Vergisiz telefon gerçek oldu

Donanım Arşivi guzel acıklama yaptı telefonda yuzde 44e kadar yanı 4100 4200 cıvarına kadar bır ındırım bilgisayarda ıse yuzde 16yanı 1200TL'lık gıbı bır ındırım oluyor yanı 9500TL'lık bır laptopu 5500TL ındırımle alamıyoruz maalesef ve bir de yerlı urunler olunca Casper pentınum 4RAM'lı bır laptop almak mumkun.

Ona bakarsan kendi ülkemizde kendi plajımıza tek kişi için yüzlerce para ödemek de biz zorunda değiliz. Ama yapacak bir şey olmuyor her şeyin karşılığını fazlasını alıyorlar.

Adam haftalık maaşı ile en iyi IPhone'u alıyor. Biz indirim olmasına rağmen değil haftalar aylarca çalışsak anca alıyoruz. Vergiyle şişirilmiş fiyatlar da cabası sadece %50 vergi indirimi gelse diğer ülkelere nazaran bizim fiyat farkı çok uçuk. Türkonun yüzü ne zaman gülecek?

Karar sadece Raspberry Pi tarzı tek kart bilgisayar alacak olan üniversite öğrencilerine yarayacaktır. Yoksa 9,5k'ya iyi bir sıfır bilgisayar bulmak imkansız. Telefonda hadi biraz imkan var da bilgisayar kesinlikle zor o bütçede.

Adam haftalık maaşı ile en iyi IPhone'u alıyor. Biz indirim olmasına rağmen değil haftalar aylarca çalışsak anca alıyoruz. Vergiyle şişirilmiş fiyatlar da cabası sadece %50 vergi indirimi gelse diğer ülkelere nazaran bizim fiyat farkı çok uçuk. Türkonun yüzü ne zaman gülecek?
Gülünecek zamanları biz görecek miyiz acaba, hatta gülecek bir zaman olacak mı onu da bilemiyoruz.
Kendi arabanı alıyorsun sonunda araba aldın sonra arabanı sürerken vergiler kapını çalıyor araba sürmeye bile vergi alıyorlar. Plaja ailecek geldin mis gibi kendi ülkenin plajı bir bakıyorsun tek kişilik 200 TL çakıyorlar. Para biriktirdin PC alacaksın bir bakıyorsun fiyatı zamlanmış. Dolar düştü diye gündem oluyor 2 gün sonra eski halinden de yukarıya çıkıyor.

Öğrendiklerimden sonra o kadar doldum ki.

Haklısın, 10 yaşındaki çocuk bile bunu anlayabilir durumda artık. Nerelere geldik böyle, o eski güzel günler nereye gitti? Köyde kuzenlerim ile bahçede oynamayı, sokaklarda koşmayı, akşam eve gelince ailecek sofrada yemek yemeyi çok özledim. İstediğim her şeyi belki alamıyordum, ama en azından mutlu olacak kadar alabiliyorduk. Şimdi o günleri mumla arıyorum.

Hocam küçümsüyoruz ama şu laptopa bile muhtaç genç arkadaşlarımız var. Dizi-film-video izlersiniz, ofis programlarını açarsınız, sunum hazırlarsınız, not alırsınız, tez ve makale yazarsınız. Oyun oynamak isteyen ve render için bir zahmet kendisi karşılaşın. Özellikle geliri düşük gençlere destek verir bu kampanya.

Millet 64 kilobayt ile aya gitti bunlar 4 GB RAM'li cihaz beğenmiyor. Bizim köylü kurnazları daha ilk günden plan yapıyordu "liseye giden yeğenim üzerinden bir iPhone 15 Pro Max çektiririm, kendime de RTX 4080 sistem dizerim iyi iyi" diye.

Reis bu oyunu bozar 👍.

Haklısın, 10 yaşındaki çocuk bile bunu anlayabilir durumda artık. Nerelere geldik böyle, o eski güzel günler nereye gitti? Köyde kuzenlerim ile bahçede oynamayı, sokaklarda koşmayı, akşam eve gelince ailecek sofrada yemek yemeyi çok özledim. İstediğim her şeyi belki alamıyordum, ama en azından mutlu olacak kadar alabiliyorduk. Şimdi o günleri mumla arıyorum.
Dışarıda 7-8 yaşlarındaki çocuğun ana avrat küfür edip kahkahalar attığını gördükten sonra artık her şeyi bir kenara bırakıp sokakta doya doya tadını çıkarmak da ayrı zor.

Millet 64 kilobayt ile aya gitti bunlar 4 GB RAM'li cihaz beğenmiyor. Bizim köylü kurnazları daha ilk günden plan yapıyordu "liseye giden yeğenim üzerinden bir iPhone 15 Pro Max çektiririm, kendime de RTX 4080 sistem dizerim iyi iyi" diye.

Reis bu oyunu bozar 👍.
Reis oyunu zaten bozdu hocam hayat simülasyon 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı