VDSL geçiş sürecinde düşük hız sorunu

Yaşar Tak

Kilopat
Daha fazla  
Bugün itibarıyla Türk Telekom 50 Mbit VDSL'e geçiş yapmış bulunmaktayım. Sabah gelen yetkili modemi değiştirdi sadece ve şu an interneti kullanabiliyorum. Hız testi yaptığımda upload değerim beklenen gibiyken download değerim 18-19 civarlarında oluyor. Modem değerlerime baktığımda bana gönderilen indirme veri oranı 20009 olarak gösteriyor. Maxiumum ise 28000 civarlarında değişken bir değerde, sabit değil. Müşteri hizmetlerini arayıp sorduğumda daha aktivasyon aşamasında olduğunu, o değerlerin birkaç güne düzeleceğini söyledi ama benim içim sinmedi. İlk bağlandığı zamanlarda bu şekilde mi oluyor hep, zamanla düzelir mi? 50 Mbit değer alamayıp 20 civarlarında kalmaktan korkuyorum. Size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL aktif edilene kadar ADSL altyapısı ile hizmet verilmeye devam ediyordur.
Bu şekilde belirtildiyse, belirtilen süre geçtikten sonra tekrar iletişime geçersiniz düzelmediği durumda.

VDSL aktif edilene kadar ADSL altyapısı ile hizmet verilmeye devam ediyordur.
Bu şekilde belirtildiyse, belirtilen süre geçtikten sonra tekrar iletişime geçersiniz düzelmediği durumda.
cats.jpg

VDSL2 olarak gösteriyor burada ama bilemedim, maxiumum hız oranı sürekli değişken şuanlık. İlk geldiğinde 20000 iken şuan 28000 oldu bir süre sonra ama birkaç saatir 28300-28600 arası kalmış durumda.
Türk Telekom'dan mesaj aldım "Aktivasyon işleminiz tamamlanmıştır, internetinizi kullanabilirsiniz." diyerekten. Ama hat değerlerim şuan maxiumum hız olarak 30000 göstermekte. Bana yolladıkları ise 20000 civarında. Şimdi bu maxiumum hız değeri değişebilir mi yoksa bu şekilde kalacak mı? Arıza kaydı oluşturdu müşteri hizmetleri ve bekliyorum. Başta 80 Mbit'e kadar alabilirsiniz denmişti, paketimiz de 50 mbit fakat hat değerleri aklımda çok işaret bıraktı. Bu değerler zamanla değişebilir mi? Bilgili birisi bekliyorum konuya.
Türk Telekom'dan mesaj aldım "Aktivasyon işleminiz tamamlanmıştır, internetinizi kullanabilirsiniz." diyerekten. Ama hat değerlerim şuan maxiumum hız olarak 30000 göstermekte. Bana yolladıkları ise 20000 civarında. Şimdi bu maxiumum hız değeri değişebilir mi yoksa bu şekilde kalacak mı? Arıza kaydı oluşturdu müşteri hizmetleri ve bekliyorum. Başta 80 Mbit'e kadar alabilirsiniz denmişti, paketimiz de 50 mbit fakat hat değerleri aklımda çok işaret bıraktı. Bu değerler zamanla değişebilir mi? Bilgili birisi bekliyorum konuya.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı