Vatan Bilgisayar'da bilgisayar temizleme ve SSD taktırma maliyeti

Babanimus

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Vatan'dan şu SSD'yi alacağım:
Samsung 500GB 860 Evo SATA 3.0 (Okuma 550 MB / Yazma 520 MB) SSD.
Bu SSD'yi hem orada taktırıp (kablosunu da oradan alacağım) hem de temizletebilir miyim?
Böyle bir şey yaparsam ne kadara patlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük firmalar biraz zor yapar temizlik işini. Bilgisayarcılarla görüşmeniz daha mantıklı.
Sıvı soğutma aldığım gün rica ettiğimde montajı hiç bir para talep etmeden yapmışlardı genellikle 200-250 TL arasında,alışveriş yaptığınızda OEM bölümüne gidip buradan bir parça alacağınızı ve montaj yapmayı bilmediğinizi dile getirirseniz. Seve seve montaj yapıyorlar ve test edip teslim ediyorlar bütün şubelerinde bu hizmet olduğunu bizzat gördüm ama tabiki bilgisayar temizliği yapmıyorlar sadece termal macun değişimi yaptırabilirsiniz.

Ben yıllar evvel sorduğumda 30-40 lira bişey demişlerdi sinirlenip blower fan almıştım 50 liraya uzun süredir 3-4 ayda bir kendim temizliyorum hemde meşgale oluyor düşünün bunu bence :)

Sıvı soğutma aldığım gün rica ettiğimde montajı hiç bir para talep etmeden yapmışlardı genellikle 200-250 TL arasında,alışveriş yaptığınızda OEM bölümüne gidip buradan bir parça alacağınızı ve montaj yapmayı bilmediğinizi dile getirirseniz. Seve seve montaj yapıyorlar ve test edip teslim ediyorlar bütün şubelerinde bu hizmet olduğunu bizzat gördüm ama tabiki bilgisayar temizliği yapmıyorlar sadece termal macun değişimi yaptırabilirsiniz.
Yeni alınan bir bilgisayarsa olabiliyor tabii. Ben aslında temizlik işini kastetmiştim. :)

Yeni alınan bir bilgisayarsa olabiliyor tabii. Ben aslında temizlik işini kastetmiştim. :)
Anladım başka bir firmadan bile toplasanız bu hizmeti veriyorlar itopya firmasından topladığım bilgisayarıma hiç bir sıkıntı çıkarmadan takmışlardı yinede bazı şubelerde sırf uğraşmak istemedikleri için baştan sağmak amaçlı bilgisayarı burdan almadığınız için yapmıyoruz diyorlar ama elinizdeki parçayı bırakıp almayacağınızı dile getirirseniz satış yapmak adına montaj yapıyorlar biraz sıkıntılı konuşuyorlar ama yinede yapıyorlar. :)

Bunu mağazaya sorarsanız daha net bilgi verebilirler. Temizlik işini kendiniz de yapabilirsiniz zor bir iş değil bence.

Son düzenleme:
Bunu mağazaya sorarsanız daha net bilgi verebilirler. Temizlik işini kendiniz de yapabilirsiniz zor bir iş değil bence.

Önceden ayda bir olarak fön makinesi ile bilgisayarımı temizliyordum ve bu temizlik bana yetiyordu.Ancak 4 yıldır liseyi yurtta okuduğum için pek zaman ayıramadım.Bilgisayarım yaklaşık 2 yıldır temizlenmedi. O yüzden tozları fön makinesiyle alamadım.Bilgisayarcılar bu işi nasıl yapıyor?Yardımcı olursanız sevinirim.Çünkü tanıdıklarım bilgisayar hakkında bir sorusu olduğunda bana soruyor ama ben bilgisayarı temizlemesini hatta SSD takmasını bile tam bilmiyorum.

Önceden ayda bir olarak fön makinesi ile bilgisayarımı temizliyordum ve bu temizlik bana yetiyordu.Ancak 4 yıldır liseyi yurtta okuduğum için pek zaman ayıramadım.Bilgisayarım yaklaşık 2 yıldır temizlenmedi. O yüzden tozları fön makinesiyle alamadım.Bilgisayarcılar bu işi nasıl yapıyor?Yardımcı olursanız sevinirim.Çünkü tanıdıklarım bilgisayar hakkında bir sorusu olduğunda bana soruyor ama ben bilgisayarı temizlemesini hatta SSD takmasını bile tam bilmiyorum.
İlk önce fön makinasıyla temizlemeyerek işe başlayabilirsin :) SSD de hiç bişey yok zaten normal harddisk takmakla aynı sadece biostan Ahci moda alıyosun pc yi. Temizlemeye gelirsek en rahatı hava kompresörü saniyeler içinde tertemiz yaparsın tabi bunu eve almak külfetli 80-100 lira bandında bulabilirsin onlarda işini görür ben 3-4 yıldır öyle temizliyorum mesela. Alet de bu :)
1563369823101.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı