Çözüldü VDSL altyapı mı geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar bugün ekmek almaya giderken farkettim. Türk Telekom şöyle bir şey yapmış. VDSL saha dolabı mı kuruyorlar?

IMG_20201103_192013.jpgIMG_20201103_192045.jpgIMG_20201103_192028.jpgIMG_20201103_192023.jpgIMG_20201103_192039.jpginternet.jpg

Not: Gece olduğu için ve acelem olduğu için fotoğraflar kötü çıkmış. İsterseniz yarın daha net fotoğraflar atabilirim.

Hat stabil değil ve hız düşük yazın.
Hocam CRC hatası ne bilmeyen bir müşteri temsilcisi çıktı karşıma, hızınızda bir sorun yok diyor.

Artık bu hatalar saniyede 1000 1000 artmaya başlayınca bir şeylere giremiyorum hiçbir şey açılmıyordu. Arayıp hattı tekrar ADSL'e geçirmelerini istedim.

1612467863298.png

Şuan hat böyle ve stabil. Ne zaman kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr adresinde Hipernet yazar işte o zaman tekrar bir denerim.

Arkadaşlar az önce dışarıdaydım, eve geçerken dolapta Türk Telekom çalışanı vardı hatları bağlıyordu.

Sorduğumda bugün veya yarın akşama kadar geçiş yapacağız dedi, sorgulama yaptığımda da artık ADSL yerine hipernet gözüküyor. Netspeed'de ise 71 Mbps alabilirsiniz yazıyor.
1614683956393.png

1614684024925.png

Darısı tüm altyapı bekleyen ADSL kullanıcılarının başına.

Son düzenleme:
VDSL o kadar da matah bir şey değil ki. @Patrixcs'e sorun.
YAPA büyük ihtimalle maalesef yok. Olsa bile santral size uzaktadır verim alamazsınız. Bizim ilçenin çoğu yerinde VDSL2 gösteriyor. Mahallemizde YAPA gösteriyor. Halbuki santralin olduğu sokaktan uzaktaki sokaklarda eski tip saha dolapları olduğu halde VDSL gösteriyor sorguda.

VDSL o kadar da matah bir şey değil ki. @Patrixcs'e sorun.
YAPA büyük ihtimalle maalesef yok. Olsa bile santral size uzaktadır verim alamazsınız. Bizim ilçenin çoğu yerinde VDSL2 gösteriyor. Mahallemizde YAPA gösteriyor. Halbuki santralin olduğu sokaktan uzaktaki sokaklarda eski tip saha dolapları olduğu halde VDSL gösteriyor sorguda.
YAPA ADSL var, VAE'de daha iyi hizmet alıyorum.

12 Mbps internetten 71 Mbps'e geçiş yapacağım hocam. 0,8 upload'dan 3-5 upload'a geçiş yapacağım. Benim için büyük bir gelişme.

Bizim ilçede resmini attığınız saha dolabı modelinden var. Tabii dolaptan hizmet alanlara. Saha dolabınız o kadar eski ki PTT tarafından yapılmış. En iyi ihtimalle bile 1994 yılından daha yeni olamaz.

Benim için büyük bir gelişme.
Sizin kullandığınız hızdan kullanıyorum ben de. Evet iyi bir gelişme. Bana da yüksek hız tanımlansa benim için de güzel gelişme olur. Ama olması gerektiği kadar büyük değil. :)

Geri
Yukarı