Vatan Bilgisayar rezaleti

manyetik14

Hectopat
Vatan Bilgisayar web sayfadan 24 Ocak'ta satın aldığım 27 Ocak'ta elime geçen ASUS TUF B450 PRO anakart RAM slot arızası ile elime ulaştı.
Vatan Bilgisayar Çorlu/Tekirdağ şubesinde teknik servis arkadaşlarla beraber yaptığımız kuruluma rağmen Vatan Bilgisayar 14 gün içindeki cayma hakkımı kabul etmeyip ne iade ne de değişim yapmıyor.
Biraz tartıştıktan sonra merkeze mail atıp talebimi ilettiler. Merkezden gelen mail teknik servis incelemeden iade/değişim kararı verilmez şeklindeydi.
Ürünün arızalı geldiğine mi yanayım, o kadar parça evde yatıyor hevesim kursağımda kaldı ona mı yanayım, sıfır fiyatına arızalı ürün aldığımıza mı?
Buradan bütün arkadaşlara sesleniyorum. Kesinlikle malının arkasında garanti güvencesinde olmayan bir kurum. Sizi oradan oraya sürükleyerek zaman öldüren bir firma. Güvenmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsan faktörü ve şans bu konularda çok mühim. Ben 2.el sistem dizdim ve her parça takır takır çalışıyor çok eski olduğu halde. İşlemcimi delidledim bişi olmadı. 4.3GHz yapmaya çalıştım bişi olmadı, ekran kartımı 1550MHz OC denedim bişi olmadı, bunları satın alırken de ar-ge aşamalarımda da bişi olmadı. Her firmada illa ki bir sorun yaşanıyor/yaşanacak, sabır ve iyi araştırmak lazım. Eğer çözüme kavuşmazsa alışveriş sorununuz, hiç beklemeyin THH'e verin gitsin esnaf bozuntularını. Bir tabela ve iki insan çalışıyor diye Vatan Komputır'ın hala kaliteli hizmet verdiğinin algısının yok olmasını istiyorum.

İnsan faktörü ve şans bu konularda çok mühim. Ben 2.el sistem dizdim ve her parça takır takır çalışıyor çok eski olduğu halde. İşlemcimi delidledim bişi olmadı. 4.3GHz yapmaya çalıştım bişi olmadı, ekran kartımı 1550MHz OC denedim bişi olmadı, bunları satın alırken de ar-ge aşamalarımda da bişi olmadı. Her firmada illa ki bir sorun yaşanıyor/yaşanacak, sabır ve iyi araştırmak lazım. Eğer çözüme kavuşmazsa alışveriş sorununuz, hiç beklemeyin THH'e verin gitsin esnaf bozuntularını. Bir tabela ve iki insan çalışıyor diye Vatan Komputır'ın hala kaliteli hizmet verdiğinin algısının yok olmasını istiyorum.
Teknoloji şans işi anlıyorum katılıyorum. Ancak ürünün arkasında durmamak bambaşka bir olay
İnşallah istediğiniz sonucu alırsınız da boşuna zamanınızı harcamazsınız.
Uğraştıracakları kesin gibi..sürekli oradan oraya sürükletiyorlar

Vatanın her şubesi öyle değil aldığım flash belleği iade etmek istediğimde hiç zorluk çıkarmadılar sadece imza attırdılar ama pahalı bir ürün olunca belki bilerek yapmıyorlardır yada dediğim gibi şubeden şubeye değişiyor.

"Servis kontrolü olmadan iade/değişim yapamayız" olayı doğru.

Ben ekran kartı iade ettim, ikinci gönderişimde iade aldılar. Mağazadaki elemanın sizin getirdiğiniz ürünün durumuna göre muamele edip raftan yenisini vermesi gibi bir durum söz konusu değil ne yazık ki. Biraz zaman alacaktır fakat iade/değişim artık ne istediyseniz bunu sağlarlar. Sağlamak zorundalar.

Ben ekran kartını iade istemiyle servise gönderdiğimde hem servisi, hem de Vatan müşteri hizmetlerini her gün arayıp meşgul ettim. Bilgi aldım, haklarımı biliyorum tarzı şeyler söyledim. Etki etmiş midir, ettiyse ne kadar etmiştir bilemiyorum ama paylaşmak istedim. Belki denersiniz.

Çok geçmiş olsun bu arada. Ağzı kulaklarında ürün alıp sonra servis yolunda gidip gelme durumunu yaşadığımdan iyi bilirim.

Vatanın her şubesi öyle değil aldığım flash belleği iade etmek istediğimde hiç zorluk çıkarmadılar sadece imza attırdılar ama pahalı bir ürün olunca belki bilerek yapmıyorlardır yada dediğim gibi şubeden şubeye değişiyor.
Şube ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. 14 günlük cayma hakkını merkez onaylamıyor
"Servis kontrolü olmadan iade/değişim yapamayız" olayı doğru.

Ben ekran kartı iade ettim, ikinci gönderişimde iade aldılar. Mağazadaki elemanın sizin getirdiğiniz ürünün durumuna göre muamele edip raftan yenisini vermesi gibi bir durum söz konusu değil ne yazık ki. Biraz zaman alacaktır fakat iade/değişim artık ne istediyseniz bunu sağlarlar. Sağlamak zorundalar.

Ben ekran kartını iade istemiyle servise gönderdiğimde hem servisi, hem de Vatan müşteri hizmetlerini her gün arayıp meşgul ettim. Bilgi aldım, haklarımı biliyorum tarzı şeyler söyledim. Etki etmiş midir, ettiyse ne kadar etmiştir bilemiyorum ama paylaşmak istedim. Belki denersiniz.

Çok geçmiş olsun bu arada. Ağzı kulaklarında ürün alıp sonra servis yolunda gidip gelme durumunu yaşadığımdan iyi bilirim.
Teknik Servisin de numarasını aldım, merkez şubenin de, Çorlu şubenin de. Pazartesi gününden itibaren her gün arayacağım dediğiniz gibi.

Şube ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. 14 günlük cayma hakkını merkez onaylamıyor

O 14 gün cayma hakkı olayını, Vatan'ın İnternet sitesindeki ufacık yazılardan okumuştum. Adamlar o kadar cambaz ki, "ürünün açılmamış ve hiç kullanılmamış olması gerekmektedir." diye ufacık not düşmüşler oraya. Ve bunu sadece mesafeli satış sözleşmesi kapsamında yapıyorlar. Yani İnternet'ten almış olmanız, ve hiç açmamış olmanız lazım MIŞ. :p

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı