Vatan bilgisayar mı, Sinerji.gen.tr mi?

Vatan Computer mağazalarının bulunduğu şehirlerde yaşamaktaysanız, bizzat mağazaya gidip görerek almakta fayda var. Orta düzey bir bilgisayar topladığınızda, "ucuz" dediğiniz yerler ile en çok 200-250 TL fark eder. Gerçi bu az para değil. Ne var ki; ucuz zannettiğiniz yerden gelen ürünler genelde "arızalı" olup geri gönderilen, servislerde elden geçirilip paketlenen ürünler. Şimdi ismini vermeyeceğim ama, herkesin çok iyi bildiği bir bilgisayar firmasından 180TL daha ucuz olduğu için, intel i5 6600 skylake işlemci+MSİ B 150 Gaming ana kart+ iki adet kingston 4 Gb RAM ve bir adet de Windows 10 Home işletim sistemi sipariş ettim. Alış-veriş internet üzerinden gerçekleşmişti. Sipârişlerim kargo ile teslim edildiğinde gördüm ki, açılmamış olarak gelen tek ürün, Windows 10 Home işletim sistemi idi. İntel i5 6600 işlemcinin iki köşesi bombe yapmış vaziyette geldi. Muhtemelen kullanılmış idi. Çünki; işlemcinin paketini şeffaf bant ile tutturmuşlardı. Anakart işlemci slot'u hasar görmüştü. RAMler sağlam çıktı ama, onlar da açılmıştı.

İşlemci ile anakart'ı geri yolladaım. Sağlam olanlarını göndermedikleri takdirde hakkımı mahkemede arayacağımı söyledim. Yaklaşık 20 gün sonra işlemci ve Anakart yolladılar. İşlemciyi sıfır ürün yollamışlar. Paketi ben açtım. Ama anakart benim geri gönderdiğim anakart gibi duruyordu. Sadece hasarlı slot'u değişmişler. Özetle; 1800 küsur TL masraf edip bilgisayarın temel parçalarını yenilediğimi düşünürken, bu durumla karşılaştım.

Aldığınız üründen emin olmak istiyorsanız vatan computerden şaşmayın derim. Tabii mümkünse doğrudan mağazaya gidip alın.

Sinerji gibi sitelerde nakit alırsanız çok kârlı oluyorsunuz. Vatan taksit konusunda iyi. Konu garantiye gelince tabiki somut bir firma daha iyi sanki...

Bence 200 300 lira için vatanı sinerjiye değişmeyin. Bilgisayar toplama kalitesi vatana değil ordaki çalışana bağlı birşey. Benim bilgisayarımı toplayan bayan benden nazik davrandı.

Sinerji derim suan neden düşük dersen istanbulda dükkan fiyatlarını düşün ve adamların her yerde bir dükkanı var onun kiraları için para ödüyorlar ama sinerjinin tek dükkan olduğu için daha düşük ve uygun oluyor vatanın müşteri hizmetleri ile dalga geçilen videolar bulunmaktadır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı