Valorant neden eşcinselliğe bu kadar önem gösteriyor?

Kulağa bayağı komplo teorisi gibi gelecek ama tüm bunların temelinde Çin halk cumhuriyeti'nin batılı ülkelerden "aşağılanma yüzyılı"nın intikamını alma yatıyor.

Çin şu anda kendi sınırlarında katı olduğu uyuşturucu, LGBT vb. konularda tam aksine batıyı bunlarla bombalıyor. Rusya gibi katı görünmemelerinin sebebi tamamen strateji.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm bu olaylar Çin'in işine geliyor. Hem kendi ülkelerinde baskı rejimini koruyorlar, hem batılı vatandaşlara özgürlükçü imajı verip prestijlerini artırıyorlar, hem de bol bol para kazanıp düşmanlarının toplum temelini dinamitlemeye devam ediyorlar.

Yoksa Çin gibi bir ülkede sjw akımı falan olmaz, adamın aklını alırlar.

Hocam vallahi artık bunlar bana doğru gelmeye başlıyor.

CS'ye bu dediğin karakter dizaynı gelse eleştirini anlayacağım ama oyun valoş. :D teması belli, renk paleti belli, oynayan kitle belli. Para için mi yapıyorlar? Mutlaka, niye para kazanmak istemesinler ki zaten.

Yav kanka ne anlatıyorsun? CS:GO oynamış birisiyim koşarak vurmanın tillahı CS'de var geçen sistemi test etmek CS2 girdim aldım P90ı mal gibi koşuyorum herkesi vuruyorum, renk teması diyorsun şu an CS2 dümdüz çocuk oyunu gibi, 5 liradan çıkış yapmış FPS oyunu gibi mermi izleri yapmışlar, tüm renk ayarlarını defaulta aldığın zaman Valorant mezarlığa dönüyor, benim oyun dünyasında gördüğüm en dominant kişi Reyna olabilir bu firma bu karakteri yapabilecek güçteyken gidip bunları yapmaları saçma oluyor.

Yav kanka ne anlatıyorsun? CS:GO oynamış birisiyim koşarak vurmanın tillahı CS'de var geçen sistemi test etmek CS2 girdim aldım P90ı mal gibi koşuyorum herkesi vuruyorum, renk teması diyorsun şu an CS2 dümdüz çocuk oyunu gibi, 5 liradan çıkış yapmış FPS oyunu gibi mermi izleri yapmışlar, tüm renk ayarlarını defaulta aldığın zaman Valorant mezarlığa dönüyor, benim oyun dünyasında gördüğüm en dominant kişi Reyna olabilir bu firma bu karakteri yapabilecek güçteyken gidip bunları yapmaları saçma oluyor.

Saçmalamışsın. CS ve Valorant'ın temaları çok farklı, amaçları çok farklı.

CS:GO diğer rekabet oyunlarına göre daha zor özellikle Valorant'a göre. Bilmen gereken çok fazla mekanik, minik bilgiler vs CS:GO'da mevcut.

Valorant ise öyle değil rastgele bir ajan mainleyip sadece gördüğün düşmanı CTRL ile tarayarak, 4 body atarak kolayca dia-yüce elo arasına gelebiliyorsun. Valorant'ın bu kadar basit olmasının sebebi para. Vandal overpovered olduğu için Bronz'un karşısına Tenz'i koysak bile en azından birkaç defa Tenz'i öldürebilme fırsatı olacak çünkü oyun Valorant.
Valorant'ta dia- yüce elodan sonra immo, Radiant gibi elolar asıl yetenek isteyen elolar bunların altı tamamen oyun bilgine göre değişiyor iyi olmasan bile yüceye çıkabiliyorsun.

CS'de öyle değil onu geçtim iki oyunu karşılaştırmak en saçması farklı yollardalar.

Baştan söyleyeyim, homofobik değilim aksine umurumda bile değil isteyen istediğini yapsın, teması güzel bir karakter getiriyorsunuz ve bu karakter non binary yani alaka seviyesi ne? Gekko diye ucube bir şey getiriyorsunuz replikleri arasında "savaşmayın aşko" tarzı şeyler var hani barbie giydirmeye oynuyorum da benim mi haberim yok? Üstüne üstlük hikayede birbirine düşman olan Raze ve Killjoy'u lezbiyen yapıyorsunuz? Yani düşünüyorum ama mantıklı gelmiyor. Tamam bunun sebebi 18 yaş altı Instagram'da gördüğü şeylerden dolayı kendini eş cinsel zanneden çocukları oyuna çekip para kazanmak ama sanırım planları tutmamış para kaybediyorlar.

Yapın yapın da bu kadar fazla olup göze soktukları zaman bu keyifli olmuyor, Riot'un asla bilmediği bir şey optimizasyon mesela, bende yeni duydum böyle sistemlere göre oyun optimize olup FPS'i falan arttırıyor manyak bir şey bir ara denemeleri lazım, ya da gerek yok hadi gidelim ve 1775 VP'den iğrenç ötesi skinler çıkarıp para dilenelim.

LGBT konusunda firmalar arasında bir plan olduğu bariz. Zenci konusunda pek insanlar laf etmiyordu çünkü bu genel olarak Amerika gibi zenci ırkçısı adamlar içindi fakat eş cinsellik konusunda insanların kırmızı çizgisi olduğundan bence çok büyük hata ettiler. Eş cinsellik baktığında hem dinlerde hem de neredeyse her toplumda hor görülen bir şey. Umarım hatalarını anlarlar.

Yav kanka ne anlatıyorsun? CS:GO oynamış birisiyim koşarak vurmanın tillahı CS'de var geçen sistemi test etmek CS2 girdim aldım P90ı mal gibi koşuyorum herkesi vuruyorum,
Bir konuda yorum yapacaksan o konu hakkında bilgi sahibi olmanı öneririm. P90 zaten SMG ve sadece konuşmak için konuşmuşsun.

benim oyun dünyasında gördüğüm en dominant kişi Reyna olabilir bu firma bu karakteri yapabilecek güçteyken gidip bunları yapmaları saçma oluyor.
BDO'daki DK gibi daha farklı ve dominant karakterler var. Sanırım pek oyunda oynayan birisi değilsin.

Bunların dışında Non-Binary zaten bir eşcinsellik değil, cinsiyet kimliğini temsil ediyor. Hem pazarlama stratejisi olarak hem de oyuncu çekmek adına bu tarz şeyler güzel oluyor. Nasıl Türk bir karakter çıktığında onun gazıyla Valorant'a başlayan insanlar olduysa bu şekilde de diğer oyuncular oyuna katılıyor. Karakter ile duygusal bir bağı kolayca kurabiliyor.

Son düzenleme:
Hocam vallahi artık bunlar bana doğru gelmeye başlıyor.

P90 ile bunun olması anormal degil zaten. Valorant'ta bunu Vandal ile yapıyorlar. Aynısını bi de AK ile yapmanı tavsiye ederim. Hangisinde koşarak vurmanın tillahi varmış görürsün.

Baştan söyleyeyim, homofobik değilim aksine umurumda bile değil isteyen istediğini yapsın, teması güzel bir karakter getiriyorsunuz ve bu karakter non binary yani alaka seviyesi ne? Gekko diye ucube bir şey getiriyorsunuz replikleri arasında "savaşmayın aşko" tarzı şeyler var hani barbie giydirmeye oynuyorum da benim mi haberim yok? Üstüne üstlük hikayede birbirine düşman olan Raze ve Killjoy'u lezbiyen yapıyorsunuz? Yani düşünüyorum ama mantıklı gelmiyor. Tamam bunun sebebi 18 yaş altı Instagram'da gördüğü şeylerden dolayı kendini eş cinsel zanneden çocukları oyuna çekip para kazanmak ama sanırım planları tutmamış para kaybediyorlar.

Yapın yapın da bu kadar fazla olup göze soktukları zaman bu keyifli olmuyor, Riot'un asla bilmediği bir şey optimizasyon mesela, bende yeni duydum böyle sistemlere göre oyun optimize olup FPS'i falan arttırıyor manyak bir şey bir ara denemeleri lazım, ya da gerek yok hadi gidelim ve 1775 VP'den iğrenç ötesi skinler çıkarıp para dilenelim.

Bende saçmaladıkları düşünüyorum oyunu oynayan yaş aralığı belli. Sen küçücük çocuklara bu tarz şeyleri kafasına sokarsan bu çocugun hayatı kayar.

1- Para.
2- Yapmasalar oyuncu kaybederler. Daha fazla oyuncu çekmek için.

Geri
Yukarı