Valorant'ta aim geliştirmek için diğer oyunları oynamak mantıklı mı?

ByBerlin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Valorant'ta Aim'im oynayışım falan her şeyim kötü, normalde bilgisayarım eski olduğu için sürekli internet kafede oyun oynardım. Yeni bir bilgisayar aldım, aylardır hiçbir bilgisayar oyunu oynamadığım için de cidden çok kötüyüm. Aim ve oynayış tarzımı geliştirmek için bedava FPS oyunlarında (PUBG Mobile-CoD Mobile-Zula-Fortnite vb) biraz kendimi geliştirip Valorant'a öyle mi dönmem daha mantıklı olur yoksa Full Valorant'ta herhangi bir modda kendimi geliştirmem mi daha iyi olur?

unknown.png

Overlordbekir0 olan benim.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    63,2 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Valorant'ta Aim'im oynayışım falan her şeyim kötü, normalde bilgisayarım eski olduğu için sürekli internet kafede oyun oynardım. Yeni bir bilgisayar aldım, aylardır hiçbir bilgisayar oyunu oynamadığım için de cidden çok kötüyüm. Aim ve oynayış tarzımı geliştirmek için bedava FPS oyunlarında (PUBG Mobile-CoD Mobile-Zula-Fortnite vb) biraz kendimi geliştirip Valorant'a öyle mi dönmem daha mantıklı olur yoksa Full Valorant'ta herhangi bir modda kendimi geliştirmem mi daha iyi olur?

Eki Görüntüle 889436

Evet başka oyunları oynaman yararına olacaktır.

Hangi oyunda aiminizi geliştirmek istiyorsanız sadece o oyunu oynamanızı tavsiye ederim. En basit örneklerinden biri olarak Valorant'da aim geliştirmek için CS'de ısınma yapılmaz. İki oyununda dinamiği vuruş hissiyatı tamamen birbirinden farklıdır.

Eki Görüntüle 889436

Hayır, her oyunun aim şekli farklıdır. "Aimlab" oynayabilirsiniz.

Valorant oyunun da aim geliştirme eğitimleri mevcut ise orada aiminizi geliştirebilirsiniz fakat farklı oyunlarda oynayacaksanız sadece Valorant'ta aim geliştirme yapmamalısınız.

Her oyunun aim ve vuruş hissiyatı farklı farklıdır. Hele ki Valorant'da bu olay daha farklı. Devamlı ateş etmek yerine kesik kesik ateş etme daha etkili oluyor benim oynayış tarzımda mesela. Farklı oyunlarda alıştırma yaparsan el ve göz ayarını tutturamazsın. Sürekli belli bir oyunda alıştırma yapman daha mantıklı.

Her oyunun fizik motoru, mekaniği farklıdır bu yüzden Valorant dışında farklı bir FPS oyununda alıştırma yapmayınız sadece "Aimlab" üzerinde antrenman yapabilirsiniz öneririm. "Osu" üzerinde ise mouse kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz.

Her oyunun fizik motoru, mekaniği farklıdır bu yüzden Valorant dışında farklı bir FPS oyununda alıştırma yapmayınız sadece "aimlab" üzerinde antrenman yapabilirsiniz öneririm. "osu" üzerinde ise mouse kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz.

Yine karşılaştık :D
Aimlab ve osu yu ilk defa duyuyorum nasıl bir şey olduklarını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı