Vatan Bilgisayar'da garanti nasıl işliyor?

atommini

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire 7 Ryzen 5 5500u GTX 1650 mobile
2. el laptop aldım. Vatan Bilgisayar faturalı. RAM'ya da HDD değişiminde Vatan'a mı götürmem gerek? Fatura benim üzerime olmadığı için sorun olur mu? Bir de Vatan'dan alınan bilgisayarlar, laptopun marka garantilisi mi? (Çünkü faturaların arasında "firma" bilgisayar garanti belgesi yazıyor. Bilgisi olan var mı?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen firmaya yollarsın firma markanın servisine yollar bu şekilde işler ya da sen direk marka servisine yolla daha az sürede işin çözülsün.

Vatandan hiç alışveriş yapmadım fakat Fatura konusunda, faturanın illa senin adına olması gerekmiyor. Faturası elindeyse tüm ürünlerde sorunsuz şekilde işlem yapabiliyorsun.

Vatanbilgisayara vermek yerine ilgili servise kendiniz gönderin. Hem daha hızlı çözülür hem de net sonuç alırsınız. Kendileri ile bir çok kez alışveriş yapmış ve teknik sorunlar sonucu gönderim süreçlerini ezberlemiş biri olarak yazıyorum.

Vatandan hiç alışveriş yapmadım fakat fatura konusunda, faturanın illa senin adına olması gerekmiyor. Faturası elindeyse tüm ürünlerde sorunsuz şekilde işlem yapabiliyorsun.

Aslında mantıklı olan da bu. Ama internette sorun çıkartabileceğini söyleyen yorumlar olduğu için sormuştum. Teşekkürler.

Aslında mantıklı olan da bu. Ama internette sorun çıkartabileceğini söyleyen yorumlar olduğu için sormuştum. Teşekkürler.
Dostum genelde sorun olmuyor fakat yasal olarak bu engellemenin bir dayanağı yok diye biliyorum. Çünkü ürünü birinden satın almış olabilirsin yada hediye gelmiş olabilir. Engel olmaya çalışırlarsa ürün hediye geldi vs. diyerek bastırırsan kimse bişeyi kanıtlayamayacağı için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı