Vatan Bilgisayar garanti servisi

Buraksnm

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben istanbul’dan Vatan Bilgisayar'dan Xbox One gamepad aldım ama denizli’de yaşıyorum eğer arızalanırsa garantiye götürmek istesem denizlide ki herhangi bir Vatan Bilgisayar'a götürebilir miyim? Yoksa faturanın kesildiği ve alındığı şubeye mi yani istanbul’da ki Vatan Bilgisayar şubesine mi götürmem lazım? Rica etsem sorumun karşılığını net bir şekilde cevaplar mısınız? Herkese sağlıklı günler dilerim.

Hayır hangi Vatan şubesi oldugu fark etmiyor hepsi alır merak etme.

Merhaba arkadaşlar, ben istanbul’dan Vatan Bilgisayar'dan Xbox One gamepad aldım ama denizli’de yaşıyorum eğer arızalanırsa garantiye götürmek istesem denizlide ki herhangi bir Vatan Bilgisayar'a götürebilir miyim? Yoksa faturanın kesildiği ve alındığı şubeye mi yani istanbul’da ki Vatan Bilgisayar şubesine mi götürmem lazım? Rica etsem sorumun karşılığını net bir şekilde cevaplar mısınız? Herkese sağlıklı günler dilerim.
Alır hocam merak etmeyin.

Bence hiç vatanla ugraşmayın direk kendiniz gönderim garantiye. Vatana verirseniz sadece süreci uzatırsınız. Tabi önce bir arayın sorun ben yollasam olur mu diye.

Vatan'a verirseniz süreç 2 hafta uzar. Kendiniz gönderin. Ama sorunuzun cevabı ise, nereden aldığınızdan bağımsız olarak tüm şubelerden işlem yapabilirsiniz.

Vatan'a verirseniz süreç 2 hafta uzar. Kendiniz gönderin. Ama sorunuzun cevabı ise, nereden aldığınızdan bağımsız olarak tüm şubelerden işlem yapabilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi biz 3 cihazı da aynı zamanda değil garantiye göndermiştik 1 ay ın altında gelmedi.

Kime, nereye, nasıl vereceğimizi nereden bilebiliriz?

Garanti belgesinde falan telefon yazar oralardan bulabiliriniz. Böyle deme sebebim şu, Vatan sadece aracı, mesela sen ASUS anakart aldın bozuldu, bunu Vatan'a veriyorsun Vatan ASUS'a yolluyor ASUS cevabı(değişim olacak, tamir olacak, kullanıcı hatası vb.) Vatan'a iletiyor Vatan size iletiyor. Bu süreçte mesela bugün verdin anakartı, Vatan 1-2 gün bekleyip topluca(birkaç ASUS ürünü daha gelirse onlarla birlikte) yollayayım diyebilir. İşte böyle beklemeler yaşamamak için direk ASUS ile iletişime geçip kendiniz yollarsanız, bu bekleme sürelerini atlarsınız. Tabi her firma bunu kabul ediyor mu yani illa satın aldığınız firma yollasın diyebilir bunu telefon edip sorarsanız öğrenirsiniz.

Gamepadin kutusu yırtıldı peki bu garanti kapsamına engel mi?
Kutusu yırtıldığı için almamazlik yaparlar mı?
Kutunun önemi sadece ilk 30 gün için var. Daha sonra kutuya gerek yok. Garanti için de kutuya gerek yok. Değişim kararı çıktığı zaman kutuyu istiyorlar. Eğer kutunuz yoksa da sıkıntı değil, biraz arıza yapıyorsunuz, yine kutulu cihazı alıyorsunuz.

Geri
Yukarı