Vatan Bilgisayar farklı bir ürünle değişim yapar mı?

Önce ki yıllarda mağazalardan elden alınan ürünleri 1 hafta içerisinde değiştiriyorlardı. Kesin eminim birkaç defa değişim yaptım.
Fakat şimdi ki inisiyatif nasıl bilemem.

Kullanamayacağım bir ürünü bana itelemeyeceklerini düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur.

Mağazaya gidip ürünle ilgili memnuniyetsiz olduğunu ve Müşteri temsilcisiyle görüşmek istediğini belirt. Mağazada bu işlerle uğraşan personelle durumu konuşup ikna edebilirsen iade alabilirler ancak bu çok zor bir durum. En azından iade için ısrar ederken hafiften değişime razı olacağını hissettirmen işine yarayabilir. En azından değişim yaparsin farklı bir ürünle. IPS panel bir ürünle değişim yaparsan Ghosting'le ugrasmazsin.

Not: Ürünle ilgili arıza yada problem belirtirsen kesinlikle değişim/iade yapmazlar. Ürünün bir özelliğinden dolayı senin ihtiyaçlarını karsilamadigini ve memnun olmadığını belirtmen lazim. Mesela oyunlarda tepkime süresi hoşuma gitmedi de, bu panelin verdiği renkler hoşuma gitmedi de vs.

Aslın da almadan önce araştırmak sizin göreviniz itelemekle ilgisi yok kuralları belli inisiyatif aldıkları oluyor ama orada açtığınız bir monitör de sanmıyorum.

Ben gidip 3000 TL bütçem var monitör konusunda yardımcı olabilir misiniz demiştim. Bana bu ürünü gösterip diğer panellerden daha iyidir daha akıcıdır falan diyerek ballandıra ballandıra anlattı. IPS panel alacaktım daha önce hiç VA panel görmemiştim ufak bir araştırma yaptım ama bu olayla ilgili bir şey görmedim. Tamam dedim aldım eve gelip 5-10 dk kullanmam yetti gözlerimin ağrıyıp sulanmasına. Cihazın bir sıkıntısı yok ama ben memnun değilim kullanamıyorum 10 dkdan fazla bakamıyorum.

@Mudymug mağazaya gidersiniz ancak ne yaparsanız yapın iade almazlar. Ürün mağazadan çıktığı anda geri getirirseniz işlemler farklı işliyor. İşlemler dediğime bakmayın, Vatanbilgisayarın attığı taklalardan bahsediyorum. Şuan monitörünüzde ölü pixel olsun yine de almazlar. Gittiğinizde peki beyefendi gönderelim diyecekler ve servise gidecek. Gelecek cevap olumsuz olacak. 20 gün kadar bekleyecekseniz. Yapmanız gereken şu; Asus müşteri hizmetlerini arayın. Detayları aktarın, ürünün kodunu isteyecekler verin ve sıkıntınızı dile getirin. Müşteri için belirli bir süre sorgusuz memnuniyet garantisi veriliyor. Siz bunu vatan aracılığı ile yapıp gönderirseniz olumsuz döner. Asus ile görüştükten sonra kendilerine siz kargo edin ve gönderin. Gelecek cevabı bekleyin. Size uygunluk dönerse monitör değerinde iade ya da değişim çıkacak.

@Mudymug mağazaya gidersiniz ancak ne yaparsanız yapın iade almazlar. Ürün mağazadan çıktığı anda geri getirirseniz işlemler farklı işliyor. İşlemler dediğime bakmayın, Vatan Bilgisayar'ın attığı taklalardan bahsediyorum. Şu an monitörünüzde ölü pixel olsun yine de almazlar. Gittiğinizde peki beyefendi gönderelim diyecekler ve servise gidecek. Gelecek cevap olumsuz olacak. 20 gün kadar bekleyecekseniz. Yapmanız gereken şu; ASUS müşteri hizmetlerini arayın. Detayları aktarın, ürünün kodunu isteyecekler verin ve sıkıntınızı dile getirin. Müşteri için belirli bir süre sorgusuz memnuniyet garantisi veriliyor. Siz bunu vatan aracılığı ile yapıp gönderirseniz olumsuz döner. ASUS ile görüştükten sonra kendilerine siz kargo edin ve gönderin. Gelecek cevabı bekleyin. Size uygunluk dönerse monitör değerinde iade ya da değişim çıkacak.

Çok teşekkür ederim ASUS değil Samsung ama o da aynı işliyordur herhalde.

Çok teşekkür ederim ASUS değil Samsung ama o da aynı işliyordur herhalde.
Afedersiniz, Asus diye kalmış aklımda. Vatanbilgisayar'da sistem bu şekilde. Doğrudan marka ile görüşerek durumunuzu ifade ederseniz vatanbilgisayar'dan çok yardımcı olacaklarına emin olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı