Vatan Bilgisayar Mağazasından Alışveriş Yapmayın

Mert

Megapat
Makaleler
9
Güncelleme: Kasa iade edildi tarafımıza arkadaşlar, aynı parayla Vatan'dan yine Xigmatek kasa aldık, 5 yıldır problemsiz çalışıyor :)

----------------------------

Selamlar arkadaşlar. Bundan 1 hafta önce kuzenim ile bilgisayar topladık. Problemsiz çalışıyordu bilgisayar. 4 gün sonra beni aradı, bilgisayar çalışmıyor.

Baktık, sorun güç kaynağında. Hemen Vatan Bilgisayar'a gittik.

Neymiş, ürün iadesi yokmuş. E arkadaş, 7 gün geçmedi?

Tabii o sistem değişmiş. Artık öyle bir şey yokmuş. Ancak internetten alışveriş yaparsak oluyormuş, o da 15 güne çıkmış.

Yani sistem falan toplayacaksanız, Vatan Bilgisayar'ın yan binasında da otursanız, internetten siprariş verin. Sabredin ama internetten verin siparişinizi. Uğraşılmaz hiç bunlarla.

Son düzenleme:
Benimde bir tanıdığım televizyon almıştı sorun çıkmıştı 1 ay uğraştırmışlardı değiştirmek için.

Vatan computer tamamen üstü kapalı dolandırıcı diyebilirim. 2000 TL bütçe ile gidiyor bilgisayar topluyorsunuz. Ama Vatan çalışanları (iyisine lafım yok) öyle kurnaz ki bir giriyoruz 2000 yerine 3000 TL ödüyor çıkıyoruz. Üstelik ürünlerin çoğu hatalı geliyor.

Ne alaka? Sen hazırla sistemini burada yaz kağıda git bunları alacağım diyorsun ve sesleri bile çıkmıyor. Şahsen ben öyle yaptım verdim kağıdı dedim bir tek kasa ayarlayamadım direk bana yazdı oradan Corsair 200R hemen getirdiler kutuları. Sistem aldığımı bile anlayamadım her şey çok hızlı gelişti.

Ben ekran kartı almıştım, bilgisayar eski olduğu için tanımadı. Geri iade ettim aldılar. Fakat parayı geri vermediler onun yerine fatura verdiler. Bununla 1 yıl boyunca alışveriş yapabilirmişiz.

Bana orda tam bir bakkal sistemi önerdiler. Ben elimde kağıdı verince çalışan bozuldu birden :D. Ben bir sorun yaşamadım. Ximateg kasa fan'ı aldım. Bilgisayarı açtığımda otomatik olarak hep en yüksek devirde dönüyordu. Bir seferlik kabul ettiler. Bence iyi, ama görüşler farklı olabilir.

Ben ekran kartı almıştım, bilgisayar eski olduğu için tanımadı. Geri iade ettim aldılar. Fakat parayı geri vermediler onun yerine fatura verdiler. Bununla 1 yıl boyunca alışveriş yapabilirmişiz.

İşte bana da eskiden öyle veriyorlardı. Ben 1-2 defa ürün iade etmiştim, sorunsuz hediye çeki vermişlerdi, üstüne para ekleyerek daha iyi ürünler almıştım. Ama neymiş efendim, artık iade yokmuş. Bak sen şunlara.

Bu yüzden internetten almalıyız. İnternetten alınca sorun çıkar ise, sesleri dahi çıkmıyor.

Arkadaşlar acımayacaksınız haklı iseniz çirkeflik yapmak gerekiyor. Dedem le giderim ben bir şey alacağım zaman. Adam laptop aldı üstüne pazarlık yaptı müdürü çağırıp birde zorla hediye aldı laptop çantası. Müdürlerini falan çağıracaksınız oda aynısını yapıyorsa vatanın müşteri hizmetlerini ara şikayet et.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı