Valorant mavi ekran hatası

direct50

Centipat
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Bugün Valorant isimli oyunu oynarken arka arkaya 3 defa mavi ekran hatası aldım. Daha önce başıma gelen bir durum değildi biraz araştırdıktan sonra bir çözüm bulmadım. Konu birkaç kişinin daha başına gelmiş ama onlarda bir yanıt alamamışlar. DMP dosyalarını arşivleyip linkini aşağıda paylaşıyorum. Tavsiyeleriniz varsa dinlemeye hazırım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim herkese iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba,
Son güncellemeden sonra 2 gündür ben de aynı hatayla karşılaştım. Başka oyunlardan mavi ekran almayınca hatanın Riot'un 1.09 güncellemesi ile meydana geldiğini anladım. Mavi ekranda whea uncorrectable error şeklinde uyarı verdi. Hatta PC her oyuna girdiğimde hep aynı zaman diliminde hataya geçiyor.Yaklaşık 12-15 dk civarında.Yani hemen de gerçekleşmiyor bu sorun :(

Bir de oyun devam ederken şunu fark ettim. Adaptörden tutun da PC'nin birçok yeri önceden baya ısınırdı. Sanki şimdi kendini korumaya alıyor da gücü yetmiyormuş gibi bir his uyandırdı bende. Belki ben dizüstü PC'den oynadığım içindir bilemiyorum.

Konu ile alakalı bir çözüm inşallah buluruz :)

@FatihFurkan98 Valorant oynamıyorum ama herhangi bir güncellemenin mavi ekrana sebep olabileceğini sanmıyorum (gerçi oyunun kendi anti hile yazılımı sebep olabiliyor ama). Yaptığım önerileri deneyin o zaman, olmazsa yeni bir konu açarsınız.
Hocam daha önceki mesajlarınızda dediğiniz şeyleri yaptım, soğutucuyu çıkarıp da kullandım hata almadım sanırım Fatih beyin dediği gibi güncelleme ile ilgili olabilir sorun, ama emin değilim tabi ki oyunda sorun hala devam ediyor ama

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Bugün Valorant isimli oyunu oynarken arka arkaya 3 defa mavi ekran hatası aldım. Daha önce başıma gelen bir durum değildi biraz araştırdıktan sonra bir çözüm bulmadım. Konu birkaç kişinin daha başına gelmiş ama onlarda bir yanıt alamamışlar. DMP dosyalarını arşivleyip linkini aşağıda paylaşıyorum. Tavsiyeleriniz varsa dinlemeye hazırım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim herkese iyi günler diliyorum.

Bir tek bende oluyor diye o kadar korkmuştum ki. Bende daha önce hiç yaşamamıştım bu yama geldikten sonra oldu ama yamayla beraber anti cheat te güncelleniyor ben yama gibi hissediyorum. Bilet attım 3 4 gündür uğraşıyorum güncellemediğim şey kalmadı Windows, ekran kartları hatta ekran kartı güncellemelerimi silip tekrar yükledim hiçbir işe yaramadı umarım bir hal çaresi bulunur. Ha bir de mavi ekranımın rengi ekran kartlarımı güncelleyince pembe renkte gelmeye başladı ama bilgisayarı normal kullanabiliyorum sadece valorantta başıma geliyor bu durum

Hocam merhaba,
Son güncellemeden sonra 2 gündür ben de aynı hatayla karşılaştım. Başka oyunlardan mavi ekran almayınca hatanın Riot'un 1.09 güncellemesi ile meydana geldiğini anladım. Mavi ekranda WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR şeklinde uyarı verdi. Hatta PC her oyuna girdiğimde hep aynı zaman diliminde hataya geçiyor. Yaklaşık 12-15 dk civarında. Yani hemen de gerçekleşmiyor bu sorun :(

Bir de oyun devam ederken şunu fark ettim. Adaptörden tutun da PC'nin birçok yeri önceden bayağı ısınırdı. Sanki şimdi kendini korumaya alıyor da gücü yetmiyormuş gibi bir his uyandırdı bende. Belki ben dizüstü PC'den oynadığım içindir bilemiyorum.

Konu ile alakalı bir çözüm inşallah buluruz :)

Bir tek bende oluyor diye o kadar korkmuştum ki. Bende daha önce hiç yaşamamıştım bu yama geldikten sonra oldu ama yamayla beraber anti cheat te güncelleniyor ben yama gibi hissediyorum. Bilet attım 3 4 gündür uğraşıyorum güncellemediğim şey kalmadı Windows, ekran kartları hatta ekran kartı güncellemelerimi silip tekrar yükledim hiçbir işe yaramadı umarım bir hal çaresi bulunur. Ha bir de mavi ekranımın rengi ekran kartlarımı güncelleyince pembe renkte gelmeye başladı ama bilgisayarı normal kullanabiliyorum sadece Valorant'ta başıma geliyor bu durum.

Aynı sorun bende de mevcut ne yaptıysam düzelmedi.
Aynı sorun bende de mevcut ne yaptıysam düzelmedi.

Ekran kartım işlemcim gayet düzgün çalışıyor bu arada benimki de laptop tüm stres testlerine soktum hiçbir sorun yok ama oyunda 10 12 dk. Geçsin mavi ekran veriyor dump. Dosyasını da paylaşabilirim.

Geri
Yukarı