Valorant HWID ban hakkında bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Evet arkadaşlar forumda gezerken bu konu hakkında bayağı yanlış bilgileri doğruymuş gibi gösteren insanlar gördüm. Ve bu konuyu açma gereksinimi hissettim. Hem insanlara da bir yol gösterir belki. Ben kapalı betada haksız yere HWID ban yiyen kişilerden biriyim. Bir konuda da neden haksız yere yediğimi anlattım. Ben yaklaşık 4 ay HWID banlı kalmış biriyim. Ve bu 4 ayda öyle şeyler yaptım ki çok uzun bir süreçti. Gerek forumlardan gerek Valorant desteğe belki 70'den fazla bilet atmam hiçbirinde sonuç alamadım.

Ve 4 aylık uğraş sonucunda akıl sır ermeyecek işlemler yaparak. 4 aylık emek sonucunda kendi HWID banımı kendim kaldırdım. Sanırım o zaman Türkiye'de tektim. Neyse şimdi ilk olarak şu yanlış bilgiyle başlayalım. HWID'i sadece hile kullanan kişiler yemedi. Vanguard'ın (Valorant'ın anti-hack sistemi) saçmalaması ve hile olmayan uygulamaları bile hile olarak algılayıp HWID atmasından yiyenler var.

Bug kullanmadan yiyenler var. Ve bu çok saçmaydı nedenini dediğim gibi başka konumda anlattım. Ve hile kullanıp HWID yiyenler. Bunlara diyecek bir şeyim yok. HWID yemeleri gayet normal. Ama dediğim gibi hile kullananlar HWID yiyenlerin çok çok az bir kısmını oluşturuyor. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi Valorant'ta pek hile yok. Ve bir diğer yanlış bilgi de HWID banın HDD değişimiyle veya anakart veyahut da IP değiştirmekle çözüleceğini söyleyen kişiler. Evet tabii ki çok çok az bir kısım anakart değiştirmeyle sonuç alsa da ilerleyen sürelerde tekrar banlandı.

Adamların hile korumaları milyon dolarlık bu kadar basit bir şeyi bulamasalar da ileride tekrar buldular. Yani parça değiştirmekle kurtulamazsınız. Formatta bu noktada hiçbir işe yaramayacak. Yani çözüm yeni PC. Ama yeni PC'de kesinlikle eski PC'deki kasa hariç hiçbir parçayı kullanmayın. Benim arkadaşım yeni PC dizdi 10K'ya sadece eski PC'deki fanı kullandı diye fanın seri numarasından tekrar ban yedi. İnterneti bile değiştirmişti. Yani o yüzden yepyeni bir PC dizmeden kurtulmak pek mümkün değil.

Ve şunu değiştir kalkar diyen kişilere itibar etmeyin arkadaşlar. Vanguard'ın hala hangi donanıma veya hangi donanımlara veya donanıma mı attığı bile bilinmemekte. Yani boşu boşuna yeni HDD alarak kaldırma planları yapmayın. Sonuç ilkte olmasa bile 20 gün sonra hüsran olur. Ve sadece şunu söyleyebilirim. Ben kendi banımı 4 aylık bir uğraş ve 10 saatlik bir uygulama sonucu kaldırdım. Ve hiçbir bilgi veremesem de sadece şunu söyleyebilirim. HWID modeme veya IP'ye atılmıyor. Yani modemi değiştirmenize gerek yok. Umarım yardımcı olmuştur. Bu konu. Haksız yere HWID yiyen arkadaşlara bir rehber olsun. Ve yanlış bilgi edinen varsa bu konuyla düzeltmesi dileğiyle.

Not: Son olarak şunu da ekleyeyim bazı kişilerde işte suç hafif olursa HDD'ye atarlar diyorlar. Bu da yanlış Valorant HWID yiyenleri pek ayırmıyor. Bunu da banlı olduğum süreçte sürekli Twitter'dan Vanguard ekibinin tweetlerini sürekli takip etmemle anladım.

Gerçekten şaka mısın? Bütün konuşmalar duruyor emeğini karşılıksız bırakmam demek bu mu oluyor. Burada insanlar yardım istiyor senden ben yardım edeceğim dediğim zaman neden saldırıyorsun mantıklımı bir açıklaman var mı yardım bekledikleri için sana Discord atıyorlar.
Tabi atalım konuşmaları.

1611211163643.png

Ayrıca yardım edeceğin için saldırmıyorum. Terbiyesizce söylemler söylediğini için saldıryorum. Ben yöntemi söyleyemeyeceğim yazdım zaten. Ve dedim ki eğer ban hakkında bilgi aklınıza takılan herhangi bir soru sorabilirseniz yardımcı olayım dedim. Ve bazı ekleyenler soru sordu. Cevapladım. Ama sen yöntemi söyle para vereceğim diyorsun.

Ahlak konusunda gerçekten sınıfta kaldınız. Ben artık size bir şey söylemiyorum burada yardıma ihtiyacı olan bir arkadaş ulaşsın bana olursa bu forumdaki herkese tek tek yardımcı olacağım. Ben bir şey demiyorum konuşmaların baştan sona hepsini yükledim. Senle değerli zamanımı harcadığım için üzülüyorum nasıl bir kafa yapınız var inan bilmiyorum ama hayatınızdaki insanların Allah yardımcısı olsun
9769F391-CEAC-4A5C-989D-107FC8C5D5C5.png
A69ADDAF-EF4D-4F55-A6BE-AAFAA7CCBA66.png
3DBB1D9A-0997-44D5-AABF-380F574E5695.png
.

Ahlak konusunda gerçekten sınıfta kaldınız. Ben artık size bir şey söylemiyorum burada yardıma ihtiyacı olan bir arkadaş ulaşsın bana olursa bu forumdaki herkese tek tek yardımcı olacağım. Ben bir şey demiyorum konuşmaların baştan sona hepsini yükledim. Senle değerli zamanımı harcadığım için üzülüyorum nasıl bir kafa yapınız var inan bilmiyorum ama hayatınızdaki insanların Allah yardımcısı olsun Eki Görüntüle 845588Eki Görüntüle 845587Eki Görüntüle 845586.
Burada ahlaksız şekilde yazılan bir şey göremiyorum? Ne var ki bu yazışmalarda. Yöntemi söylemeyeceğim demişim. Bende isterim bu forumdaki haksız ban yiyenlere yardımcı olmak ama yöntemi paylaşamam. Hayatımdaki insanlar benle gayet mutlu. Ahlakımı sorgulayacak son kişi sizsiniz bu ahlaksız konuşmalarla.

Burada ahlaksız şekilde yazılan bir şey göremiyorum? Ne var ki bu yazışmalarda. Yöntemi söylemeyeceğim demişim. Bende isterim bu forumdaki haksız ban yiyenlere yardımcı olmak ama yöntemi paylaşamam. Hayatımdaki insanlar benle gayet mutlu. Ahlakımı sorgulayacak son kişi sizsiniz bu ahlaksız konuşmalarla.

Merhaba? Günaydın? Terbiyesizlik olarak itham eden sizsiniz beni tek söylediğim “ emek karşılıksız bırakmamak” kendi kendinize şeyler mi kuruyorsunuz pardon? Neyse size hayatta başarılar kimseye yardımcı olmadığınız için polis felanda gelmez korkmayın. Sizi böyle kabullenmişler ne yapsınlar :)

Merhaba? Günaydın? Terbiyesizlik olarak itham eden sizsiniz beni tek söylediğim “ emek karşılıksız bırakmamak” kendi kendinize şeyler mi kuruyorsunuz pardon? Neyse size hayatta başarılar kimseye yardımcı olmadığınız için polis felanda gelmez korkmayın. Sizi böyle kabullenmişler ne yapsınlar :)
Ya cidden senin kadar saygısız bir adam görmedim. Yardımcı olmaya çalıştım beni suçlu yaptın hala üste çıkmaya çalışıyorsun. Yöntemi söylemek zorundamıyım kardeşim? Söylemeyeceğimi daha öncede defalarca söyledim. Yardımcı olup olmamamı sen sorgulayamazsın. Bana güzelce ban kaldırma dışında soru soran insanlara bildiğim kadarıyla cevap verip yardımcı oldum. Ayrıca kimseye yardımcı olmak gibi bi zorunluluğum olmamasına rağmen bildiklerimi söyledim. Yöntemi size söylemedim diye ne bu kuyruk acısı anlamıyorum ki. Neyse size de hayatta başarılar. Bana kötü biriymişim gibi muamele yapıp yöntemi söylemeyeceğimi defalarca söylememe rağmen yalan söyleyip beni dcye çağırmanız üstüne üstlük bir de söylemedim diye yardımcı olmuyor diyorsunuz. Sizin bana sorduğunuz tek şey banımı nasıl kaldırırım. Ben bunu söylemeyeceğimi defalarca söyledim. Sizi eklemeden öncede söyledim. Ama siz yalan söyleyip soru soracağım dediğin için ekledim. Bunu bile bile hala boş boş konuşuyorsunuz. Neyse uzatmayacağım size hayatta ve sözde ban kaldırmada başarılar.

Ya cidden senin kadar saygısız bir adam görmedim. Yardımcı olmaya çalıştım beni suçlu yaptın hala üste çıkmaya çalışıyorsun. Yöntemi söylemek zorundamıyım kardeşim? Söylemeyeceğimi daha öncede defalarca söyledim. Yardımcı olup olmamamı sen sorgulayamazsın. Bana güzelce ban kaldırma dışında soru soran insanlara bildiğim kadarıyla cevap verip yardımcı oldum. Ayrıca kimseye yardımcı olmak gibi bi zorunluluğum olmamasına rağmen bildiklerimi söyledim. Yöntemi size söylemedim diye ne bu kuyruk acısı anlamıyorum ki. Neyse size de hayatta başarılar. Bana kötü biriymişim gibi muamele yapıp yöntemi söylemeyeceğimi defalarca söylememe rağmen yalan söyleyip beni dcye çağırmanız üstüne üstlük bir de söylemedim diye yardımcı olmuyor diyorsunuz. Sizin bana sorduğunuz tek şey banımı nasıl kaldırırım. Ben bunu söylemeyeceğimi defalarca söyledim. Sizi eklemeden öncede söyledim. Ama siz yalan söyleyip soru soracağım dediğin için ekledim. Bunu bile bile hala boş boş konuşuyorsunuz. Neyse uzatmayacağım size hayatta ve sözde ban kaldırmada başarılar.

Sizin derdiniz bambaşka burada kendinizi tatmin mi ediyorsunuz. Sözde diyorsunuz ben elimden geleni yapacağımı söylüyorum elimden gelenimde yapıcam yukarda herkesi ekledim. Siz gelmişsiniz yalan söylemişim konuşmalar tek tek attım. Aman kendimi yorduğum adama bak kendi kendinize lafları cımbızlayıp kendini haklı çıkaran sensin. Hadi kuzum hadi sen haklısın. Terbiyesiz dedin para teklif etti dedin sırada ne var bakalım sana yardımcı ol olma birşey diyen yok ama burada insanlar discord atıyor yardım bekliyor onlara yardımcı olmayıp ben elimden geleni yapıcam diyimce saldırıyorsun niye neden. Bana gelmişsin birşey sorucam dedin diyorsun modem ile ilgili soru sordum yardımcı olamam dedin birşey demedim sadece olursanda emeğini karşılıksız bırakmam dedim oyun oynamıyorum dedim hala konuşuyorsun ama kendi dünyanda kendini haklı görerek aklı başında biriymişsin gibi bende senle zaman harcıyorum. İmam gazalinin bir söz var. Cahillerle tartışmayın ben hiç kazanamadım diye şuan bizzat bunu yaşıyorum.

Sizin derdiniz bambaşka burada kendinizi tatmin mi ediyorsunuz. Sözde diyorsunuz ben elimden geleni yapacağımı söylüyorum elimden gelenimde yapıcam yukarda herkesi ekledim. Siz gelmişsiniz yalan söylemişim konuşmalar tek tek attım. Aman kendimi yorduğum adama bak kendi kendinize lafları cımbızlayıp kendini haklı çıkaran sensin. Hadi kuzum hadi sen haklısın. Terbiyesiz dedin para teklif etti dedin sırada ne var bakalım sana yardımcı ol olma birşey diyen yok ama burada insanlar discord atıyor yardım bekliyor onlara yardımcı olmayıp ben elimden geleni yapıcam diyimce saldırıyorsun niye neden. Bana gelmişsin birşey sorucam dedin diyorsun modem ile ilgili soru sordum yardımcı olamam dedin birşey demedim sadece olursanda emeğini karşılıksız bırakmam dedim oyun oynamıyorum dedim hala konuşuyorsun ama kendi dünyanda kendini haklı görerek aklı başında biriymişsin gibi bende senle zaman harcıyorum. İmam gazalinin bir söz var. Cahillerle tartışmayın ben hiç kazanamadım diye şuan bizzat bunu yaşıyorum.
Ya aynen kardeşim aynen. Hadi git işine ya. Hala aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Benim senin insanlar yöntemini söylemenle bi derdim yok. Ne yapıyorsan yap banane. Ben sadece yöntemi söylemeden sana yardımcı olmaya çalıştım. Sen buraya gelip yardımcı olmuyor diyorsun. Gerilere gidersen yöntemi söylemeyeceğimi belirttim. Buna rağmen yöntemi söyle diye beni ekliyorsun. Buraya DC'sini atan bir çok kişiyi ekledim. Ve yöntem isteyenler dışındaki herkese yardımcı oldum. Sende soru sorucam dediğin için ekledim. Ama sen yöntemi istedin bende aşağılarda yazdığım gibi olmaz dedim. Cahil deyip hala ne saygısızlık yaptım diyorsun ya ona bitiyorum. Acaba sen mi cahilsin ben mi? Asıl ben kendimi yorup sen eklediğim için utanıyorum. DC'de de güzelce konuşarak kapattık konuyu. Sen beni anladın bende seni o zaman niye buraya gelip yardımcı olmuyor eklemeyin diye yorum yapıyorsun. Soru sorucam diyip yöntemi vermeyeceğim dediğim halde yöntemi istersen tabi ki yardımcı olmam.

Ya aynen kardeşim aynen. Hadi git işine ya. Hala aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Benim senin insanlar yöntemini söylemenle bi derdim yok. Ne yapıyorsan yap banane. Ben sadece yöntemi söylemeden sana yardımcı olmaya çalıştım. Sen buraya gelip yardımcı olmuyor diyorsun. Gerilere gidersen yöntemi söylemeyeceğimi belirttim. Buna rağmen yöntemi söyle diye beni ekliyorsun. Buraya DC'sini atan bir çok kişiyi ekledim. Ve yöntem isteyenler dışındaki herkese yardımcı oldum. Sende soru sorucam dediğin için ekledim. Ama sen yöntemi istedin bende aşağılarda yazdığım gibi olmaz dedim. Cahil deyip hala ne saygısızlık yaptım diyorsun ya ona bitiyorum. Acaba sen mi cahilsin ben mi? Asıl ben kendimi yorup sen eklediğim için utanıyorum.

Hadi kuzum hadi sen haklısın

Hadi kuzum hadi sen haklısın
Ya sabah sabah sinirden güldürdün beni ya. Neyse kardeşim tatlı tatlı bitirelim mevzuyu. Benim derdim senin yöntemi paylaşman değil. Güzel bir şey yapıyorsun. Ama ben paylaşmak istemiyorum diye beni de böyle yargılaman hoş değil. Sadece bunu belirtmek istedim gereksiz büyüdü tartışma. Bir hatam olduysa özür dilerim sorun değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı