Van'da sokak köpekleri 9 yaşındaki çocuğu öldürdü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten kelimenin değiştirilmesini raporladım ki çok şey değiştiriyor. Köpek sokak köpeği, evcil köpek değil. Sonuç olarak bir çocuk ölmüş öldüren de sokak köpeği, takıldığın şeye bak.

Güzel arkadaşım ben zaten başlığa tıkladım ve gördüm. Sahibi olduğunu belirtmesine gerek yok zaten bu zamana kadar sokakta nasıl büyüdüğü belli sahibi eve almış mı almamış mı bilmiyoruz. İki sokak köpeğini savunacağım diye boş tavırlara girme.

Hocam inan çok garip bir durum. Aracı yaptırmak için ustaya gönderiyoruz. Usta bile inanamıyor. Bu nasıl köpek, böyle hasar vermiş diyor.
Evet hocam bizde de aynı durum. Köpekler sadece araçlara değil insanlara da zarar veriyor ve şehrin tam ortasında vadii parkı var onun önündeki bir binada meydana geliyor. Bu köpekler toplatılmazsa zaten verecekleri zararın haddi hesasbı yok. Ben de öldürülmesine karşıyım ama zarar vereceklerse en azından barınaklarda kalsınlar.

Güzel arkadaşım ben zaten başlığa tıkladım ve gördüm. Sahibi olduğunu belirtmesine gerek yok zaten bu zamana kadar sokakta nasıl büyüdüğü belli sahibi eve almış mı almamış mı bilmiyoruz. İki sokak köpeğini savunacağım diye boş tavırlara girme.
Yanlış bir düşünce. Köpek zaten sokak köpeği adam daha 5 gün önce sahiplenmiş. Bu da köpeğin daha ehlileştirilemediğini gösterir. Yani başlık yanıltıcı değil + haberde sonradan okuduğum için güncelleme yaptım, güncelleme diye de belirttim.

Yani köpek sokak köpeğiydi diyorsunuz, bu zamana kadar saldırmıyordu, sahiplendirildi ve 5 gün sonra saldırdı? Birincisi sonucunda köpek sokak köpeğiyken saldırmamış ve sokak köpeği değil şuanda. İkincisi günahını almayalım ama hayvanı sahiplenen adam köpeğe şiddet uyguladıysa saldırgan olmayan köpek saldırganlaşmıştır.

Yani her türlü bu haber yanıltıcı ve kötü niyetli.

Evet hocam bizde de aynı durum. Köpekler sadece araçlara değil insanlara da zarar veriyor ve şehrin tam ortasında vadii parkı var onun önündeki bir binada meydana geliyor. Bu köpekler toplatılmazsa zaten verecekleri zararın haddi hesasbı yok. Ben de öldürülmesine karşıyım ama zarar vereceklerse en azından barınaklarda kalsınlar.
Hocam kimse cani değil, kimse öldürülmesini istemez. Bir sürü barınak var. Bütçe ayrılıp tüm sokak köpeklerine bakılmalı. Avrupa ülkelerinin hiçbirin de sokak köpeği yok. Çünkü hayvanların yeri sokak değil. Hayvan severler bir köpek öldürülünce hemen ayaklanıyor. Bir insanın başına bir şey geldiğinde çıt çıkmıyor. Madem çok meraklısınız, çok seviyorsanız alın evinizde besleyin.

Yani köpek sokak köpeğiydi diyorsunuz, bu zamana kadar saldırmıyordu, sahiplendirildi ve 5 gün sonra saldırdı? Birincisi sonucunda köpek sokak köpeğiyken saldırmamış ve sokak köpeği değil şuanda. İkincisi günahını almayalım ama hayvanı sahiplenen adam köpeğe şiddet uyguladıysa saldırgan olmayan köpek saldırganlaşmıştır.

Yani her türlü bu haber yanıltıcı ve kötü niyetli.
Evet fakat sahiplenilen bir köpeği dövmek daha 5 gündür sahiplenmiş sahiplenen kişi, ben şahsen böyle düşünmüyorum fakat böyle de çıkabilir. Bilemiyorum.

Yani köpek sokak köpeğiydi diyorsunuz, bu zamana kadar saldırmıyordu, sahiplendirildi ve 5 gün sonra saldırdı?
Yani genelde böyle bir şey yapan sokak köpekleri seri katil olmuyor.
Birincisi sonucunda köpek sokak köpeğiyken saldırmamış ve sokak köpeği değil şuanda.
Nasıl değil adam 5 günde köpeği evcilleştirmiş olabilir mi?
İkincisi günahını almayalım ama hayvanı sahiplenen adam köpeğe şiddet uyguladıysa saldırgan olmayan köpek saldırganlaşmıştır.
Bu da bir ihtimal ama sonucunda çocuk ölmüş hocam köpeğin derdine mi düşelim.

Hocam kimse cani değil, kimse öldürülmesini istemez. Bir sürü barınak var. Bütçe ayrılıp tüm sokak köpeklerine bakılmalı. Avrupa ülkelerinin hiçbirin de sokak köpeği yok. Çünkü hayvanların yeri sokak değil. Hayvan severler bir köpek öldürülünce hemen ayaklanıyor. Bir insanın başına bir şey geldiğinde çıt çıkmıyor. Madem çok meraklısınız, çok seviyorsanız alın evinizde besleyin.
Bunun için adam akıllı barınakların yapılması gerekli, ülkemizin bu konuda yurt dışı olabilmesi için.

Evet fakat sahiplenilen bir köpeği dövmek daha 5 gündür sahiplenmiş sahiplenen kişi, ben şahsen böyle düşünmüyorum fakat böyle de çıkabilir. Bilemiyorum.

Saldırgan olsun diye böyle yapanlar var maalesef. Daha kötüsü kömürlüğe odunluğa kapatıp günlerce kapatıyorlar insan görmüyor sadece sahibini görüyor. Ondan sonra bahçelerine salıyorlar "koruyucu" diye.

[...]Daha kötüsü kömürlüğe odunluğa kapatıp günlerce kapatıyorlar insan görmüyor sadece sahibini görüyor. Ondan sonra bahçelerine salıyorlar "koruyucu" diye.
Evet ben de şahit oldum böyle bir şey yapıldığına.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı