Vatan Bilgisayar rezaleti

@@manyetik14

Bunu sizin için söylemiyorum ama her defasında yazdım. Almayın aldırmayın. Bunları yazdıktan sonra bana atıp tutan bile oldu. Gene konuya bu tarz insanlar gelebilir.

Sonuç olarak paranız ile rezil oluyorsunuz. Bir şekilde iade ettiğiniz ürün başka kullanıcaya satılacak. Bilmeyen adam güzel güzel kullanacak. Sonra buraya gelip, ortak olduğu şirketi savunacak!

Sevgiler.
Ben şahsen Vatan'dan topladım sistemi kuzenimde aynı şekilde etrafımda da arkadaşlarımdan alanlarda var iki sorun yaşadım aslında bir sorun. Corsair Spec Delta kasa aldım beğenmedim hava akışını beğenmedim keyfi altını çiziyorum beğenmedim ve kullandım 4-5 gün kadar doğrudan gittim dedim ben bu kasayı beğenmedim. Xigmatek beast olan kasa aynı fiyattaydı ve değiştirebilme şansım var mı dedim kasaya baktılar ve tamam değiştirelim dediler. Benim ürünümü teşhire aldılar bir de yanındaki jelatinini kaldırmama rağmen. İkincisi ise OEM sistem toplayan kuzenimin RX 580'i arızalı çıktı 15 gün iade hakkı yoktu gidip almıştı 6 ay kadar süre içerisinde getirebilirsin dediler onunda bitirme tezi olduğu için 2 ay o şekilde kullanıp servise gönderdi ve sorunsuz bir şekilde değiştirdiler. Değiştirme süresi toplam 14 gün sürdü ve sorunsuz şekilde kullanıyor. Burada yapılan şeyi doğru buluyorum Vatan ürünü servise göndermeden buyur gel arızalı diyorsun tespitini de yapmışsın hemen değişelim demez. Servise gönderelim demişler ne güzel ki zaten arızalı olduğu belli değişimini yapacaklar yani. Daha servise gitmeden servisten dönmeden böyle bir başlıkla konu açmak saçma geldi ki göreceksiniz konu sahibi güncelleyip hallolduğunu söyleyecek.

Vatan bu konuda tüm ürünlerde böyle yapıyor. 14 gün iade hakkın olsa bile belli başlı malzemelerde iade almıyor. Çok saçma bir olay. Tüketici Hakem Heyeti bu sorunu çözebiliyor.
Ama adamlar bu konu hakkında bilgilendirmemezlik yapmıyor değil mi sitesine yazmış almayacağı ürünleri buna göre alışveriş yaparsın veya yapmazsın tamamen sana kalmış bu kuralları okumadan alışveriş yapıp şikayetlenmek garip. Siteye giren şunu okuyor doğrudan 14 gün iade hakkınız var Alt-F4 çekip çıkıyor. Nasılsa hakkım var diyerek içeriği okuyan yok ama. Garip. :)

Ama adamlar bu konu hakkında bilgilendirmemezlik yapmıyor değil mi sitesine yazmış almayacağı ürünleri buna göre alışveriş yaparsın veya yapmazsın tamamen sana kalmış bu kuralları okumadan alışveriş yapıp şikayetlenmek garip. Siteye giren şunu okuyor doğrudan 14 gün iade hakkınız var Alt-F4 çekip çıkıyor. Nasılsa hakkım var diyerek içeriği okuyan yok ama. Garip. :)
Kardeşim o olay öyle değil ki. Ben Vatan Bilgisayar'dan bilgisayar topladım. Bütün toplama işlemini Vatan Bilgisayar görevlileri yaptı. Eve gittim bilgisayar görüntü vermedi. RAM'de arıza çıktı ve değiştirene kadar neler çektim. Sence bu normal bir olay mı? Ürünü satan sensin, montajı yapan sensin, testleri yapan sensin, eve geliyorum bir donanımda arıza var ve bunun için 1 ay uğraşıyorum. Böyle firmaları savunmana bile gerek yok.

Kardeşim o olay öyle değil ki. Ben Vatan Bilgisayar'dan bilgisayar topladım. Bütün toplama işlemini Vatan Bilgisayar görevlileri yaptı. Eve gittim bilgisayar görüntü vermedi. RAM'de arıza çıktı ve değiştirene kadar neler çektim. Sence bu normal bir olay mı? Ürünü satan sensin, montajı yapan sensin, testleri yapan sensin, eve geliyorum bir donanımda arıza var ve bunun için 1 ay uğraşıyorum. Böyle firmaları savunmana bile gerek yok.
Ne yapmasını bekliyorsun ki hocam adam RAM arızasını koklayarak bulmayacak bunun testi var kendi test eder bulur bulsa bile tedarikçi firma kendi değiştiremez kafasına göre diyelim inisiyatif alıp değiştirebilir mi evet ki değiştirdi bir baktın RAM'de değil arıza sonra tekrar gel git muhtemelen adamlar aldı senden komple sistemi tüm parçalarını ayrı ayrı servise gönderdi değil mi o şekilde 1 ay sonra sistemini aldın. Bunu sadece Vatan mı yapıyor Sinerji yapmıyor mu İncehesap, Itopya veya Teknobiyotik vs. Arızalıysa gel hemen değişelim mi diyorlar ben öyle bir firmanın uzun süre piyasada kalabileceğini de sanmıyorum zaten. Ben kendim bizzat deneyimlediğim için söylüyorum gayet normal bir süreç bu. Donanımı yapan adam değil bunlar montajını yapmışlar adam takarken kırmadı veya bozmadı sonuçta. Tedarikçi gönderecek servis bakacak arızalı diyecek değiştirilecek ne bekliyorsunuz bilemedim. :)
Yani belki süreç yavaşlığından şikayet edilebilir mi evet edilebilir mağduriyet açısından haksızlık yapılmasın bence.

Ne yapmasını bekliyorsun ki hocam adam RAM arızasını koklayarak bulmayacak bunun testi var kendi test eder bulur bulsa bile tedarikçi firma kendi inisiyatif alıp değiştirebilir mi evet ki değiştirdi bir baktın RAM'de değil arıza sonra tekrar gel git muhtemelen adamlar aldı senden komple sistemi tüm parçalarını ayrı ayrı servise gönderdi değil mi o şekilde 1 ay sonra sistemini aldın. Bunu sadece Vatan mı yapıyor Sinerji yapmıyor mu İncehesap, Itopya veya Teknobiyotik vs. Arızalıysa gel hemen değişelim mi diyorlar ben öyle bir firmanın uzun süre piyasada kalabileceğini de sanmıyorum zaten. Ben kendim bizzat deneyimlediğim için söylüyorum gayet normal bir süreç bu. Donanımı yapan adam değil bunlar montajını yapmışlar adam takarken kırmadı veya bozmadı sonuçta. Tedarikçi gönderecek servis bakacak arızalı diyecek değiştirilecek ne bekliyorsunuz bilemedim. :)
İtopya'dan aldığım bir ürün arızalı çıktı. Kargo ile geri gönderdim Ankara'dan. 11 gün sonra sıfırı elime geldi. 30 gün ne demek biliyor musun sen? Ne kadar yoğunluk olabilir? Vatan Bilgisayar garanti konusunda çok sıkıntı çıkartan bir firma. Çoğu kişi bu durumdan şikayetçi. Forumda da araştırabilirsiniz. İade ve garanti sürecinin en berbat işlediği yerdir.

İzmir/Bornova şubesi şuana kadar karşılaştığım en iyi müşteri hizmetlerine sahip diyebilirim. Ama Gaziemir şubesi rezalet. Bir monitör aldım almaz olaydım. Kısacası şubeler arası kalite çok fark ediyor. İzmir/Bornova şubesinden aldığım M.2 SSD nin güvenlik bandının yırtıldığını fark ettim. Gaziemir'de ki gibi bir karşılama bekliyordum ama 5 dakika da değişim yaptılar. :)

İtopya'dan aldığım bir ürün arızalı çıktı. Kargo ile geri gönderdim Ankara'dan. 11 gün sonra sıfırı elime geldi. 30 gün ne demek biliyor musun sen? Ne kadar yoğunluk olabilir? Vatan Bilgisayar garanti konusunda çok sıkıntı çıkartan bir firma. Çoğu kişi bu durumdan şikayetçi. Forumda da araştırabilirsiniz. İade ve garanti sürecinin en berbat işlediği yerdir.
Aldın mı sistemini bence aldın. Kıyaslanacak en son firma ile kıyasladın. Itopya müşteri hizmetlerine bile bağlanamayanlar var. Aldığı ürünlerin nerede olduğunu takip edemeyen vs. ki ben bu konuda da demiyorum adamlar kötü firma eksiklikleri var aynı şekilde Vatan'ında var. Itopya ile ilgilide forumda bulabilirsiniz ben şunu demeye çalışıyorum parayı aldı üstüne yattı gibi bir durum oluşmadı değil mi ya da arızalı parça ile kalmadınız.
Bu arada firmaları savunmuyorum daha önce Sinerji, Vatan ve Itopya'dan alışveriş yaptım bana cazip gelen Vatan'dı geçerli sebebim ise birincisi parça alırken 6 taksit yetiyordu vade farkı almıyorlardı ve bankadan +3 taksit alabiliyordum diğer yerlere göre ucuza geliyordu. İkincisi ise sorunum olduğunda yaklaşımları idi. Sinerji'den aldım sorunsuz çıktı yarın öbür gün orada sıkıntılı bir parça da alabilirim üretici değiller onları niye bozuk mal satıyorsunuz diye eleştiremem. Bakarım müşterisine karşı tutumunu beni mağdur edecek mi etmeyecek mi diye. Keza diğer firmalar içinde böyle. :)

Aldın mı sistemini bence aldın. Kıyaslanacak en son firma ile kıyasladın. Itopya müşteri hizmetlerine bile bağlanamayanlar var ki ben bu konuda da demiyorum adamlar kötü firma eksiklikleri var aynı şekilde Vatan'ında var. Itopya ile ilgilide forumda bulabilirsiniz ben şunu demeye çalışıyorum parayı aldı üstüne yattı gibi bir durum oluşmadı değil mi ya da arızalı parça ile kalmadınız.
Hiçbir firma paranın üstüne yatamaz ki. Anlatmak istediğim garanti ve iade sürecinin geçirildiği zaman. Ben İtopya'dan 4 defa alışveriş yaptım. Müşteri hizmetlerine bağlanmakta problem yaşamadım. 15-20 dakika bekledim o kadar. Toplanan bilgisayarı oyun amaçlı değil de iş için toplayan insanlar var. Acelesi olan kişiler var. 30-35 gün geri iade süreci mi olur kardeşim?

Hiçbir firma paranın üstüne yatamaz ki. Anlatmak istediğim garanti ve iade sürecinin geçirildiği zaman. Ben İtopya'dan 4 defa alışveriş yaptım. Müşteri hizmetlerine bağlanmakta problem yaşamadım. 15-20 dakika bekledim o kadar. Toplanan bilgisayarı oyun amaçlı değil de iş için toplayan insanlar var. Acelesi olan kişiler var. 30-35 gün geri iade süreci mi olur kardeşim?
Ama bu onlarla alakalı bir durum değil ki servisiyle alakalı çoğu firmada endeks bilişim ve servis pointle anlaşmalı belki Itopya üzerinde durup süreci hızlandırıyor olabilir. Bu konuda eksikliği vardır o zaman başka firmaları tercih edersiniz zaman önemli ise ben malım arızalı ise çözüme kavuşacak durum varsa mağdur olmayacaksam 10-15 gün fazladan bekleyebilirim. Acelesi olan için sıkıntılı bir durum orada haklısınız.
He bu arada arkadaş daha garantiye gitmeden yakınmış ben bunu anlattım aslında. Daha vermemiş daha geri dönmemiş arızalı da denmiş kesin değişimi de olmuştur burada boşuna tartışmış olabiliriz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı