Valorant HWID ban yemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Valoranttın kapalı betasında HWID ban yani cihaz banı yedim. Bunu kaldırmamın bir yolu var mı tüm donanımımamı atıyolarlar banı yoksa belirli parçalarımı yardımcı olabilecek biri var mı?
Şimdi bazı arkadaşlar işte hile açmışsın ondan ban yemişsin açmasaydın falan diyecekler arkadaşlar hileden değil desteğe sorduğumda oyun içi bugları kullanmamdan dolayı yedim. Ve bu çoğu insana haklı gelse de buglardan ban yemem özelliklede HWID banı yemem çok adaletsiz bir durum niye diye soracak olursanız kapalı betayı tanıtsın diye Riot bazı yayıncılara oyunu verdi. Ve bu sözde “ kapalı beta temsilcileri ” oyun içi bugları kullanmadımı kullandılar güle oynaya kaç bin izleyicisiyle beraber YouTube'den izleyip aa ne kadar ilginç deyip oyunda yapmadılar mı benim anlamadığım onlar güle oynaya yaparken hatta YouTuber'lar komik bir şey miş gibi YouTube'ye yüklerken sıkıntı yok bunu izleyip benim denemem hata ve bu yüzden HWID yiyorum ne derseniz deyin Riot bu konuda insanlara çok adaletsiz biz ban yerken onlar bug kullandıkları için uyarılmadı bile her yeni bug çıktığında tekrar tekrar yaptılar.

Nasıl yani? Ya bir dakika yani onların yapması normal, benim ve diğer bug kullanıp ban yiyenlerin yapması yanlış. Niye onlar seçilmiş kişi mi? Onlar yapınca karşı tarafın oyun zevki zedelenmiyor mu ? Biz yapınca mı sadece karşı tarafın oyun zevki mahvoluyor?
Riot Games ile oyun tanıtımı için anlaşıyorlar bu sayede de kapalı betada oynayabiliyorlar. Riot Games onların bug kullanmalarına tabii ki gözlerini yumacaklardır. Herhangi bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum.

Artı -1 Eksi
Oyunun kapalı betasında bugların kullanılmasında bir sakınca görmüyorum. Zaten kapalı betada amaç oyundan zevk almaktan ziyade oyunun buglarının tespit edilmesi ve asıl oyun çıktığında insanların oyundan zevk almasını sağlamaktır. Buglar kullanılacak ve raporlanacak ki asıl oyun çıktığında insanlar sıkıntısız bir şekilde keyifle oyununu oynasın.

Oyun kapalı betadayken bu durum yaşandıysa @Nicksizfury haklı. Çünkü zaten betanın mantığı bu. İnsanlar önceden deneyimlesin, bir yandan da bulunan hataları düzeltelim mantığı var. Sonra kalkıp da HWID ban atmak çok ama çok saçma. Kaldı ki hile kullanımı da değil. Oyun çıksa ve uzun süre geçtikten sonra bu açıklardan faydalanılsa evet hileden farkı kalmaz. Ama daha betadaymış.

Riot Games ile oyun tanıtımı için anlaşıyorlar bu sayede de kapalı betada oynayabiliyorlar. Riot Games onların bug kullanmalarına tabii ki gözlerini yumacaklardır. Herhangi bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum.
hocam tamam bende zaten banlasınlar demiyorum yayıncıları ama bi uyarı yani bir tek uyarı geçmediler her yeni bug çıktığında kullanmaya devam ettiler

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama. 2 çeşit banları var. Bilgi sağlam yerden. Biri kesinlikle HDD'ye atılıyor. Küçük ayıplarda HDD ban yiyorsun. Mesela makro vs gibi şeylere. Diğer ban için maalesef çözüm anakart değiştirmek. Anakart Mac'e atıyorlar. Ama bugüne kadar hiç denk gelmedim anakart banına. Bir düzine sistemde bunları uyguladım ve başarısızlıkla karşılaşmadım. Tavsiyem elinde atıl durumda ve ban yediğin sistemde kullanmadığın küçük kapasiteli bir HDD varsa oyunu ona kurman. Ban yediğin HDD ile oynaman pek mümkün değil(aslında mümkün elinde HDD'si olmayan ya da yeni alamayacak arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım).Ancak burada bir püf nokta var. Oyunu ve Vanguard'ı uninstall edip appdata ve local hatta locallow klasörlerinden oyunla ilgili her şeyi kaldırman gerek. Ardından bir temizleme programı ile mesela Advanced System Care benzeri bir yazılımla PC'deki kalıntıları temizle. Format atmana dahi gerek kalmayacak. Bu işleri yaptıktan sonra ban yediğin sistemde takılı olmayan harddiski o sisteme takıp oyunu o sonradan eklediğin HDD'ye kurarak ve yeni bir hesap açarak güle oynaya oynayabilirsin. Umarım anlatım karışık olmamıştır. Ayrıca şunu belirtmek isterim bunu hilecilere yardım için yapmıyorum bende nefret ediyorum hile kullananlardan. Ama sistem bazen haksız yere ban atabiliyor. Bu arkadaşlara yardımcı olmak amacım.

RedRaGon dostum öncelikle önerilerin için teşekkür ederim. 1ay öncesine kadar 0 donanım cihaz topladım. Kullandığım bir kaç programının lisansından dolayı vanguard'a takıldım sanırım tam olarak fikrim yok. Riot'a ticket atmama rağmen özen göstermediler ve cihaz banı ile kalıcı uzaklaştırma verdiler. Firma tarafından haksız muamele gösterilmesi ve destek sağlanmaması gerçekten sinir bozucu. Yasal olarak dernek ve e-spor faaliyetleri yürütürken donanımın valorant'a giriş sağlayamaması ve çözüm üretememek üzücü bir durum gerçekten. Dediğin yeni HDD durumunu denedim, yeni hesap açarak giriş sağladım, anında uzaklaştırma ekranına gönderdi. Ki cihazıma hard format atıp temiz kurulum yapmama rağmen. Kalıcı bir kullanıcı olabilmek adına önerebileceğin bir yol var mıdır, temiz bir başlangıç yaparak, oyundan faydalanabilmemin bir yolu var mıdır ?

Bir program anakart seri numarasını değiştiriyordu ancak adını unuttum, bulduğumda burada paylaşırım. Programı kullanıp seri numarasını değiştiğinizde oyuna girebiliyorsunuz, ancak unutmamanız gereken bir şey var, anakartınızın garantisi varsa, bu program yüzünden garanti kapsamından çıkabilir.

Bir program anakart seri numarasını değiştiriyordu ancak adını unuttum, bulduğumda burada paylaşırım. Programı kullanıp seri numarasını değiştiğinizde oyuna girebiliyorsunuz, ancak unutmamanız gereken bir şey var, anakartınızın garantisi varsa, bu program yüzünden garanti kapsamından çıkabilir.

Riot ile tekrardan görüştüm, cihazımın fatura bilgileri ile birlikte kullandığım ürünlerin SS'lerini ilettim fakat donanım banı ile ilgili anlık çözüm üretemiceklerini " Cihaz Banı'nın kalkacağı tarih ise: 30/11/2020 saat 22:12'dir. " olarak belirttiler. Haksız yere banlanıp oyundan mahrum bırakılıp 2 ay kadar sürede bekleterek bu şekilde oyuncu kaybediyorlar. Vanguard sistemi gerçekten güzel işliyor fakat kurunun yanında yaş da yanabiliyor. İlginiz için teşekkürler tekrardan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 207
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı