Çözüldü Valorant indirirken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theknights107

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim:
  • HP ZBook G3 15"
  • i5-6440HQ 2.6GHz
  • NVIDIA Quadro T1000M 2G DDR5.
  • Intel HD Graphics 530.
  • Samsung MZVPV512HDGK-00H1.
Bilgisayarı dün aldım. Amerika'dan geldi formatlanmış bir şekilde. Driverları kurdum. Valorant indirirken hata almaya başladım.

Google'da takılırken sıkıntı olmuyor ama mesela Valorant indirirken hep mavi ekran yedim. Intel Support Assistant'tan güncelleme yaparken de mavi ekran yedim, korkuyorum. Yardımcı olur musunuz?

Hataları arşivleyip MediaFire'a upload ettim. Bakarsanız sevinirim. Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar biraz önce bir hata daha verdi. Yaklaşık 15 dakikadır %100 Complete diyor ama bitmiyor. İnternete uzaktayım bağlantı kesilmiş olabilir, düğmesinden kapatayım mı? @Recep Baltaş

650B1F81-B222-4EA2-AD08-AF7A65A969C0.jpeg

Çözüm
Flaşlarda bir sıkıntı olabilir mi? Secure Boot açık mı? Açıksa kapatın.
Burda da belirttiğim gibi 2 farklı flash bellekten 2 farklı iso dosyasından bir kere denedim ve secure boot hatası gelmedi RAM kaynaklı diye düşünüyorum sizce öyle mi? ve şuanda memtest yapmak istiyorum ama flashı görmüyor. Windows yüklerken 0x8007025D hatası
Arkadaşlar flash görmeme sorununu Fast Bootu kapatarak çözdüm. Memtest86 yapmanın zararı varmıdır? @TheBigLemonHD
Arkadaşlar flash görmeme sorununu Fast Bootu kapatarak çözdüm. Memtest86 yapmanın zararı varmıdır? @TheBigLemonHD
Memtest86 sonuçları RAM’de hata olduğunu söylüyor. @KojiroHyuga04 lütfen kesin bir dille insanları terslemeyin adam RAM’de var dedi RAM’de çıktı.
Bana sormamışsınız ama
veya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana sormamışsınız ama
veya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sizi yanıtlarken size öncelikli olarak sormuş oluyorum ondan dolayı etiketlemedim zaten yanıtladığım için yanlış anlamıyınız teşekkür ederim. Sence ilk önce bunu mu test edeyim yoksa format mı atayım. Bide format atarken şuanda USB hazırlıyorum Dosya Sistemi'ni FAT32 mi yapmam lazım NTFS mi ben FAT32 seçtim sıkıntı olur mu şuanda İSO yu flash belleğe yazma aşamasında.

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Oldu ya, yüklerken özel dedim tüm diskleri sildim yeni dedim 3 tane oluşturdu 2tane windows kendin sonra birincile girdim ana olana biçimlendir diyip devam dedim hata verdi. allahım delirecem ya bios ayarlarında mı hata yaptım acaba bide sorun donanımsal değil yazılımsalmış formatla değil windows update den windows 8 to 10 yapmışlar başta ondan dolayı normal dedi, format at dedi. Benim UEFİ sevdam olmasa şuanda bitmişti iş.
Hata alıyorum yardım.
image.jpg

İlk olarak format atmayı seçmişsiniz, memory test yapsanız ilk önce daha iyi olabilirdi. Çünkü buna bozuk bir SSD vay RAM de sebep oluyor olabilir. Yazdırdığınız isoyu nerden buldunuz eğer Microsoft'un sitesinden indirmediyseniz indirip NTFS olarak biçimlendirip veya flash bellek değiştirip tekrar deneyin. Eğer sorun devam ederse Memory Test yapın. Bunu yapmak için hem HP'nin aracını hem de Hiren's Boot'u kullanabilirsin.

Son düzenleme:
İlk olarak format atmayı seçmişsiniz, memory test yapsanız ilk önce daha iyi olabilirdi. Çünkü buna bozuk bir SSD vay RAM de sebep oluyor olabilir. Yazdırdığınız isoyu nerden buldunuz eğer Microsoft'un sitesinden indirmediyseniz indirip NTFS olarak biçimlendirip veya flash bellek değiştirip tekrar deneyin. Eğer sorun devam ederse Memory Test yapın. Bunu yapmak için hem HP'nin aracını hem de Hiren's Boot'u kullanabilirsin.

Zaten pc'de o otomatik yüklüymüş f2 ye bastığımda o menüye gidiyordu lakin başlattığımda failed dedi hemen ben MemTest86 ile deneyeceğim ayrıca yeni konu açtım bakarsanız sevinirim onaylanma aşamasındadır.

Zaten pc'de o otomatik yüklüymüş f2 ye bastığımda o menüye gidiyordu lakin başlattığımda failed dedi hemen ben MemTest86 ile deneyeceğim ayrıca yeni konu açtım bakarsanız sevinirim onaylanma aşamasındadır.
Hocam söylesenenize, sorun RAM'lerdeymiş o zaman MemTest86 ile de bir test yapın olmaz ise cihaz garanti kapsamında ise göndermenizi öneririm.

Bence ramlerin çıkarıp taksak düzelebilir düzelmesse yeni bir ram parası isterim amerikadan :d çünkü pc amerikadan geldi. Computer Rental - Vernon - AV Equipment For Trade Shows & Events
NOT: Daha belli değil ama sorunun ramde olduğu. @KojiroHyuga04 RAM'de değil diyodun

Hocam nasıl belli değil? Mavi ekran hataları ve Memory test sorunun RAM'lerde olduğunu söylüyor. Çıkarıp taksanız düzelir mi bilmiyorum. Eğer siz hala RAM sorunu olmadığını düşünüyorsanız başka testler de yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı