Vatan Bilgisayar kullanmadan iade

Vinnie Paul

Centipat
Yer
Tennessee
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İtopya'dan sipariş ettiğim kasa 6 gün(4 iş günü) içinde kargoya verilmediği ve işlemcimi, ramimi özellikle bildirmeme rağmen kasaya montelemeden kargoladıkları için siparişe iptal talebinde bulundum. Bu sırada Vatan'da da indirim başladı. Ben de işlemci ve RAM hariç kasanın geri kalan parçalarını bu indirimden yararlanarak almak istiyorum fakat indirim yarın gece bitiyor. Benim de aklıma Vatan'dan bu parçaları alıp kutularını açmadan beklemek geldi. Eğer itopyadaki iptal talebim kabul edilirse, Vatan'dan aldığım parçaların montajını yapar kullanmaya başlarım. Eğer itopya kabul etmez, kasayı kargolarsa da Vatan'dan aldığım parçaları iade ederim. Sizce burada bir mantık hatası veya riskli bir durum var mı?

Ben vatandan 250 liraya Modem aldım. Kutusunu açtım gerek olmadığını anladığım için iadeye götürdüm ama almadılar. Onun yerine fiyatı aynı başka bir şey aldım. Sonuçta geri almıyorlar sanırsam. Yine de umudunu kırmak istemem denemelisin iadeyi.

İtopya'nın eğer sitesinden aldıysanız iade etmeme gibi bir durumları yok. İlla ki iade etmek zorundalar, 14 gün içerisinde. Vatan'da ise bu durum değişiyor. Mağazadan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sitesinden aldım ve daha kargolanmadı bile. Ben de illaki iptalin kabul olacağını düşünüyorum ama montaj aşamasına geçtilerse ve kutular açılıp kasaya takıldıysa iptal etmeme şansları yok mu? Vatan'da da aynı diye okudum sitesinde.
Ben vatandan 250 liraya Modem aldım. Kutusunu açtım gerek olmadığını anladığım için iadeye götürdüm ama almadılar. Onun yerine fiyatı aynı başka bir şey aldım. Sonuçta geri almıyorlar sanırsam. Yine de umudunu kırmak istemem denemelisin iadeyi.
Ben kutuyu açmadan itopyadaki siparişimin iptalini bekleyeceğim. Eğer iptal edilirse açarım kutuları. İptal olmazsa iade edeceğim Vatandan aldıklarımı.

İnternet üzerinden alınanlarda iade kabul ediliyor. Bazı ürünler hijyen dolayısıyla kutusu açılıp iade alınmıyor eğer kutu hiç açılmadan edilecek iade kabul edilir. Vatan'da sadece mağazadan alımda iade kabul olunmuyor diye biliyorum.

İnternet üzerinden alınanlarda iade kabul ediliyor. Bazı ürünler hijyen dolayısıyla kutusu açılıp iade alınmıyor eğer kutu hiç açılmadan edilecek iade kabul edilir. Vatan'da sadece mağazadan alımda iade kabul olunmuyor diye biliyorum.
Sorucam yarın sabah zaten bu anlattıklarımı ama bence de iade kabul edilir. İndirim de güzel bir indirim yani kaçmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı