Valorant paket kaybı nasıl çözülür?

Baranny

Hectopat
Valorant'ta paket kaybı yaşıyorum. Müşteri hizmetleri ile sorunu çözemiyorum. Ne yapabilirim? Son 2 aydır anlık ping çıkışı yaşıyorum.

Riot desteğe ticket atarsan onlar sana en mantıklı seçenekleri söylerler.

Vodafone'da aynı sorunu bende yaşıyordum son pandemi döneminden itibaren 50 ping altına düşüremedim de öyle kaldı.

Şu an ttnet'e geçtim, sıfır kayıp 19-20 ms Valorant İstanbul sunucusu için.

@Baranny kardeşim benim de seninle tıpatıp aynı sorun ve benim internetim de Vodafone net. Yardımcı olur musun, nasıl çözdün?
Kral Modem ayarlarından DMZ'yi etkinleştirip kendi ip4 adresini yaz, valorantın TCP ve UDP'lerini bulup modemden kendi ipv4 adresinle beraber port aç. Bilgisayarının gelişmiş güvenlik duvarı ayarlarından valoranta tüm gerekli izinlerini ver. Hatta gelişmiş güvenlik duvarınada port açman gerekiyor internette çeşitli videolar var tektek yazarsan bulursun. (Valorant port açma ve valorant modemden port açma diye ikisinide yap) Son olarak imkanın varsa kablo ile bağlanıp tüm güç tasarrufu modlarını kapalı tut. Büyük ihtimal sorunun çözülür ama çözülmezse benim müşteri hizmetleriyle yaşadığım sorunu sende yaşıyorsun demektir. Adamlar paket yükseltmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar, zaten böyle bir internete okadar fiyat vermemiz bile saçmayken yükseltmeyi bırak çıkmayı düşünüyorum :D

@ayazcag cevabın için teşekkürler. Dediğin çoğu şeyi ve ondan fazlasını yaptım fakat şaşırtıcı bir derece hiçbir değişme olmadı sadece daha geç gidiyor o da 1 veya 2 saniyeliğine benim gibi mağdur olan çok kişi var diye duydum bu olaydan nedense reset attıktan sonra böyle saçma bir olay çıkıyor her oyunda oluyor yayın vs izlerken bile 1 veya 2 saniyeliğine donuyor müşteri temsilcisini aradım 3 kere arıza için gerekli bilgileri verdim cevap bekliyorum babam gidip 2 sene yaptırdı eğer 1 sene yaptırsaydı bugün TurkNet'e geçmiş olurdum ama maalesef uğraşıyoruz düzelir umarım.

@ayazcag cevabın için teşekkürler. Dediğin çoğu şeyi ve ondan fazlasını yaptım fakat şaşırtıcı bir derece hiçbir değişme olmadı sadece daha geç gidiyor o da 1 veya 2 saniyeliğine benim gibi mağdur olan çok kişi var diye duydum bu olaydan nedense reset attıktan sonra böyle saçma bir olay çıkıyor her oyunda oluyor yayın vs izlerken bile 1 veya 2 saniyeliğine donuyor müşteri temsilcisini aradım 3 kere arıza için gerekli bilgileri verdim cevap bekliyorum babam gidip 2 sene yaptırdı eğer 1 sene yaptırsaydı bugün TurkNet'e geçmiş olurdum ama maalesef uğraşıyoruz düzelir umarım.
Modeminin çalıştığı kanalı değiştirtirebilirsin, bunun bir programı vardı bulunduğun yerdeki wifilerin kanalını gösteriyordu araştırıp bir bak, wifi analizerdi ismi galiba. Hangi kanal daha az kullanılıyorsa sende modeminin kanalını onunla değiştir örnek ben 1-6-11 de kullanıyorum. Gene düzelme olmadıysa çalışma modunu değiştir KARMA 802.11(b+g+n) ise sadece Yalnız 802.11n Yap ve her oyuna girmeden cmdyi açıp ping -t ( -t den sonra boşluk bırakıp ipv4 adresini yaz sürekli ping sayması lazım 1-1-1 diye) Umarım düzelir bende hafif bi iyileşme var ama yani kalıcı çözüm değil gibi internet sağlayıcıları sağolsun 10 numara deneyim yaşıyoruz sayelerinde. Bu arada CGN havuzunda değilsen portların aktif edilmeyecektir müşteri hizmetlerini arayıp onu bi öğren. Portlarının etkin olmasını iste :)

Dediğini yaptım cgn havuzu olayı ise statik IP istıyorlar fakat 4 ay önce statik IP'desiniz dendi zaten koparsın 1 hafta oldu halen sorunumu idrak edebilmiş değiller altyapı ile ilgili sorun olduğu apaçık bütün çözümleri denedim 3-4 gündür bu sorun ile uğraşıyorum bilmiyorum ne yapacağım bütün oyun zevkim de kaçtı 1 yıl var taahhütün bitmesine onu bekliyorum işte sorunu çözmek için birazcık çaba sarf etseler zaten kolaylıkla çözülebilecek bir sorun işte ama aldıkları insanların bu internet ortamıyla alakası yok robot gibiler zaten hepsi aynı şeyi söylüyor.

Dediğini yaptım cgn havuzu olayı ise statik IP istıyorlar fakat 4 ay önce statik IP'desiniz dendi zaten koparsın 1 hafta oldu halen sorunumu idrak edebilmiş değiller altyapı ile ilgili sorun olduğu apaçık bütün çözümleri denedim 3-4 gündür bu sorun ile uğraşıyorum bilmiyorum ne yapacağım bütün oyun zevkim de kaçtı 1 yıl var taahhütün bitmesine onu bekliyorum işte sorunu çözmek için birazcık çaba sarf etseler zaten kolaylıkla çözülebilecek bir sorun işte ama aldıkları insanların bu internet ortamıyla alakası yok robot gibiler zaten hepsi aynı şeyi söylüyor.
Son olarak ağ ara belleklemeyi asgariden ortaya çekip frankfurt serverın da oynamayı dene, grafik ayarlarını yükseltebildiğin kadar yükselt, yük ekran kartına da binsin. Wi-Fi mi kullanıyorsun yoksa Ethernet mi? DNS kullanıyorsan iptal et , kullanmıyorsan kendine uygun hızlı bir DNS bulup kullanmaya başla. Güvenlik duvarından valorant’a, riotvanguard’a ve riot cliente izin ver. Aklıma son bir çözüm geliyor, kablosuzsan wlan optimizer diye bir tane program var onuda kullanabilirsin. Birde YouTube’a bağlantımızın en iyi MTU değerini bulalım yaz birtane adam anlatıyordu cmdden bi kod giriyorsun internetini iyileştiriyor onuda deneyebilirsin. Aynı şekilde konu sahibide deneyebilir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı