Vatan Bilgisayar mağduriyeti

Tamam da burada Vatan Bilgisayar sizi mağdur etmemiş ki, başlığa neden bu şekilde yazdınız? Vatan Bilgisayar evinize uzak diye mi mağdur edilmiş oluyorsunuz?

Vatan Bilgisayar bu tür durumlarda yalnızca aracılık eder, örneği aldığınız ürün ASUS'un bir ürünüyse, ASUS yetkili servisine ürününüz yollanır, son noktayı da onlar koyar. İncelemeleri gerçekleştirenler Vatan Bilgisayar'ın çalışanları değil, onlar derdinizi dinler, rapora o şekilde yazar ve yollar. Markanın çalışanları da hazırlanan rapora göre kontrollerini gerçekleştirir.

Vatan Bilgisayar'ın anlaşmalı / kadrolu taşımacıları vardır, hepsi doğal olarak elektronik eşya taşıdığının farkında olan çalışanlar. Sorun yaratan ürünü yolladığınızda, normal şartlarda taşımadan kaynaklanacak bir sorunun olmayacağı konusunda içiniz rahat gönderirsiniz, bu şekilde çalışan kuruluşların en büyük artılarından birisi de budur.

Kısacası Vatan Bilgisayar gibi kuruluşların sattıkları ürünün, diğer daha az bilinen kuruluşlara göre pahalı olmasının en büyük nedeni bu, iade sürecinde sıkıntı yaşatmazlar, ürünü teknik servise yollarken taşıma konusunda hiçbir kuşkunuz olmaz içinizde çünkü çalışanları elektronik taşıdığının farkındadır, teknik servis konusunda aracılık ederler. Ben ve benim gibiler bu yüzden Vatan gibi kuruluşlardan alışveriş yapıyor. Elbette bir limiti vardır, "Eğer bir ürün "şu" kadar defa daha sıkıntı çıkartırsa, para iadesi mümkündür." diye. Buna göre de iade süreci başlamış olur. Eğer böyle bir sıkıntı yaşarsanız, o zaman "Vatan Bilgisayar mağduriyeti" adı altında, gerçek bir kuruluş mağduriyeti konusu açın, biz de birisi bir ürünü nereden alacağına karar veremezse, Vatan'ı önermeden önce ona göre bilgilendiririz o kişiyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun kablosunu tam takmamış olabilirsin. Aynı cızırtı olayını 8 sene boyunca yaşadım. Sonra kabloyu tam takmadığımı fark ettim. Bir ihtimal takmamış olabilirsiniz.
Sadece PSU değil, ekran kartında da cızırtı sesi başladı (yük altındayken).

Evimden uzak olması sorun değil. Aracım var binip gidiyorum. Haftasonu tatil günümde ailem ile beraber gidip mağazayı da geziyoruz.

Aldığım günden beri yani 5 aydır doğru düzgün kullanamadım bilgisayarı. İki farklı marka PSU'da sorun çıkması, ekran kartının yenilenmesi ve şu an mevcut olan kartta da sorun çıkması, sessiz fanlarda ses artışı ve elektrik kesintisi ihtimaline karşı aldığım UPS'nin 3. kez problem çıkarması tesadüf mü yoksa bana özel bir arıza mı?

Bende de psu da ses çıkıyordu sistem kapalıyken. Cooler Master MWE 750W ürünü sistem kapalıyken çınlama sesi çıkarıyordu vatandan almıştım bende servise gönderip iade ettirdim ve Thermaltake Toughpower Grand Rgb 750W aldım ve şuan sorun yok. Birkaç gün öncede monitörde ölü piksel çıktı monitörüm CFG73 onuda servise gönderdim ama henüz sonuç çıkmadı. Sizin yaşadığınız sorun vatanla ilgili değil bana göre siz servise yollayıp iade veya değişim kararı çıkıp vatan bu durumu yapmaz ise bu vatanın suçu oluyor. Ekran kartınca Coil Whine olması vatanın bir suçu değil aynı şekilde bende de Coil Whine var ama fazla ses yapmadığı ve oyunlarda kulaklık ile oynuyorum ki oynamazsam da fanlar o sesi bastırabiliyor. Bende de UPS var Tunçmatik 850VA onda da cızırtı sesi var onlarda trafolardan gelmekte ve benim UPS de 2 defa garantiye gitti akü değişimi yapıldı ondan sonra tekrar yolladım tüm bileşenler değişti ama bunun vatan ile ne ilgisi var ben onu anlayamadım. Bir tavsiye verebilirim, mesela ben PSU çınlamadan dolayı servise gönderdiğim zaman vatan hangi firmaya gönderdiğini öğrenip orayı arayarak sorunumu ilettim ve beni garanti işleriyle ilgilenen kişiye bağladılar ve ona durumu anlattım oda bana ürünü vatana servise göndermek için verirken benim ismimi not olarak yazsınlar özel olarak ilgileneceğim dedi ve onun sayesinde 7 aylık ürüne iade hakkı aldım.

Son düzenleme:
İyi de bu ürünleri Vatan Bilgisayar üretmiyor yani mağdur eden Vatan Bilgisayar olmuyor bu durumda. Ayrıca bu fiyata internetten indirimli ürünleri tek tek alarak bir sistem toplasaydınız şu an rahatça 2060'lı bir sisteminiz vardı. Haziran ayında da aynı şekilde toplayabilirdiniz merak etmeyin.

Ben Vatan Bilgisayar'dan sürekli alışveriş yaparım. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Geçtiğimiz Ağustos ayında bir monitör satın aldım, satın alırken ek garanti teklif ettiler ve kabul ettim ek 250 TL civarı (tam hatırlamıyorum) bir para ödeyip ek garanti de yaptırdım. Bu ek garantide elektrik gidip gelmelerinden cihaz bozulursa değişim yapılacağını falan söylediler.

Birkaç gün sonra telefon geldi ve orada yüz yüze görüşmüş olduğum satış temsilcisiydi arayan. Ek garantiyi yanlış tanıttığını, elektrik kaynaklı problemlerin değişime tabi olmadığını söyledi. Yani kısacası sadece garantiyi uzatıyormuş bir ekstrası yokmuş. Özür diledi eğer dilersem iade alabileceğimi söyledi. Gittim faturayla ek garantinin iade işlemini başlattım. Bence gayet iyi hizmet veriyorlar.

Hocam yanlış anlamayın ama burada Vatan Bilgisayar elinden geleni yapmış; iade, değişim yapmış. Ben burada Vatan Bilgisayar' da bir suç yada sizi mağdur edecek herhangi bir şey göremedim. Hocam aldığınız ürünlerde sıkıntı varsa bu mağazayı değil üreten firmayı ilgilendirir. @grafikibrahim24 hocam ben aynı anakartı; Vatan Bilgisayar da ve internet sitelerinde baktım fiyatlar çoğunlukla aynıydı. Mesela hocam şu anda kullandığım klavyeyi Vatan Bilgisayar' dan istettim ve daha ucuza istettim ve sıkıntı olmadan kullanıyorum. Hocam söz gelimi burada Vatan Bilgisayar sizi mağdur etmemiş; Vatan Bilgisayar' da çalışan kişiler ellerinden geleni yapmışlar hocam ve teknoloji şans işidir hocam.

Hocam yanlış anlamayın ama burada Vatan Bilgisayar elinden geleni yapmış; iade, değişim yapmış. Ben burada Vatan Bilgisayar' da bir suç yada sizi mağdur edecek herhangi bir şey göremedim. Hocam aldığınız ürünlerde sıkıntı varsa bu mağazayı değil üreten firmayı ilgilendirir. @grafikibrahim24 hocam ben aynı anakartı; Vatan Bilgisayar da ve internet sitelerinde baktım fiyatlar çoğunlukla aynıydı. Mesela hocam şu anda kullandığım klavyeyi Vatan Bilgisayar' dan istettim ve daha ucuza istettim ve sıkıntı olmadan kullanıyorum. Hocam söz gelimi burada Vatan Bilgisayar sizi mağdur etmemiş; Vatan Bilgisayar' da çalışan kişiler ellerinden geleni yapmışlar hocam ve teknoloji şans işidir hocam.
Şahsen ben şuanda kullandığım bilgisayarı vatan bilgisayardan almış olsam 6-7 bin ₺ vericektim, farklı sitelerden parça alarak yaklaşık 5 bin ₺'ye getirdim.

1660ti nedir neden 8 bin tl gibi mesajlar atanlar vardı. Güvenmek ve güvenmemek tanımı bu.

Sağda solda ne olduğu belirsiz satıcılardan almak yerine böyle bir tercih yaptım.

Aranızda öğrenci olan, para biriktirerek pc toplayanlar var. Amacım sizi küçümsemek değil.

Para iadesi yapmayan, kutusu açılmış ürün yollayan, iade ürün yollayan vb. birçok olumsuz mesaj okudum. Bu sebeplerden dolayı tercihim pahalıda olsa Vatan oldu.

Sonrasında yaşadığım olumsuz deneyimler haliyle üzdü. Ürünün arızalı çıkması ya da sonradan arızalanması kimsenin suçu değil.

Burada yorum yapan herkese hak veriyorum. Para kolay kazanılmıyor ve verilen paranın hakkını insan almak istiyor.

Vatan arızalı ürün satıyor, kutusu açılmış ürün satıyor şeklinde mesajlarda vardı. Acaba bende de böyle bir sorun mu var diye düşündüm. Çünkü bu kadar değişim yapılması akla bu soruyu getiriyor.

Konu başlığı ile konu içeriği uyumsuz oldu. Sonradan farkettim.

Sorunumu dile getirmem Vatan Bilgisayar'dan uzak durun anlamına gelmiyor. İsteyen istediği yerden istediği ürünü alır. Herkesin tercihi kendi özgür iradesine bağlı.

Mayıs sonunda buna benzer bir sistemi (Bende 2600X değil 2600 var ve HDD evde olduğu için almadım.) monitörsüz 5300TL fiyata topladım. Ve sistemi Vatan' dan aldım. Konu sahibinin dediği gibi Haziran ayında fiyatlar böyle değildi. Şuan 4000TL bandına bile 1660ti sistem satılıyor.
Nasıl bi sistemmis o 1660Ti'li 4K olan? 5 k'dan aşağı toplayamazsin. 4.5 belki bulursun o da parçaları ne olduğu bilinmeyen hazır sistemler.

Vatan web sayfasında kaliteli bilinen markalar ile toplanan sistem 7 bin küsür tl
Vatan web sayfasında kaliteli bilinen markalar ile toplanan sistem 7 bin küsür tl
Vatan Bilgisayar reklamı yapmak istemiyorum ama mevcut bilgisayarımı incehesap ve teknobiyotik pc toplama sihirbazı ile topladım ve her ikisinde de 7100 küsür tl fiyat çıktı. Haziran ayında aynı sistemi Vatan'dan 7900 küsür tl'ye almıştım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı