Çözüldü VDSL altyapı mı geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar bugün ekmek almaya giderken farkettim. Türk Telekom şöyle bir şey yapmış. VDSL saha dolabı mı kuruyorlar?

IMG_20201103_192013.jpgIMG_20201103_192045.jpgIMG_20201103_192028.jpgIMG_20201103_192023.jpgIMG_20201103_192039.jpginternet.jpg

Not: Gece olduğu için ve acelem olduğu için fotoğraflar kötü çıkmış. İsterseniz yarın daha net fotoğraflar atabilirim.

Hocam ben 40 metre içerisindeyim ama 75 Mbps gözüküyor? 🤔
Hocam gözükene pek inanmayın. Bağlatıp modem hat değerlerine bakın.
Fiber'in pahalı olduğunu kim söyledi size? Artık fiber alt yapı eskisi kadar masraflı değil. Ek olarak ADSL ve VDSL'in bakımı ve maliyeti daha yüksek. Bakır kablo kullanıldığı için oksitlenme ve gerekli bakımları sürekli gerçekleşmek zorunda. Fiber eskisi gibi maliyetli değil.
Hocam bugün baktım da betonun yanında bir numara var ve SAHATEL yazıyor. Girdim baktım bu firma Türk Telekom için menhol ve kaide üretiyormuş.

Tip7 Kaide ile birebir aynı bir kaide koymuşlar benim buraya. Yani Tip7 kabin koyacaklar buraya. VDSL hizmet alacağım.

Hocam gözükene pek inanmayın. Bağlatıp modem hat değerlerine bakın.

Hocam bugün baktım da betonun yanında bir numara var ve SAHATEL yazıyor. Girdim baktım bu firma Türk Telekom için menhol ve kaide üretiyormuş.

Tip7 Kaide ile birebir aynı bir kaide koymuşlar benim buraya. Yani Tip7 kabin koyacaklar buraya. VDSL hizmet alacağım.
Hattınızı VDSL'e taşıdığınızda değerleri atın, bir bakalım.
Çalışanlar sağolsun dolap aktarımı yapmadılar hâlâ.

Fiber geliyor yüksek ihtimalle, keşke açık adres vermeseydiniz :)
Ne olacak hocam, evime pizza mı yollayacaklar?😅
O betonun üstüne yakında Tip-7 koyup fiber çektikten sonrada aktifleştirirler. VDSL gelecek yani.
Gidebildiğim en kısa sürede müdürlüğe gidip tarih bilgisi falan alacağım hocam.

Twitter ve mail yoluyla bilgi alınması engellenmiş, kara listeye alınmış biriyim. Oradan cevap vermiyorlar. 🙃

Ne olacak hocam, evime pizza mı yollayacaklar?😅

Gidebildiğim en kısa sürede müdürlüğe gidip tarih bilgisi falan alacağım hocam.

Twitter ve mail yoluyla bilgi alınması engellenmiş, kara listeye alınmış biriyim. Oradan cevap vermiyorlar. 🙃
Beni de CEO ve Yusuf Kıraç engelledi. 🤭

Beni de CEO ve Yusuf Kıraç engelledi. 🤭
Küfür etmedim, saygısızlık yapmadım. Niye bilgi alma hakkımızı elimizden alıyorlar fikrim yok.

2 ay boyunca internetsiz kaldım, online eğitim de zorluk çektim. Sadece internet istemiştim. Bir de bana sözü verilmişti.
Arkadaşlar, Türk Telekom altyapı yok diyerek abonelik başvuru bağlantımı sağlanmıyordu. Halbuki altyapı vardı. Bu yüzden sürekli müşteri hizmetleriyle konuştum.

Bugün(17.08.2020) geri dönüş yapan beyefendi alt yapımda kablo sorunu olduğu yüzünden hizmet veremediklerini, bu sorunun fiber dönüşüm ile sene sonuna kadar giderileceğini belirtti. Adresime fiber altyapı çekilecek yani, uzun süredir gelmesi için uğraşıyordum. Aşama aşama süreci konuyu güncelleyerek anlatacağım.

Geri
Yukarı