Valorant HWID ban hakkında bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Evet arkadaşlar forumda gezerken bu konu hakkında bayağı yanlış bilgileri doğruymuş gibi gösteren insanlar gördüm. Ve bu konuyu açma gereksinimi hissettim. Hem insanlara da bir yol gösterir belki. Ben kapalı betada haksız yere HWID ban yiyen kişilerden biriyim. Bir konuda da neden haksız yere yediğimi anlattım. Ben yaklaşık 4 ay HWID banlı kalmış biriyim. Ve bu 4 ayda öyle şeyler yaptım ki çok uzun bir süreçti. Gerek forumlardan gerek Valorant desteğe belki 70'den fazla bilet atmam hiçbirinde sonuç alamadım.

Ve 4 aylık uğraş sonucunda akıl sır ermeyecek işlemler yaparak. 4 aylık emek sonucunda kendi HWID banımı kendim kaldırdım. Sanırım o zaman Türkiye'de tektim. Neyse şimdi ilk olarak şu yanlış bilgiyle başlayalım. HWID'i sadece hile kullanan kişiler yemedi. Vanguard'ın (Valorant'ın anti-hack sistemi) saçmalaması ve hile olmayan uygulamaları bile hile olarak algılayıp HWID atmasından yiyenler var.

Bug kullanmadan yiyenler var. Ve bu çok saçmaydı nedenini dediğim gibi başka konumda anlattım. Ve hile kullanıp HWID yiyenler. Bunlara diyecek bir şeyim yok. HWID yemeleri gayet normal. Ama dediğim gibi hile kullananlar HWID yiyenlerin çok çok az bir kısmını oluşturuyor. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi Valorant'ta pek hile yok. Ve bir diğer yanlış bilgi de HWID banın HDD değişimiyle veya anakart veyahut da IP değiştirmekle çözüleceğini söyleyen kişiler. Evet tabii ki çok çok az bir kısım anakart değiştirmeyle sonuç alsa da ilerleyen sürelerde tekrar banlandı.

Adamların hile korumaları milyon dolarlık bu kadar basit bir şeyi bulamasalar da ileride tekrar buldular. Yani parça değiştirmekle kurtulamazsınız. Formatta bu noktada hiçbir işe yaramayacak. Yani çözüm yeni PC. Ama yeni PC'de kesinlikle eski PC'deki kasa hariç hiçbir parçayı kullanmayın. Benim arkadaşım yeni PC dizdi 10K'ya sadece eski PC'deki fanı kullandı diye fanın seri numarasından tekrar ban yedi. İnterneti bile değiştirmişti. Yani o yüzden yepyeni bir PC dizmeden kurtulmak pek mümkün değil.

Ve şunu değiştir kalkar diyen kişilere itibar etmeyin arkadaşlar. Vanguard'ın hala hangi donanıma veya hangi donanımlara veya donanıma mı attığı bile bilinmemekte. Yani boşu boşuna yeni HDD alarak kaldırma planları yapmayın. Sonuç ilkte olmasa bile 20 gün sonra hüsran olur. Ve sadece şunu söyleyebilirim. Ben kendi banımı 4 aylık bir uğraş ve 10 saatlik bir uygulama sonucu kaldırdım. Ve hiçbir bilgi veremesem de sadece şunu söyleyebilirim. HWID modeme veya IP'ye atılmıyor. Yani modemi değiştirmenize gerek yok. Umarım yardımcı olmuştur. Bu konu. Haksız yere HWID yiyen arkadaşlara bir rehber olsun. Ve yanlış bilgi edinen varsa bu konuyla düzeltmesi dileğiyle.

Not: Son olarak şunu da ekleyeyim bazı kişilerde işte suç hafif olursa HDD'ye atarlar diyorlar. Bu da yanlış Valorant HWID yiyenleri pek ayırmıyor. Bunu da banlı olduğum süreçte sürekli Twitter'dan Vanguard ekibinin tweetlerini sürekli takip etmemle anladım.

Elinize sağlık fakat bir şey soracağım. Valorant bilgi vermenizi mi yasakladı, neden böyle bir şey diyorsunuz?
Yok valorantla çalışmıyorum hocam. Kendi emeğimle buldum yöntemi. Yöntem hakkında bilgi vermememin nedeni korkuyorum. Bu işin sonucu yöntemi fixlenip tekrar banlanmam. Veya mahkemeye kadar bile uzayabilir. Bu yöntem yayılırsa.

Nicksizfury merhaba, bende cihaz banı alan oyunculardan biriyim cihaz banı açılma tarihim 29 Ocak 2021 fakat gel bir de bana sor.
25. yaşımı bitireceğim ben ilk defa bu kadar çaresiz bırakılmış hissettim hile açmadıgım halde hileci uzaklaştırıldı deyip banlandım sen gibi kac kez bilet attım olmadı.
Senden ricam şudur ben pilot öğrenci idim bu eylül'de okulumu bıraktım psikolojik olarak çöktüm PC aldım krediyle (kasa monitör klavye kulaklık 14K) oyuna sarıldım sadece oyun oynayarak rahatlayabiliyordum ve keza devam etmekte. Lütfen bana yardımcı olur musun? Dilersen kasayı sana göndereyim sen hallet ya da bulusalım neredeysen gelirim problem değil yeter ki su oyuna erişebileyim yaşam tarzım olmustu resmen lütfen yap bana bu iyiliği...

Nicksizfury merhaba, bende cihaz banı alan oyunculardan biriyim cihaz banı açılma tarihim 29 Ocak 2021 fakat gel bir de bana sor.
25. yaşımı bitireceğim ben ilk defa bu kadar çaresiz bırakılmış hissettim hile açmadıgım halde hileci uzaklaştırıldı deyip banlandım sen gibi kac kez bilet attım olmadı.
Senden ricam şudur ben pilot öğrenci idim bu eylül'de okulumu bıraktım psikolojik olarak çöktüm PC aldım krediyle (kasa monitör klavye kulaklık 14K) oyuna sarıldım sadece oyun oynayarak rahatlayabiliyordum ve keza devam etmekte. Lütfen bana yardımcı olur musun? Dilersen kasayı sana göndereyim sen hallet ya da bulusalım neredeysen gelirim problem değil yeter ki su oyuna erişebileyim yaşam tarzım olmustu resmen lütfen yap bana bu iyiliği...
@Nicksizfury Hocam keşke şu arkadaşa yardımcı olsaydınız.

@Nicksizfury hocam keşke şu arkadaşa yardımcı olsaydınız.

Hocam arkadaşı çok iyi anlıyorum. Yaşadıklarını bizzat yaşadım 4 ay cidden çok kötü bir durum ama benim de elimden pek bir şey gelmiyor şu saatten sonra yalvar yakar biri istedi yöntemi söyledim bende. Ertesi gün neredeyse tüm çevresine söylemiş. Birisi de gidip Riot'a ticket atmış. Kusura bakma deyip pişkin pişkin anlatıyor adam. Şanslıyım ki Riot dikkate alıp fixlemedi yöntemi. Fixlenmesini bırak başım belaya girmediği için bile şanslıyım. Yöntemi daha fazla kişiye söyleyip başımı belaya sokamam ciddi bir şey bu çünkü ucunda dava bile olabilir.

Yavaş yavaş yayılıyorsa bu işin ucu sizden kopmuştur? Neden bu kadar dava vs. olaylarında ciddisiniz eğer ki yönteminiz varsa kullanılır Riot bunu fixler öğrenirse seni neden davalık etsin? Böyle bir şey var mı gerçekten ben bilmiyorum? Varsa bir taktiğiniz paylaşın gerçekten sebepsiz bekleyen kaç kişi var. Millet hile kullandıktan sonra spoofer satın alıp devam ediyor oynamaya.

HWID banı kaldırmak zahmetli bir iş değil, Google'a yazsan bile cevabını bulursun. İki diskin varsa eğer Valorant'ı diğer diske kursan oynayabilirsin. Eğer yoksa HWID spoofer kullanıp HWID'ni değiştirebilirsin. Devlet sırrı gibi saklamaya gerek yok :D.

HWID banı kaldırmak zahmetli bir iş değil, Google'a yazsan bile cevabını bulursun. İki diskin varsa eğer Valorant'ı diğer diske kursan oynayabilirsin. Eğer yoksa HWID spoofer kullanıp HWID'ni değiştirebilirsin. Devlet sırrı gibi saklamaya gerek yok :D.
HWID Banı kaldırmak zahmetli bir iş değil doğru söylüyorsun. Fakat Riot attığı cihaz ban ile aklına gelemeyecek cihaza bile ban atıyor. Modeme atıyor örneğin işlemcine atıyor ekran kartına atıyor vs. vs. kaç kere format attım ve disk değiştirdim. Fakat ardından 1 2 maç attıktan sonra otomatik yeniden yasaklandım. Diğer cihazları algılamaya başlıyor ve banlanıyorsun :S Spoofer satan birkaç yer biliyorum işin aslını yapan ve a dan z ye tüm bileşenlerin hwid adresini değiştiren fakat onlar 80 dolardan başlıyor 1 aylık fiyatı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı