Vatan Bilgisayar stok yok gerekçesiyle düşük ekran kartı göndermeye çalışıyor

BerzerkFrost

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
Merhaba dostlar, geçen gün Vatan Bilgisayar sitesinde ASUS ROG RTX 3080 O12G EVA modelini 16100 TL fiyatla satıldığını burada paylaşmıştık. Paylaşmadan önce sipariş verdim ve ödeme yöntemi olarak havaleyi seçtim. Parayı siparişi onayladıktan sonra parayı anında gönderdim açıklamaya sipariş numarasını yazdım ve dekontu Vatan Bilgisayar e-mail adresine gönderdim. Yani satış işlemi tek taraflı gerçekleşmiş olup sıcak nakit parayı anında hesaplarına geçirmiş oldum. Fakat havale satış işlemleri sadece hafta içi saat 16:00 - 18:00 arasında onaylanıyormuş. Yani benden sonra almış birisi kredi kartıyla ödediyse siparişi onaylanmış ama benim siparişim hafta sonuna denk geldiği için onaylanmamış. Bu yüzden ellerinde stok kalmadığı için az önce Vatan Bilgisayar tarafından aranarak kartın muadili olarak bana ASUS TUF RTX 3080 O12g modelini gönderebileceklerini veya parayı iade edebileceklerini söylediler. Öncelikle TUF modeli ROG modelinin muadili falan değildir, arada büyük bir soğutucu farkı var. Bu yüzden tekliflerini kabul etmediğimi ve bu kartın muadilinin ASUS ROG STRIX olduğunu söyledim. Şimdi onlardan haber bekliyorum gelişmeleri yazacağım.

20220725_153802.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartıyla değil elden alan kazanır gittim aldım geldim.
Nereden ve ne zaman aldınız?
Tekliflerini reddedip para iadesi almaktan başka yapacak bir şeyiniz yok maalesef.
Tüketici kanununa göre böyle bir şey yapamazlar. Stok açmalarını ve bekleyeceğimi söyledim.
1658757995383.png

1658758023616.png

Sepete ekledikten 5 DK içinde kredi onayladım ve kartı sipariş ettim. Parayı bana iade etmeleri durumunda elimde boş bir krediyle kalacağım. Büyük bir mağduriyet var ve düzeltmek için alt model bir kart öneriyorlar. 4.9, 4.10 maddelerinde açıkça belirtildiği gibi EŞİT KALİTE ve FİYATTA FARKLI ürün tedarik etmek zorunda. Yani bu ürünün muadili TUF değil ROG'dir bana deselerdi elimizde ROG EVA kalmadı ROG STRIX gönderebiliriz o zaman kabul ederdim.

Nereden ve ne zaman aldınız?

Tüketici kanununa göre böyle bir şey yapamazlar. Stok açmalarını ve bekleyeceğimi söyledim.
Eki Görüntüle 1463521
Eki Görüntüle 1463522
Sepete ekledikten 5 DK içinde kredi onayladım ve kartı sipariş ettim. Parayı bana iade etmeleri durumunda elimde boş bir krediyle kalacağım. Büyük bir mağduriyet var ve düzeltmek için alt model bir kart öneriyorlar. 4.9, 4.10 maddelerinde açıkça belirtildiği gibi EŞİT KALİTE ve FİYATTA FARKLI ürün tedarik etmek zorunda. Yani bu ürünün muadili TUF değil ROG'dir bana deselerdi elimizde ROG EVA kalmadı ROG STRIX gönderebiliriz o zaman kabul ederdim.
Emin değilim fakat siparişiniz onaylandığı takdirde geçerli oluyor bu sözleşme diye biliyorum.

@SIOBHAN hocam kartı test etme imkanınız oldu mu sıcaklıklar ne durumda
Beni ikinizde yanlış anlamışsınız ben başka sistemi gittim aldım demek istemiştim. Bende de Rog Strix var 3 yıldır kullanıyorum 1 kere format atmadım kasayı bir kere bile temizlemedim 35 derece havada batıya bakan evde 61 dereceye çıktı maksimum ekran kartı. Rog Strix in soğutması çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı