VGA to HDMI kullanırken oyunlarda alt sekmeye alınca görüntü uyumsuz uyarısı

Reayze45

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 580 8GB Ryzen 5 1600 AF Corsair 16GB RAM 2X8 2133mhz. Asus B450M-K
Selam, herkese hayırlı günler VE hayırlı ramazanlar,

Sorunumu şu şekilde dile getireyim; monitörümde sadece HDMI girişi var ve ekran kartım VGA girişli. Bu yüzden görüntü almak için VGA to HDMI kullanıyorum.

Oyunlardayken alt sekmeye geçtiğimde ekranda görüntü uyumsuz 1366x768'e 60Hz kullanın yazıyor ve sekme geçişleri aşırı yavaş eskiden böyle değildi ne yapmam gerekli?

YUkarıda şunu sormuştum ama (Belki yanlış da anlamış olabilirim. Monitörünüzün girişi HDMI ve dişi. Ana kartınızın da VGA ve erkek mi yoksa dişi mi? Ekran kartınızın tam modeli nedir?), cevabına göre bir şey bakılabilir. Sen de girişlerini kendin biliyorsun zaten. Direkt bir kablo bakabilirsin:
Ekran kartım MSI RX 580 8GB HDMI girişi destekliyor sadece, Monitörüm ise biraz eski olduğundan sadece VGA destekliyor başka girişi yok, bu yüzden VGA to HDMI kablosu kullanıyorum. Monitör de dişi Ekran kartı da. Sadece dönüştürücünün VGA kısmı dişi HDMI kısmı erkek.

Sen şu anda bir dönüştürücü kullanıyorsun ama. Büyük ihtimalle dönüştürücü ekran kartına bağlı, sonra dönüştürücünün diğer ucuyla ekran arasında VGA to VGA kablo kullanıyorsun. Elindeki şu anda bulunana dönüştürücü ve kabloyu tamamen çıkarıp sana linkini attığım ürün veya benzer modellerden alıp kullanman yaşadığın sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Sen şu anda bir dönüştürücü kullanıyorsun ama. Büyük ihtimalle dönüştürücü ekran kartına bağlı, sonra dönüştürücünün diğer ucuyla ekran arasında VGA to VGA kablo kullanıyorsun. Elindeki şu anda bulunana dönüştürücü ve kabloyu tamamen çıkarıp sana linkini attığım ürün veya benzer modellerden alıp kullanman yaşadığın sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Tamamdır öyle yapayım o zaman. Teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı