Çözüldü VGC Hizmetini başlatamadı | Hata 1: Yanlış işlev

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

canerbal

Hectopat
Daha fazla  
Vgc'yi başlatmaya çalışırken şöyle bir hata alıyorum hocam. Bunun çözümü var mıdır? Oyunu silip tekrardan yükleyip denedim, yine olmadı.

Screenshot_2.png

Çözüm
Bende de aynı sorun oldu bir sürü Windows şeyi güncelledim sonra bu 1903'dü 1909'a güncelleyince çözüldü.

1592317338473.png
1592317345861.png
Evet, herkes bir VGC çalışmıyor diye 6 yıl önceki Windows sürümüne mi dönsün? Riot bu yazılımı Windows 10'da test etmiştir. Sizin sorunu çözen 8.1'e dönmeniz değil, format atmanız oldu...

Arkadaşlar konuları ayırdım öncekikle. Farklı hatalar için aynı konuda uğraşmayalım. Bu konuda sadece hizmet başlatma hatası alanlar kalsın. Başka sorunu olan lütfen kendi konusunu açsın.

Hizmet başlatma hatası alan arkadaşlar Başlat menüsüne winver yazıp Windows sürümünü öğrenip yazın lütfen.
7601

Evet başlattım. 20 tane çözüm yolu denemişimdir en azından ve 10 defa oyunu tekrar kurdum, SSD ve hard disk olmak üzere farklı farklı çözüm yok şu an. En azından bende yok, sorun devam ediyor.

Bulabildiniz mi çözümünü? Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

başarısız
Arkadaşlar her yolu denedim neredeyse, hizmetlerden vgc. Dosyasını otomatiğe alma, program içine girip yönetici olarak çalıştırmayı, belki hatalı Vanguard indirilmiştir deyip Vanguard'ı 3-4 defa silip yüklemeyi, belki oyun yanlış yüklenmiştir deyip oyun 3-4 defa oyunu silip yüklemeyi, yav belki hani bilgisayarda bir hata vardır bir uygulama çalışmasını engelliyordur deyip tüm oyunlarımın ve verilerimin silinmesini göze alarak bilgisayarımı sıfırladım. Bir umut Valorant'ı tekrar yükledim ve aynı hatayla karışılaştım. Tekrar bu siteyi açıp çözüm bulan son kişinin yazısını okuduktan sonra tekrar sildim ve reg. Dosyalarını temizleyip tekrar indirdim ve tahmin edersiniz ki yine aynı durum. Bu olayın olması cidden can sıkıcı 8-9 gün bekledikten sonra drop düşürüp böyle bir hatayla karşılaşmak ve çözümünü bulamamak artık ne olur bilmiyorum desteğe de yazdım bir sonuç yok yaza kadar saçma saçma bekleyeceğiz büyük ihtimal. Hepinize buradan geçmiş olsun diliyorum, umarım çözüm çıkar...

Çözümü bulabildiniz mi? Aynı sorun bende de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sınama modundaysanız bunu yapın:

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Bunu komut satırına yazın:

Kod:
bcdedit -set TESTSIGNING OFF

Bunu yazdığımda aynen böyle bir hata alıyorum;
An error has occurred setting the element data.
Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor; değiştirilemez veya silinemez.
Nasıl düzeltebilirim?

Tüm arkadaşların tecrübelerine saygı duymakla beraber, ortaya konulan çözüm yollarından "hiçbirisi" işe yaramıyor maalesef. İşe yarayanların Windows sürümünde hata olmadığı için oyun bu hataya düşmüyor. 2 gündür buna kafa yoruyordum.

• İlk önce yüklü olan Windows 10 Pro'nun sınama modundan kurtulmakla başladım.
  • Güncelleme kontrollerini yaptım. Görev Yöneticisi-Başlangıç-Vanguard tray notification programının durumunu "Etkinleştirildi" yaptım.
  • Sonra Başlat-Çalıştır-Services.msc - Hizmetler - VGC - Özellikler - Başlangıç Türü (Otomatik) -
  • Aynı pencerede "Oturum Açma sütununda Yerel Sistem Hesabı seçeneğinin altındaki kutuyu işaretleyip, uygula ve tamam a bastım.
  • Bu pencereyi de kapattıktan sonra içinde bulunduğumuz "Hizmetler" sayfasının sol üst tarafında "vgc" seçili iken "Hizmeti Başlat - Hizmeti Durdur" seçeneklerinin de görünmesi gerekiyor.
  • Dikkat ettiyseniz hata esnasında bu bölümde sadece "Hizmeti başlat" seçeneği görünüyordu. "Hizmeti Başlat'a tıkladığımızda "Hata1" uyarısı veriyordu.
Sıralamayı doğru yaparsanız düzelecektir. (PC nizde başka bir sorun yoksa tabii). Son olarak Windows güncellemelerinden sonra PC'nizi 2 defa yeniden başlatın. İyi oyunlar :)

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    27,9 KB · Görüntüleme: 120
  • 2.png
    2.png
    35,4 KB · Görüntüleme: 118
  • 3.png
    3.png
    123,7 KB · Görüntüleme: 117
  • 4.png
    4.png
    120 KB · Görüntüleme: 113
  • 5.png
    5.png
    115,3 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm arkadaşların tecrübelerine saygı duymakla beraber, ortaya konulan çözüm yollarından "hiçbirisi" işe yaramıyor maalesef. İşe yarayanların Windows sürümünde hata olmadığı için oyun bu hataya düşmüyor. 2 gündür buna kafa yoruyordum.

• İlk önce yüklü olan Windows 10 Pro'nun sınama modundan kurtulmakla başladım.
  • Güncelleme kontrollerini yaptım. Görev Yöneticisi-Başlangıç-Vanguard tray notification programının durumunu "Etkinleştirildi" yaptım.
  • Sonra Başlat-Çalıştır-Services.msc - Hizmetler - VGC - Özellikler - Başlangıç Türü (Otomatik) -
  • Aynı pencerede "Oturum Açma sütununda Yerel Sistem Hesabı seçeneğinin altındaki kutuyu işaretleyip, uygula ve tamam a bastım.
  • Bu pencereyi de kapattıktan sonra içinde bulunduğumuz "Hizmetler" sayfasının sol üst tarafında "vgc" seçili iken "Hizmeti Başlat - Hizmeti Durdur" seçeneklerinin de görünmesi gerekiyor.
  • Dikkat ettiyseniz hata esnasında bu bölümde sadece "Hizmeti başlat" seçeneği görünüyordu. "Hizmeti Başlat'a tıkladığımızda "Hata1" uyarısı veriyordu.
Sıralamayı doğru yaparsanız düzelecektir. (PC nizde başka bir sorun yoksa tabii). Son olarak Windows güncellemelerinden sonra PC'nizi 2 defa yeniden başlatın. İyi oyunlar :)

Arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum ama hala düzelmedi ne yapmam gerekiyor ve bir şey soracağım bununla ilgili LoL veya Valorant'ı açarken Riot Client açılınca Görev Yöneticisi'nden bakıyorum vgc ye başlatılıyor yazıyor ve bu uzun sürüyor yazılımlar karışmış olabilir mi?
Format dahi attım ama düzelmedi.

Yeni sürüme geçince sorunu çözülen epey arkadaş mevcut. Şu anda en son sürüm 20h2. güncelleyiniz:

Ben her şeyi yaptim 21H2 surumu bende tum suruculerimde guncel olmuyor vgc hata 1 yanlış ıslev hatasi veriyor format bile attim ama olmuyor.

Aynen format bile attım yine düzelmedi gerçekten cok garip.
Format veya oyunu yeniden kurmakla uğraşmayın. Bu şekilde hata düzelmiyor. Ben iki yöntem dışında yukarıda ki adımları izleyerek tek seferde çözdüm.

Geçen yaz oyunu oynuyordum okullar başladı diye silip ara verdim nasıl olsa oynayamayacağım diye. Tekrar yaz geliyor ulan yeni karakterler cart curt derken yükleyeyim dedim. Yükledim bu illet çıkıyor karşıma 3 gündür çok uyuz etti söve söve bitiremedim resmen soğudum oyundan, koskoca firmanın cidden bana çıkan şu hata için çözümü yok. Burada da herkesin yöntemleri denedim. Yok hocam, diğer güncellenmede olur herhalde anca öyle geçer. Beter olsun böyle bir sistem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı