Vatan Bilgisayar mağduriyeti

Dostum Vatan'dan öyle pahalı sistem alınır mı adamlar zaten pahalı. 8.000₺'lik sistem aldıysan en az 2.000₺ fazla ödemişsindir. :(
Saçmalığı bırakın. Mübalağa yeteneğin çok iyi. Hem de çok komiksin yarın gel Recep İvedik ya da Cem Yılmaz olarak işe başla. 🙂

Bu konuyu açmamın sebebi herkesin ismi geçen yerden PC veya farklı bir elektronik ürün alırken ikinci kez düşünmesini sağlamak. İnternetten alınan elektronik ürünlere güvenim olmadığı için böyle bir tercih yaptım ama pişman oldum. Siz güveniyorsanız tercihinizi ona göre yaparsınız.

Yüksek fiyat Haziran ayındaki Vatan PC fiyatlarından dolayı oluştu. Tabii ki bu meblağ ile farklı sistemler Online olarak temin edilebilirdi ancak yukarıda bahsettiğim sebepten dolayı tercihim Vatan PC oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçmalığı bırakın. Mübalağa yeteneğin çok iyi. Hem de çok komiksin yarın gel Recep İvedik ya da Cem Yılmaz olarak işe başla. 🙂
Ya lakırtı yapmayı seviyorsun ya da ucuza garantili sistem satan sitelerden haberin yok. Bu arada film sektörüne çok ilgiliysen "Umukni glupi" filminde oynatalım seni.

@OneLifeLiveIt Aldığın ürünlerdeki arızaların mağazayla alakası yok. Kim niye 2 kez düşünsün. Fiyat farkını herkes biliyor zaten, düşünecekse bu farkı düşünür, daha önce alınan ürünlerdeki arızaları değil. Üründe arıza çıktıktan sonraki tavırlarına göre değerlendirirsin mağazayı, satılan üründe arıza çıkıp çıkmamasına göre değil.

Geçtiğimiz haziran ayında yaklaşık 8 bin tl verip masaüstü bilgisayar topladım. O günden beri garanti/servis bir türlü bitmek bilmeyen sıkıntılar mevcut. Elektrik kesintisine karşı önlem olarak FSP marka UPS aldım ancak birkaç gün kullanamadan cızırtı sebebiyle geri iade ettim. Yenisi geldi ama aynı sorunlar var.

Peki bilgisayarda durum nasıl ? Asus Rog Strix 1660ti ekran kartı sürekli dönen fanları yüzünden servise gitti, yenisini aldım ama yük altında cızırtı sesi başladı.

Ayrıca 3 kez benzer sebeplerden dolayı PSU değişti. Elektrik kaynaklı olabileceğini düşünebilirsiniz ama ev değişikliği yapmama, UPS ve Tunçmatik akım korumalı priz kullanımına rağmen aynı sorunlar baş gösterdi. Vatan Bilgisayar'da PSU'yu deneyip, ses sorunu yok diye aldım. Şimdi pc kapalıyken bile cızırtılı ses geliyor. İlk alınan PSU Cooler Master şu an mevcut olan Thermaltake Smart RGB.

Servise yollamam gerekiyor ancak hem servise gidip gelmesi hiçbirşeyi değiştirmiyor hem de günlerce bilgisayarsız kalıyorum. Herşeyden öteye yaşadığım yerden Vatan Bilgisayar'ın bulunduğu yere gitmek için 125 km yol yapmam gerekiyor. O günden bugüne aracımla harcadığım yakıt masrafıyla yeni bir model PSU alırdım heralde.

Elektronik alettir elbetteki sorun çıkabilir ama bu kaçıncı diye sormadan edemiyorum. Mümkün olsa tüm kasa ve monitörü aynen geri iade edeceğim ama mümkün değil.
Psu nun kablosunu tam takmamış olabilirsin. Aynı cızırtı olayını 8 sene boyunca yaşadım. Sonra kabloyu tam takmadığımı fark ettim. Bi ihtimal takmamış olabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı