Valorant HWID ban yemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Valoranttın kapalı betasında HWID ban yani cihaz banı yedim. Bunu kaldırmamın bir yolu var mı tüm donanımımamı atıyolarlar banı yoksa belirli parçalarımı yardımcı olabilecek biri var mı?
Şimdi bazı arkadaşlar işte hile açmışsın ondan ban yemişsin açmasaydın falan diyecekler arkadaşlar hileden değil desteğe sorduğumda oyun içi bugları kullanmamdan dolayı yedim. Ve bu çoğu insana haklı gelse de buglardan ban yemem özelliklede HWID banı yemem çok adaletsiz bir durum niye diye soracak olursanız kapalı betayı tanıtsın diye Riot bazı yayıncılara oyunu verdi. Ve bu sözde “ kapalı beta temsilcileri ” oyun içi bugları kullanmadımı kullandılar güle oynaya kaç bin izleyicisiyle beraber YouTube'den izleyip aa ne kadar ilginç deyip oyunda yapmadılar mı benim anlamadığım onlar güle oynaya yaparken hatta YouTuber'lar komik bir şey miş gibi YouTube'ye yüklerken sıkıntı yok bunu izleyip benim denemem hata ve bu yüzden HWID yiyorum ne derseniz deyin Riot bu konuda insanlara çok adaletsiz biz ban yerken onlar bug kullandıkları için uyarılmadı bile her yeni bug çıktığında tekrar tekrar yaptılar.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama. 2 çeşit banları var. Bilgi sağlam yerden. Biri kesinlikle HDD'ye atılıyor. Küçük ayıplarda HDD ban yiyorsun. Mesela makro vs gibi şeylere. Diğer ban için maalesef çözüm anakart değiştirmek. Anakart Mac'e atıyorlar. Ama bugüne kadar hiç denk gelmedim anakart banına. Bir düzine sistemde bunları uyguladım ve başarısızlıkla karşılaşmadım. Tavsiyem elinde atıl durumda ve ban yediğin sistemde kullanmadığın küçük kapasiteli bir HDD varsa oyunu ona kurman. Ban yediğin HDD ile oynaman pek mümkün değil(aslında mümkün elinde HDD'si olmayan ya da yeni alamayacak arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım).Ancak burada bir püf nokta var. Oyunu ve Vanguard'ı uninstall edip appdata ve local hatta locallow klasörlerinden oyunla ilgili her şeyi kaldırman gerek. Ardından bir temizleme programı ile mesela Advanced System Care benzeri bir yazılımla PC'deki kalıntıları temizle. Format atmana dahi gerek kalmayacak. Bu işleri yaptıktan sonra ban yediğin sistemde takılı olmayan harddiski o sisteme takıp oyunu o sonradan eklediğin HDD'ye kurarak ve yeni bir hesap açarak güle oynaya oynayabilirsin. Umarım anlatım karışık olmamıştır. Ayrıca şunu belirtmek isterim bunu hilecilere yardım için yapmıyorum bende nefret ediyorum hile kullananlardan. Ama sistem bazen haksız yere ban atabiliyor. Bu arkadaşlara yardımcı olmak amacım.

HWID ban genelde tüm sisteme atılır lakin sadece HDD'nize atmışlarsa şanslısınız yeni bir HDD'ye sistem kurmak sorunu çözebilir.
Oyun açıklarını ve hileleri kullanmak oyun oynamak değildir oynadığını sanmaktır bir daha yapmamanız dileğiyle.

Önce Riot ile iletişime geçip banını açtırmayı dene. Çünkü dediğine göre yaptığın şey HWID ban yedirecek kadar büyük bir şey değil. Eğer açmazlarsa o zaman başka yollara başvurursun.

hocam bi benmi bulamıyorum şu hwid changerları senin bildiğin çalışan bi hwid changer yokmu yazsan onu yapsam

Generate HWID yaptıktan sonra Change HWID yapın. Bundan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı