Vatan Bilgisayar ürün değişimi yapmıyor

Biz zaten aynısını söyledik eğer stokta yoksa fiyat olarak eş değerinde ekran kartı verin dedik ama adamlar zarar ederiz diyor .
Stokta olsa da aynı zarar giriceksin zaten saçmalık.
Bunu vatan değil de ekran kartın garanti firması ile görüştünüz mü belki onlar yardımcı olur sonuçta iade kararı veren onlardı diye biliyorum.

Verir vermesine de, onlar yanlış hatırlamıyorsam belli bir fiyata kadar son kararı verebiliyorlar. O fiyatın üstünde ise verdikleri kararı alıp direk tüketici mahkemesine gidiyorsunuz, onlar zaten sonucu dikkate alıp öyle karar veriyorlar ama süreç bir kaç ay uzayabiliyor. Yine de çok büyük oranda bu kararlar hep tüketici lehine çıkar. Hatta emsaller var tüketici lehine.

O fiyat limitini ise inanın hiç hatırlamıyorum, 900 lira civarıydı galiba.
Bu gün Türk hakem heyeti ile görüştük fakat bi sonuç çıkmadı en fazla 500 TL ni alırsın deyip gönderdiler.

Vatan Bilgisayar'ın burada yapabileceği bir şey yok zaten. En iyi ihtimal para iadesi yapabilirler, onu da yapmışlar. Piyasadan kalkmış, güncel olmayan bir modeli de bulamayabilirler. Bu da doğal.

Bu tip durumlarda ürün değişimi veya yerine muadil ürün temin etmek üretici firmanın yaptığı şeyler genelde. Ama mesela kart R7 370 değil de RX 560 olsaydı, şartları zorladığınızda Vatan bire bir değişim yapardı büyük ihtimal.

Bu yüzden durum normal bence. Siz yine de üretici firmayı arayarak kur farkından dolayı oluşan mağduriyetinizi anlatarak onlardan değişim vs. talep edin. Şansınızı bir deneyin.

Geçmiş olsun hocam, kardeşime de Casper N240 laptop almışlardı Wi-Fi, Klavye ve Şarj sorunu olmasına rağmen iade almıyorlardı sadece değişim yapıyorlardı 3 kere değişim yaptık hep aynı sorunu yaşadık iade almıyorlar ve davayı kaybettik üstüne de. Bu saatten sonra Vatan Bilgisayar'ı her yerde kötüleyeceğimi de iyi bilin!

İsteyen bana istediği cezayı versin ama elimde kanıtlar var nasıl olsa.
Allah allah ben 25 tl ye mouse aldım arızalı çıktı götürdüm verdin servisine yolladılar 2 gün sonra yenisini aldım acaba mağazadan mağzayamı değişiyor

Allah allah ben 25 tl ye mouse aldım arızalı çıktı götürdüm verdin servisine yolladılar 2 gün sonra yenisini aldım acaba mağazadan mağzayamı değişiyor
1 ay monitörüm için uğraştım. En sonunda tamam iade edicez yarın dediler. Yarın gittik nakit yerine çek verdiler. Bu olaydan sonra asla mağazadan bir şey almam. Artık herşeyi online alıcam.

Tabi orası öyle ama benim bulunduğum semtteki mağazadaki çalışanlar çok yardımcı oluyolar her konuda bence insandan insana değişiyor işlerine geleni yapıyolardır

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı