i sadece hile kullanan kişiler yemedi. Vanguard'ın (Valorant'ın anti-hack sistemi) saçmalaması ve hile olmayan uygulamaları bile hile olarak algılayıp HWID atmasından yiyenler var.

Bug kullanmadan yiyenler var. Ve bu çok saçmaydı nedenini dediğim gibi başka konumda anlattım. Ve hile kullanıp HWID yiyenler. Bunlara diyecek bir şeyim yok. HWID yemeleri gayet normal. Ama dediğim gibi hile kullananlar HWID yiyenlerin çok çok az bir kısmını oluşturuyor. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi Valorant'ta pek hile yok. Ve bir diğer yanlış bilgi de HWID banın HDD değişimiyle veya anakart veyahut da IP değiştirmekle çözüleceğini söyleyen kişiler. Evet tabii ki çok çok az bir kısım anakart değiştirmeyle sonuç alsa da ilerleyen sürelerde tekrar banlandı.

Adamların hile korumaları milyon dolarlık bu kadar basit bir şeyi bulamasalar da ileride tekrar buldular. Yani parça değiştirmekle kurtulamazsınız. Formatta bu noktada hiçbir işe yaramayacak. Yani çözüm yeni PC. Ama yeni PC'de kesinlikle eski PC'deki kasa hariç hiçbir parçayı kullanmayın. Benim arkadaşım yeni PC dizdi 10K'ya sadece eski PC'deki fanı kullandı diye fanın seri numarasından tekrar ban yedi. İnterneti bile değiştirmişti. Yani o yüzden yepyeni bir PC dizmeden kurtulmak pek mümkün değil.

Ve şunu değiştir kalkar diyen kişilere itibar etmeyin arkadaşlar. Vanguard'ın hala hangi donanıma veya hangi donanımlara veya donanıma mı attığı bile bilinmemekte. Yani boşu boşuna yeni HDD alarak kaldırma planları yapmayın. Sonuç ilkte olmasa bile 20 gün sonra hüsran olur. Ve sadece şunu söyleyebilirim. Ben kendi banımı 4 aylık bir uğraş ve 10 saatlik bir uygulama sonucu kaldırdım. Ve hiçbir bilgi veremesem de sadece şunu söyleyebilirim. HWID modeme veya IP'ye atılmıyor. Yani modemi değiştirmenize gerek yok. Umarım yardımcı olmuştur. Bu konu. Haksız yere HWID yiyen arkadaşlara bir rehber olsun. Ve yanlış bilgi edinen varsa bu konuyla düzeltmesi dileğiyle.

Not: Son olarak şunu da ekleyeyim bazı kişilerde işte suç hafif olursa HDD'ye atarlar diyorlar. Bu da yanlış Valorant HWID yiyenleri pek ayırmıyor. Bunu da banlı olduğum süreçte sürekli Twitter'dan Vanguard ekibinin tweetlerini sürekli takip etmemle anladım.

HWID banı kaldırmak zahmetli bir iş değil, Google'a yazsan bile cevabını bulursun. İki diskin varsa eğer Valorant'ı diğer diske kursan oynayabilirsin. Eğer yoksa HWID spoofer kullanıp HWID'ni değiştirebilirsin. Devlet sırrı gibi saklamaya gerek yok :D.
Hocam o kadar kolay mı cidden yazdıklarımı okumadınız galiba. İlgili forumlara gidip bakabilirsin spoofer alıp dolandırılanları. Spoofer bu hwide kesinlikle çözüm değil. Googleye yazıp bulunacak kadar kolay olsaydı insanların yarısı kaldırırdı. 4 ayımı verdim bu yönteme o kadar kolay değil. 10 saatten fazla sürüyor hepsini uygulaması ve haklı olarakta yöntemin fixlenmesini istemiyorum. Emeğimin çöp olmasını niye isteyeyim ki?

Hocam o kadar kolay mı cidden yazdıklarımı okumadınız galiba. İlgili forumlara gidip bakabilirsin spoofer alıp dolandırılanları. Spoofer bu HWID'e kesinlikle çözüm değil. Google'ye yazıp bulunacak kadar kolay olsaydı insanların yarısı kaldırırdı. 4 ayımı verdim bu yönteme o kadar kolay değil. 10 saatten fazla sürüyor hepsini uygulaması ve haklı olarak da yöntemin fixlenmesini istemiyorum. Emeğimin çöp olmasını niye isteyeyim ki?

Bende Valorant ilk çıktığı günler meraktan hile araştırıp kullandım, HWID ban yedim. D diskine kurdum tekrar oyuna girdim, 20 dakikamı almadı.
HWID banı kaldırmak zahmetli bir iş değil doğru söylüyorsun. Fakat Riot attığı cihaz ban ile aklına gelemeyecek cihaza bile ban atıyor. Modeme atıyor örneğin işlemcine atıyor ekran kartına atıyor vs. vs. Kaç kere format attım ve disk değiştirdim. Fakat ardından 1 2 maç attıktan sonra otomatik yeniden yasaklandım. Diğer cihazları algılamaya başlıyor ve banlanıyorsun: S spoofer satan birkaç yer biliyorum işin aslını yapan ve adan Z'ye tüm bileşenlerin HWID adresini değiştiren fakat onlar 80 dolardan başlıyor 1 aylık fiyatı.

HWID Spoofer cep yakan bir şey zaten, fakat ben sadece başka bir diske kurarak oyuna tekrar girdim, dediğim gibi 20 dakikamı almadı. Şu an oyunu C diskine kurarsam oyuna giremem, D'ye kuruyorum girebiliyorum.

Bende Valorant ilk çıktığı günler meraktan hile araştırıp kullandım, HWID ban yedim. D diskine kurdum tekrar oyuna girdim, 20 dakikamı almadı.

HWID Spoofer cep yakan bir şey zaten, fakat ben sadece başka bir diske kurarak oyuna tekrar girdim, dediğim gibi 20 dakikamı almadı. Şu an oyunu C diskine kurarsam oyuna giremem, D'ye kuruyorum girebiliyorum.
Hocam böyle bişey imkansız adamların milyon dolarlık anti hile sistemleri var sence adamlar düşünemiyor mu başka diske kurup oyuna girebiliceğini 4 aydır forumlarda gezdim yapmadığım şey kalmadı düzelmedi. Bi diskle kurtulamazsın senin yaşadığın başka bişeydir ya normal banı hwid sanmışsın yada bi dönem bazılarınkini kaldırdılar o ana denk gelmişssindir. Kısa bi araştırmayla insanların neler neler yapıp kaldıramadıklarına bakabilirsin. Bu yöntemi deneyen çok oldu en fazla 8 gün ban yemeden dayanan oldu.

Hocam böyle bişey imkansız adamların milyon dolarlık anti hile sistemleri var sence adamlar düşünemiyor mu başka diske kurup oyuna girebiliceğini 4 aydır forumlarda gezdim yapmadığım şey kalmadı düzelmedi. Bi diskle kurtulamazsın senin yaşadığın başka bişeydir ya normal banı hwid sanmışsın yada bi dönem bazılarınkini kaldırdılar o ana denk gelmişssindir. Kısa bi araştırmayla insanların neler neler yapıp kaldıramadıklarına bakabilirsin. Bu yöntemi deneyen çok oldu en fazla 8 gün ban yemeden dayanan oldu.
Zaten yeni disk satın alacaktım, almadan önce ban yedim. Yeni diski takıp oyunu oraya kurduğumda bir sorun yaşamadım. Şu an bile oyunu C diskine kurarsam hala banlı olduğum gözüküyor. Ayrıca internette ücretsiz çalışan fakat virüslü mü belli olmayan bir HWID Spoofer var, işe yarıyor fakat ne virüsler var kim bilir.

Zaten yeni disk satın alacaktım, almadan önce ban yedim. Yeni diski takıp oyunu oraya kurduğumda bir sorun yaşamadım. Şu an bile oyunu C diskine kurarsam hala banlı olduğum gözüküyor. Ayrıca internette ücretsiz çalışan fakat virüslü mü belli olmayan bir HWID Spoofer var, işe yarıyor fakat ne virüsler var kim bilir.
Yeni disk alıp D yemi yüklememiz gerek yani? veya direk şuanki ssd me D sürücüsü eklesem olur mu? Bu zamana kadar sadece C olarak kullandım. D Eklememiştim.

Ben oyun için özel almadım, zaten alacaktım üstüne geldi. Başka bir diskiniz varsa deneyin, olmazsa bile bir oyun için disk almaya değmez bence.
Şuan kullandığım SSD var. Bu zamana kadar sadece C sürücüsü kurulu oynadım. D Kurmamıştım hiç formattan sonra. Format atıp D kursam denesem faydası olur mu?

Zaten yeni disk satın alacaktım, almadan önce ban yedim. Yeni diski takıp oyunu oraya kurduğumda bir sorun yaşamadım. Şu an bile oyunu C diskine kurarsam hala banlı olduğum gözüküyor. Ayrıca internette ücretsiz çalışan fakat virüslü mü belli olmayan bir HWID spoofer var, işe yarıyor fakat ne virüsler var kim bilir.

Hocam milleti yanlış yönlendiriyorsunuz şu an ne HDD'yle ne diskle ne de spooferla kalkıyor. Valoranttın ban hammerlarının twitterına girin ban kaldırın diye yalvaranlarla dolu. Aynı şekilde forumları araştırın 1000 tane kaldırma hakkında mesaj yazan var. Şimdi biri sizden görüp HDD ya da spoofer alıp parasını çöp edecek. Siz diğer diski takmadan banlı olup olmadığını bilemezsiniz birdaha takın madem ban yerseniz tamam haklısınız diyecem ss de atın ama.
Şuan kullandığım SSD var. Bu zamana kadar sadece C sürücüsü kurulu oynadım. D Kurmamıştım hiç formattan sonra. Format atıp D kursam denesem faydası olur mu?
Hocam deneyin boşa vakit kaybı olduğunu göreceksiniz. Denedikten sonrada yazarsınız buraya.

Hocam milleti yanlış yönlendiriyorsunuz şu an ne HDD'yle ne diskle ne de spooferla kalkıyor. Valoranttın ban hammerlarının twitterına girin ban kaldırın diye yalvaranlarla dolu. Aynı şekilde forumları araştırın 1000 tane kaldırma hakkında mesaj yazan var. Şimdi biri sizden görüp HDD ya da spoofer alıp parasını çöp edecek. Siz diğer diski takmadan banlı olup olmadığını bilemezsiniz birdaha takın madem ban yerseniz tamam haklısınız diyecem ss de atın ama.

Hocam deneyin boşa vakit kaybı olduğunu göreceksiniz. Denedikten sonrada yazarsınız buraya.
Benim diğer diskim çıkık değil, ayrıca ben kimseye spoofer alın demedim. Üstüne cep yakar dedim, internette olan ücretsiz bir tane önerdim ama güvenmemelerini söyledim. Ayrıca bir oyun için disk almanın da saçma olduğunu söyledim. C diskine kurarsam eğer banlı olduğum söyleniyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı