Vatan Bilgisayar değişim süreci

NightLight

Hectopat
Daha fazla  
02.03.2020 tarihinde ASUS B450-PLUS TUF serisi anakartımı Dual Channel RAM çalıştırmadığı için Vatan Bilgisayar'a garantiye verdim. Birkaç gün önce ASUS bana değişim verildiğini ve Vatan Bilgisayar'la görüşmem gerektiğini söyledi. Vatan'ı aradım onlar da diyor ki değişim formu bize geldi fakat mağazalar kapalı olduğu için değişim yapamıyoruz. Değişim olduğu için zaten yeni anakart gönderilmeyecek mi? Satışlar kargoyla devam ediyor ama değişim yapamıyorlar.

Arkadaşlar ilk önce demek istediğim şey Vatan Bilgisayar'dan sakın alışveriş yapmayın diğer şirketler çok daha iyi. İkinci olarak sizce nasıl bir yol izleyeyim çünkü işlerime engel oluyor evimde düzgün bilgisayar yok şu an.

Birde babalarımız vatan daha güvenli ben bilmediğim yerden birşey almam diyor.

Bu yüzden vatandan almıştım zaten.😓
Arkadaşım ekran kartını verdi vatana onada aynısını diyorlar.İade alınabilir diyor o da para iadesi istedi yada en azından aynı ekran kartının kargolanmasını yapmıyorlar.İsteseler yapabilirler fakat yapmıyorlar.Size tavsiyem garantiye göndereceğiniz ürünleri kendiniz verin hem daha hızlı gelir ürününüz hemde Vatan ile uraşmazsınız.

Arkadaşım ekran kartını verdi vatana onada aynısını diyorlar.İade alınabilir diyor o da para iadesi istedi yada en azından aynı ekran kartının kargolanmasını yapmıyorlar.İsteseler yapabilirler fakat yapmıyorlar.Size tavsiyem garantiye göndereceğiniz ürünleri kendiniz verin hem daha hızlı gelir ürününüz hemde Vatan ile uraşmazsınız.
Para iadesi yapsam aldığımda anakart 650₺ idi şimdi 1000 küsür olmuş o da mantıksız olur işte. Bakalım birkaç yere yazdım nasıl olacak.

Para iadesi yapsam aldığımda anakart 650₺ idi şimdi 1000 küsür olmuş o da mantıksız olur işte. Bakalım birkaç yere yazdım nasıl olacak.

Para iadesi istesen ne olacak Vatan kuponu veriyorlar tutar değerinde onu da Vatan'dan başka yerde harcıyamıyorsun. Benim arkadaşın 1 ay oldu vereli haber yok :D öldü herhalde ekran kartı.
Vatan kuponunu internetten alışverişlerdede kullanamıyorsun...

Para iadesi istesen ne olacak Vatan kuponu veriyorlar tutar değerinde onu da Vatan'dan başka yerde harcıyamıyorsun. Benim arkadaşın 1 ay oldu vereli haber yok :D öldü herhalde ekran kartı.

Vatan kuponunu internetten alışverişlerdede kullanamıyorsun...
Keşke zamanında almasaydım Vatan'dan en azından cepte para olurdu. 😄 Bakalım uğraşıyorum şimdi bir şey olursa buraya yazacağım.

Neymiş efendim güvenilirmiş. İki vidaya sahip çıkamıyorlar. Forum bunların sahtekarlıklarıyla dolu. İade gelen ürünleri paketleyip tekrar sıfır diye satıyorlar, hele covid sebebiyle mağazaları da kapattılar ya bunlara da gün doğdu. Benim gözümde dolandırıcıdan farkları yok.

Bende aynı olayı yaşıyorum B450M-K anakartını verdim değişim için mağazaların açılmasını bekleyecekmişiz, artık mayıs ayında umarım açılır.

Vatan'ın mağazaları şuan bildiğiniz gibi kapalı bu yüzden böyle saçma sapan sorunlar çıkabiliyor. Normal bir zamanda olsak böyle bir şey büyük ihtimalle yaşamazsınız fakat şu an olağanüstü bir durumda olduğumuz için böyle problemler yaşanabilir burda Vatan'ı savunmuyorum ama böyle bir virüs sürecinde bunlar normal geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı