Vatan Bilgisayar Satış Personeli Bilgisizliği

ufukcaglarsk

Hectopat
Daha fazla  
28.07.2019 Tarihinde OEM parçalarındaki indirimi kaçırmamak adına, işlemci bütçem olmamasına rağmen anakartı hazır tutayım en azından diyerek şubenin yolunu tuttum. MSI B450 Tomahawk hedefliyordum fakat Bursa şubelerinin hiçbirinde bulunmamasından ve internet stoklarında olmamasından dolayı Asus TUF B450-PRO Gaming modeline yöneldim. Buraya kadar hiçbir sıkıntı yok.
Başlayalım;

Ben: Merhabalar siteden baktığımda yoktu fakat yine de sistemden kontrolünü sağlar mısınız? B450 Tomahawk mağazada mevcut mu acaba?
Görevsiz: Maalesef.
Ben: Tamamdır öyleyse Asus TUF B450-PRO Gaming anakartı alabilir miyim?
Görevsiz: Tabii ki. (Fatura için telefon adres bilgileri vs.)
Ben: Bu arada bu anakartı alacağım fakat yine de bilgi sahibi olmak adına B450-Plus Gaming ile arasındaki fark nedir?
Görevsiz: Hmm... Bakalım.. Vatan Bilgisayar'ın sitesine girer ve; ehehe sadece m2 slot farkı görebiliyorum. Eheheh.
Ben: Eheheheh (...) Neyse, bu anakartı ileride alacağım Ryzen5 3600 ile kullacağım BIOS update yapmanız mümkün mü?
Görevsiz: Yok. Sistem toplarsanız yapabiliyoruz.
Ben: Eyvallah. Asus servisi yapıyor mu peki biliyor musunuz?
Görevsiz: Ohoo 20 iş günü falan sürüyor...
Ben: Ne yapabilirim peki?
Görevsiz: Ryzen 1300 işlemci alıp yapabilirsiniz.
Ben: Allah Allah bu anakart Ryzen 2xxx serisi için değil mi 2600 falan taksam yapamaz mıyım?
Görevsiz: Yok olmuyor. (Bu arada fısıldayarak yanındaki arkadaşına; Keşke o lahmacunları yemeseydim habire tuvalete çıkıyorum eheh eheh)
Tekrar Görevsiz: Aaaa pardon 2600 ile oluyordu galiba 2600X ile olmuyordu.
Ben: Anlıyorum hocam anakartı alabilir miyim artık?
Görevsiz: Buyrun.

Emin olun şu anlattıklarımın eksiği yok fazlası var. Ve hani ters bir şey söylememek adına kendimi inanılmaz frenledim. Yani ben anlamıyorum ortalıkta ne kadar bilgili, araştıran, gelişen insan var iş başvurusu bekleyen, bu insanlar nasıl buralarda olabiliyorlar aklım almıyor. Sonuç şu ki beyler, hanımlar, forumdaşlar, romalılar bu tür karacahil kaynayan yerlerden mecburen alışveriş yapacaksanız, hiçbir bilginiz olmasa dahi, alacağınız şeyin ne olduğunu en derinlemesine araştırarak ve emin olarak gidin. Bunların yardımına kaldıysak vay halimize. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı