Vatan Bilgisayar rezaleti

Şimdi şöyle bir şey var cayma hakkının kurallarını okudunuz mu bilmiyorum ayıplı bir ürün ise zaten cayma hakkın var bunun ayıplı bir ürün olup olmadığını Vatan'ın kendi teknik servisi karar vermez. Endeks bilişim veya Servis Point gibi yerlere gönderilip ürünün testi yapılır neticesinde çıkan sonuca göre değişim yapılır. Vatan'dan kuzenimde Sapphire marka RX 580 aldı arızalı çıktı tam 14 gün sürdü arızalı olduğu anlaşıldı ve değişimi yapıldı bir parçayı test etmeden kimse evet ürün ayıplı gel buyur değişelim demez zaten hangi firma olursa olsun.

Buranın aşağısında ki şartlarını okudun mu?
Ürünü vatan Bilgisayar montaj ekibi kendisi kutludan çıkarıp kendisi kurup arızalı olduğunu söyleyip seni teknik servisle uğraştıramaz..Ürünü alıp evde kendin kurup arızalı beyanında bulunursan ürünün ayıplı mı yoksa kullanıcı hatası mı olduğunun tespiti için teknik servis incelemesi gerekir
Genel olarak konuşulanlara cevap vermek istiyorum. Evet firmalar üretici değil aracı ancak
1) Ürünü satın alıyorsun ürün herhangi bir sebepten arızalı ister kargoda ister üretimde. Sorun tüketici kaynaklı değil. Hatanın tüketici kaynaklı olduğuna dair şüphe de yok. Bu durumda firma anında değişim yapmalı. Al sana bozuk mal git teknik servis süreci ile uğraş dememeli.

2) Adamlar üründeki arızayı bulmak için sıfır paketinde anakart ve RAM açıp deneyip tekrar paketleyip satışa sundular. Elimde video var.

3) Asus teknik servis ile yaptığım görüşmede Ürün teknik servise ayın 4ünde ulaşıyor. 5inde değişim kararı çıkıyor. Ancak Vatan Bilgisayar müşteri hizmetleri de web sayfası da ürünü ayın 6sında hala yolda gösteriyor/ bilgisini veriyor.

4) Asus teknik servis ile bugün yaptığım görüşmede raporu yazdık gönderdik e-posta olarak dediler. Akabinde Vatan Bilgisayar müşteri hizmetleri bize öyle bir e-posta gelmedi dedi.Tekirdağ/ Çorlu Şubesi de o bilgi gelmedi dedi. 1 saat sonra beni arayıp değişim onaylandı size SMS gelmedi mi dediler. SMS Akşam 20.30 sularında geldi.

Son olarak burada şikayet edilen nokta Vatan Bilgisayar gerek şube gerek müşteri hizmetleri ekibinin satış sonrası desteğindeki sıkıntı hal ve süreç yönetimindeki eksiklik. Asus teknik servisi ile görüşmeseydim bekliyor olacaktım. Ürünü bugün teslim aldım ancak şunu da belirtmek istiyorum süreç bu kadar hızlı ilerlediyse her gün düzenli olarak günde iki kere Asus Teknik Servisi, Vatan Bilgisayar Müşteri Hizmetleri, Vatan Bilgisayar Çorlu Şubesi ile görüşmem ve Çorlu İlçe Tüketici Hakem Heyetine yaptığım başvuru sonrasında hızlı bir süreç ilerlemesidir.

Son düzenleme:
Hangi birinden başlayayım bilmiyorum. Herkes kendi işine geldiği gibi olsun istiyor.

Arkadaşlar internet satışları mesafeli satış olarak geçer ve 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız vardır. Fakat ürün tekrar satışa uygun olmak zorunda. Ürünü alıp kullanıp kafanıza göre iade edemezsiniz.

Vatan bilgisayar oem personeliyim. Aldığınız ürün mağazada montaj yapılır veya denenir ise herhangi bir arıza durumunda gün içi işlemden zaten müşteri hizmetleri ile muhattap olmadan kasadan fatura iptali yapılıyor ve değişim sağlanıyor. İnternetten alınan veya mağazadan alınan ürün mağazanın kapısından çıktığı andan itibaren herhangi bir gözlem yapılamadığı ve kullanıcı hatası olup olmadığı anlaşılamadığı için bir arıza varsa servise gönderilmek zorunda ve yetkili servisin verdiği rapor doğrultusunda değişim iade vs yapılabilir.
Başka bir konu ise kutusundan çıkarıp parça denediğimiz sonra tekrar kaldırdığımız olay. Mesela raminizin bozulduğunu düşünüyorsunuz ,taktınız ve görüntü alamıyorsunuz. Bunu getirip arızalı olup olmadığını öğrenmek ve değişim istediğinizi söylüyorsunuz. 2 yol var, birincisi burada parça deneyemiyorum hangi parçanın arızalı olduğunu düşünüyorsanız isteğiniz doğrultusunda servise gönderelim.
Diğer yol ise müşterinin parçalarının kargoda şurda burda heba olmaması için parça deneyerek arızalı parçayı tespit etmek ve şu parça arızalı diyip servise göndermek.(tamamen personelin insiyatifi doğrultusunda). Bunun için ayrılan ürünler var mesela amd sistem güncellemesi için stokda kalan 1 adet ryzen 3 1300x veya 2400 mhz hızında çalıştığından emin olunan bir adet ram. Deneyip geri rafa kaldırmamız onun bir sonraki gelen müşteriye satılacağı anlamına gelmiyor.
Lütfen olaylara tek taraflı bakmayın.Genelde sorunlara arızalı parça sebep olduğu gibi yazılımsal problemlerde mevcut olabiliyor ve gönderdiğiniz ürün arıza yok diye geri geldiğinde olan size oluyor bize değil. 2 gün sonra bizden aldığınız toplama bilgisayarınız arızalandığında ve arızayı tespit edemediğinizde bizden rica ederseniz kusura bakmayın yetkili servis anlar diyebiliriz. bu seferde ellerinde şu kadar parça var işi yokuşa sürüyorlar yardımcı olmuyorlar diye konu açacaksınız maalesef.

Sırf ucuz diye itopyadan satın aldığım 3 oem parça sonrasında yaşadığım bir mağduriyetten dolayı işimizi ne kadar iyi ve doğru yaptığımız kanaatine vardım.(En azından şube ve kendi çalıştığım bölge olarak).

Saygılarımla

Benimde Asus Prime B450M-K anakartımın islemci soketinde sorun vardı fakat 30 dk icerisinde hallettiler. Bence bu markanın suçu değil denetimsiz çalışanların suçu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı