Valorant neden oynanmaz?

CS:GO daha iyi. Hem çok sistemde istemiyor.

Ayrıca Valorant çok kolay. Ek olarak 9-14 yaş arası çoluk çocuklar sövüp oyunu mahvetmekte.

Riot kitlesini az çok bilen insan vardır, oyuncular tamamen başkalarının üzerinde stres atıyor ve anlaşamıyorsunuz.

Bu oyun bu stresi sesli iletişim hâle getirdiği için oynanmaz. Küfür yersiniz moraliniz bozulur oyunu bırakırsınız, kaybedersiniz bir ergenin yüzünden oynanmaz.

5 Saat oynadım harita çeşitliliği az, oynanış bence güzel fakat devamlılık açısından oynamak isterseniz oyun bana sıkıcı geldi sizi bilmem ama.

Herkes koşarak vuruluyor falan denmiş de CS:GO'da da ben P90 ile koşa koşa vuruyorum. Mermilerin %70'i doğru gidiyor.
Cry engine kalitesi ile warface oynamak > csgo, valorant gibi coplerle zaman kaybetmek.
O oyun P2W değil mi? :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes koşarak vuruluyor falan denmiş de CS:GO'da da ben P90 ile koşa koşa vuruyorum. Mermilerin %70'i doğru gidiyor.

O oyun P2W değil mi? :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani p2w den ne anladigina bagli :) warface de gold silahlar var ama gold silahlar ile normal silahlar arasindaki fark ya 5 mermi daha fazla ya da menzili yarim metre uzun. Hasari 71 ise gold silahin normal versiyonu 70. Silahlari almak parali fakat oyunun bedava silah cephaneligi bildigin butun p2w oyunlardan daha fazla. Sonuc olarak %50-60 oraninda p2w diyebiliriz. Bazen gold silah sans kutulari oyun ici para birimi olan dolar ile alinabiliyor. Bu yontemle cok silah aldim bedavaya :)

Oyun çıkalı 1 yıl olmadı, harita çeşitliliğinin nedeni normal değil mi ? Ve oyun bence pug'ta değil eSpor yönünde çok başarılı olacak. Sonuçta riot games'in oyunu, valve gibi oyunu oynayan oynasın değilde bi amaç uğruna oynayanların daha çok önünü açıyorlar. Belki eski cs 1.6- eski csgo ortamı dönmez valorant'ta ama oyun olarak Valorant > .
Oyun daha çok yeni. 8 yıllık CS:GO ile "ŞUAN" kıyaslanamaz.
Bencede Valorant çıktıktan 8 yı l(2028) sonrasında bu zamanki CSGO oyunu ile kıyaslanmalı. Ben yaklaşık 2011'den beri CS oynuyorum. 2011-2015 arası CS 1.6 2015-2020 arasıda CSGO oynadım. Ve Valorant'a geçiş yapınca, cs yanın sadece ayda 1-2 maç faceit atılıcak oyunmuş gibi geliyor. Oynadığım cs maçlarında anlam bulamıyor ve zevk alamıyorum.

Öncelikle bu taraflı bir değerlendirme olmuş. Oyunun optimizasyonu beta döneminde yerlerde ve rezaletti ancak son gelen güncellemeler ile tost makinesi bile bağlasanız +100 FPS alabiliyorsunuz. (İşim gereği 2 farklı PC'den biri çöp diğeri üst diye olmak üzere RX580 tarzında) hiçbir donma kasma yaşamadım 200+ FPS aldım. Gelelim spray ve AI'me. Merak ediyorum aynı oyunumu oynadık ancak Valorant'ta Shift'e basarken bile attığınız mermilerin sadece ilk 3 tanesi Cross'a göre gider. Zira sabit durup çömeldiğinizde bile yine 4 mermi Cross'un gösterdiği yere gider ve ardından gelecek mermilerin hiçbiri ile adamı vuramazsanız. (Abdest alıp girdiyseniz bilemem). Spray konusunuda değinmek istiyorum oyundaki Phantom silahı tamamen spray silahıdır. 15'mden uzak hiçbir rakibe tek atamazsanız ve spray atarken çömeldiyseniz yüksek ihtimal 10 mermi sonra karşınızdaki ölmüş olur. Vandal ise kesinlikle ama kesinlikle spray silahı değildir. Aimine güvenen ve ben rakibi gördüğüm an kafaya kitlenirim diyen heriflerin 5 mermi ile saniyeler içerisinde raundu kazandırmasına sebep verebilir. Öncelikle aim ve spray konularını eleştirmeden hangi silah hangi oyuncular için bunu çözmeniz gerekirdi. Zira vandal ile spray atmaya çalışıyorsanız zaten bu oyunu oynamayın bile. Gelelim silah çeşitliliğine Valorant'ta gerek judge olsun gerek spectre olsun her silah ile ace atmışlığım vardır. Yani buradaki "oyunu 3 silah yönetiyor" lafınız çok saçma. Oyuncu kitlesi ise eğer bronz veya Silver iseniz küçük çocuklar olması çok doğal. Zira ben elmas ve üstü liglerde 10 oyunun 8'inde babam yaşında heriflerle tanışıp çok güzel sohbetlerde kurdum.

İşte buna gülerim.

Geri
Yukarı