Vatan Bilgisayar Personeli

Benzer sıkıntıları bende yaşadım. Servise giden ve değişim onayı çıkan ürünümün yerine kutusu açık bir ürün vermeye kalkmışlardı. Tabii ki de kabul etmedim. Hediye çeki kakalayalım dediler. Yılların tecrübesine yediremediler. En sonunda çalışanın birini dövüyordum, ukalağı üzerine. Dediler bu deli. Parasını verelim gitsin. Paramı aldım çıktım. Bir daha da önünden geçmem. Şeytana uyup bir ürün filan alırım :D
İade ürünleri millete kakalıyorlar işte. Uçuk fiyatlarda ekstrası oluyor.

Özet ile Vatan, uzak durulması gereken bir firmadır. Kurumsallık ile uzaktan yakından ilgisi olmayan firma. Çalışanları ise, firmanın kalitesine ciladır.

İade ürünleri millete kakalıyorlar işte.
Bunu ben de yaşadım. Ürünün kutusu açık hatta ek kabloların jelatinleri yırtıktı. Dedim bu sıfır değil. Adam bana hayır bu iade geldi kontrolleri yapıldı sıfır içiniz rahat olsun diyor. Dedim kendi ağzınızla söylüyorsunuz iade ürün bu. Ama testleri yapıldı diyor bana. Bana ne arkadaşım. Adam anakartı yaladı mı ısırdı mı ben ne bileyim:)

Vatan bilgisayar çok pahalıya satıyor ürünlerini oradan bir şey almanızı tavsiye etmem. Gidin hepsiburada gibi sitelerden alışveriş yapın.

Ya dediğim gibi, böyle parça satan mağaza zinciri bir vatan kaldı. Evkur vesaire aşırı aşırı şişiriyor fiyatları, dediğim gibi; nakit sıkıntım olmasa veyahut 3-4bin liralık limiti olan bir kartım olsaydı kesinlikle internetten alırdım.
Ha birde Asus yorumunuza kesinlikle katılıyorum, ben alırken en iyi 1050ti bu diye öve öve bitiremedi, msi nasıl dedim Asus daha iyi frekans değerlerine sahip cart curt dedi. İki hafta kadar önce arkadaşıma 4 parça ürün aldık, 1050ti ekran kartı önerisi istedik özellikle ben istedim bakalım ne diyecek diye. Bir baktım ki msi gaming 1050ti dedi ve ben şok oldum, Asus strix daha iyi değil mi dedim ve cevabı içler acısı; "Yok aynı mallar zaten performanslar birebir"...

Son düzenleme:
Vatan Bilgisayar ile ilgili her şeyi okuduktan sonra düşüncem:
1- Vatan Bilgisayardaki bazı elemanların Formatçı Necati'den farkı yoktur.
2- Vatan Bilgisayar Asus'tan güç alır.
3- Eğer yolunuz Vatan Bilgisayar mağazasına düşerse ve şansa bilgisiz bir eleman gelirse geri topuklayın ve güvenliğe "Vatan size emanet." deyip hızlıca kaçın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı