Valorant mı CS:GO mu?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    24,2 KB · Görüntüleme: 50
Efsane kelimesini kullanıyorsak temeli nerdeyse 20 yıl önceye dayanan oyunla henüz 1 yaşlarındaki oyunu kıyaslamamız mümkün bile değil bence. Valorantın ömrünü maksimum 3-4 yıl olarak görüyorum, sonrasında unutulup gidecek çoğunlukla. Yani efsane olamayacak kadar kısa bir ömrü olacağını düşünüyorum.

Efsane kelimesini kullanıyorsak temeli nerdeyse 20 yıl önceye dayanan oyunla henüz 1 yaşlarındaki oyunu kıyaslamamız mümkün bile değil bence. Valorantın ömrünü maksimum 3-4 yıl olarak görüyorum, sonrasında unutulup gidecek çoğunlukla. Yani efsane olamayacak kadar kısa bir ömrü olacağını düşünüyorum.
En doğru yorum.

Her silahın kendi spray pattern'i olması o silahları ustalaşabilir bir hale getiriyor, aynı zamanda one tap, two tap, kısa spray, uzun spray gibi seçenekleriniz var ve oyun tarzınıza göre bunlarda ustalaşabilirsiniz.

Valorant tarafına bakınca spray pattern random tutulmuş yani uzun spray'i unutun.
Kısa spray atılır ama ustalaşması zor olacaktır.
One tap iki oyun içinde iyi durumda.
Yani silah mekaniklerine bakınca CSGO net bir üstünlük alabiliyor.

Riot zaten Moba oyunlarında gelişmiş bir firma olarak birbirinden farklı yeteneklere, birbirlerine karşı güçlü ve zayıf yönlere sahip karakterlere odaklanmış bunu da gayet iyi yapmış.
CSGO tarafına bakınca tüm karakterlerin aynı olduğunu görüyoruz ekstra özellikleri yok silahı alıp sıkıyorlar demek hiç yanlış olmaz.

Map'lere bakarsak taktikselliği ve takım oyununu açık ara fark ile CS:GO çok iyi sunuyor map çeşitliliği ve map'ler içindeki çeşitlilik de oldukça fazla.

Ekonomi konusuna baktığımızda Valorant'da o kadar vakit geçirmedim daha net bir yorum yapamam ama Valorant'da çok parasal sorun yaşadığımı hatırlamıyorum ve şahsi düşüncem bu bi eksi puan'dır.
Para yönetimi takım oyunu için önemlidir. Bence daha zor şartlar olmalı CS'de de çok zor şartlar yok parasal anlamda ama Valorant kadar kolay erişemiyoruz her zaman her eşyaya.

Kitleye bakarsak birinde LOL kitlesi birinde Rus'lar tercih sizin.

Sunucu konusunda LOL Türk sunucularına sahip ama burada oynamak hem Türkler hem veletlerle oynayacaksınız demek ki Türklerin çoğunun toxic olduğu konusunda hemfikiriz bence.
Kendi değerlerim "CSGO 29 ping / Valorant 14 ping"

İki oyunda P2W değil. He illa ben para yatıracam derseniz skin pazarı olarak CS:GO çok önde ama çok yüksek fiyatlar var Valorant ise "CS'ye kıyasla" daha ucuz denilebilir ama takas ve pazar sistemi benim CS:GO'ya oy vermem için yeterli bu konuda.

Sistem konusunda iki oyunu da çoğu sistem oynatır diye düşünüyorum "EBA canavarı" diye aldığınız PC ile oynamıyorsanız bu alanda sorun yaşamazsınız.

Aklıma gelen her yönden karşılaştırmaya çalıştım seçim sizin bana sorarsanız net CS:GO derim.

Geri
Yukarı